امروز :سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۰۷:۴۱:۲۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

۵ شرکت دانش بنیان در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، می‌گوید: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان این استان از ۹ شرکت به ۱۴ شرکت افزایش یافته است.

به گزارش راه ملت و به نقل از تسنیم؛ محسن فرزین در گفت‌وگو با خبرنگاران در یاسوج اظهار داشت: سال گذشته ارتقای کمیت و کیفیت واحد‌ها و شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مورد پذیرش در پارک مورد توجه قرار گرفت و افزایش دوبرابری تعداد واحد‌ها و شرکت‌های عضو پارک را در کمتر از ۹ ماه فعالیت دوره مدیریتی جدید تجربه کردیم.

وی عنوان کرد: در سال‌های گذشته تلاش‌هایی در راه‌اندازی پارک صورت گرفته بود که قابل تقدیر است اما از ابتدای دوره مدیریتی جدید و با توجه به تمرکز بر شعار سال، تعداد کل واحد‌ها و شرکت‌های عضو پارک افزایش کمی و کیفی قابل توجهی داشتند.

فرزین ابراز کرد: از ابتدای شکل‌گیری پارک تعداد کل شرکت‌ها و واحد‌ها ۵۰ مورد بود و حدود ۳۰ درصد آن‌ها عملاً غیرفعال بودند که این آمار مربوط به فعالیت پارک در طول سال‌های ۹۷ تا ۱۴۰۱ است.

وی خاطرنشان کرد: اما با ارتقا و بهینه‌سازی فرایند ارزیابی و پذیرش در پارک و مراکز رشد، ضمن ارتقای سطح کنشگری و فعال‌سازی واحد‌های مستقر، تعداد کل واحد‌ها و شرکت‌ها به بیش از ۱۰۰ مورد افزایش یافت که بسیاری از اعضای جدید، در نوع خود در سطح کشور ممتاز بوده و دارای کیفیت ویژه‌ای در نوآوری و تولید محصولات و خدمات هستند.

فرزین ادامه داد: با تغییرات عمده‌ای که در ساختار سازمانی بوجود آمد این تغییرات بروز پیدا کرد، پارک استان معاون فناوری نداشت و عملاً حوزه مؤسسات هم تنها توسط یک نفر اداره می‌شد که تیم باتجربه و دانشگاهی معاونت فناوری و حوزه مؤسسات اضافه شد و با ارتباطات مؤثر و برگزاری جلسات مدون و کارشناسی شده جذابیت‌های پارک علم و فناوری استان نمود پیدا کرد و اتفاقات خوبی رقم خورد.

وی ادامه داد: براساس روند طی شده، برآورد می‌شود در پایان امسال تعداد کل واحد‌ها و شرکت‌های عضو پارک به بیش از ۲۰۰ مورد افزایش یابد.

فرزین یادآور شد: همچنین تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در دوره جدید از ۹ شرکت به ۱۴ شرکت افزایش یافت و براساس برنامه توانمندسازی اجرا شده و استقرار کارگزاران تخصصی خدمات دانش‌بنیانی در پارک، تعداد ۳۵ شرکت در حال طی مراحل ارزیابی و اخذ گواهی دانش‌بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند.

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۵ مورد نیز تاکنون موفق به ورود به فرایند نهایی اخذ گواهی دانش‌بنیان شده و امید می‌رود در سال آینده همراه با افزایش چشمگیر آمار پذیرش و استقرار در پارک (براساس معیار‌های کیفی)، تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان عضو پارک از مرز ۴۰مورد بگذرد.

فرزین ابراز کرد: در خصوص شرکت‌های خلاق نیز در این مدت شاهد افزایش ۳۰ درصدی تعداد شرکت‌های خلاق در پارک بوده‌ایم.

منتشر شده در :2023/04/09 - 05:04|شناسه خبر: 83008 202 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه