امروز :سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ساعت : ۲۲:۴۹:۰۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

دانشکده نفت و گاز گچساران به دانشگاه صنعتی ارتقا می یابد

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: دانشکده نفت و گاز گچساران از دانشکده اقماری دانشگاه یاسوج بوده و تلاش بر این است این دانشکده به دانشگاه صنعتی ارتقا پیدا کند.

به گزارش راه ملت و به نقل از ایرنا، بهادر کرمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: این پیشنهاد در سفر دوم رئیس جمهور ارائه خواهد شد و اقدامات لازم انجام خواهد شد تا دانشگاه صنعتی در استان پایه گذاری شود.

وی افزود: در سفر نخست رئیس جمهور، برای تکمیل دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه در متمم سفر رئیس جمهور ۸۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که تا این لحظه ۱۴ میلیارد تومان آن وصول شده است.

رئیس دانشگاه یاسوج تصریح کرد: دانشکده فنی ومهندسی جزو اولین دانشکده‌های دانشگاه یاسوج می‌باشد و فضای فیزیکی دُرستی نداشت از ابتدا به دنبال این بودیم که با راه‌اندازی دانشکده فنی و مهندسی شاهد توسعه رشته‌های فنی مهندسی باشیم.

کرمی عنوان کرد: دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه یاسوج هم اکنون هفت رشته شامل مهندسی مکانیک، عمران، مواد، شیمی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و معماری دارد و البته بنا داریم که دانشکده هنر و معماری به‌زودی مستقل شود.

وی تاکید کرد: برای توسعه رشته‌های مهندسی و گسترش فضای دانشکده این رشته‌ها باعث می‌شود فضای کسب و کار و فناوری بیشتری در استان ایجاد شود.

رئیس دانشگاه یاسوج افزود: دانشجویان فارغ التحصیل رشته‌های فنی ومهندسی با فعالیت در شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های فناورانه سبب می‌شوند که استان از رشد معقول صنعتی پایدار برخوردار شود.

کرمی اضافه کرد: دانشکده معدن چرام هم جزو دانشکده‌های اقماری دانشگاه یاسوج است و اهمیت ساختمان جدید دانشکده فنی و حرفه‌ای به دلیل توسعه رشته‌های مهندسی بوده که تلاش بر این است این پروژه به اتمام برسد.

وی ادامه داد: توسعه فضای فیزیکی دانشگاه در دستور کار است و بنا داریم که با توجه به فضاهای اطراف دانشگاه یاسوج و با همکاری نهاد ریاست جمهوری که این اراضی را به عنوان هدیه سفر برای دانشگاه در نظر بگیرند، یک مجتمع فرهنگی و رفاهی برای دانشگاه یاسوج احداث کنیم.

کرمی عنوان کرد: راه‌اندازی دانشکده هنر و معماری و دانشکده کسب و کار جزو برنامه‌های بعدی است و ایجاد یک مرکز تحقیقاتی با دستگاه‌های پیشرفت‌هایتک در زمینه استخراج و شناسایی مواد مؤثراز گیاهان دارویی از دیگر اهداف دانشگاه یاسوج است که در سفر دور دوم ریاست جمهوری پیگیری خواهد شد.

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: همچنین یکی دیگر از پروژه‌های که در این سفر دنبال خواهد شد، جنگل تحقیقاتی در محدوده بنسجان تا مهریان با مساحت ۷۰۶ هکتار است که به کمک منابع طبیعی در اختیار دانشگاه یاسوج قرار گرفته و قرارداد ۳۰ ساله با آن‌ها داریم.

کرمی بیان کرد: ایستگاه باغ گیاه‌شناسی، مرکز مطالعه گیاهان دارویی و همچنین‌ ایستگاه تحقیقاتی منابع طبیعی و جنگل در این جنگل تحقیقاتی ایجاد خواهد شد.

وی گفت: در سال آینده برنامه‌های گسترشی و تکمیلی برای دانشگاه یاسوج داریم و یکی از اهداف ما گسترش دوره دکترا است و پذیرش دانشجویان خارج از کشور قریب به پرونده ۳۰ نفر از دانشجویان در حال بررسی است، از دیگر کارهای سال آینده دانشگاه یاسوج می‌باشد.

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به قراردادهای با برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، افزود: عراق یکی از این کشورها است که درخواست‌های متعددی در این رابطه دارند.

کرمی افزود: آئین نامه دانشجویان شهریه پرداز بین‌المللی را در هیات امنای دانشگاه به تصویب رسانده‌ایم و با توجه به رنکینگ دانشگاه یاسوج در بین سایر دانشگاه‌های کشور و دنیا، ‌امید می‌رود جزو دانشگاه‌های باشیم که محل رجوع دانشجویانی باشیم که از کشورهای خلیج فارس به ویژه عراق به کشور ما واستان کهگیلویه و بویراحمد سفر خواهند کرد.

منتشر شده در :2023/03/26 - 07:03|شناسه خبر: 82684 56 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه