امروز :پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۰۲:۳۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

احتمال کشیده شدن مزایده سرخ آبی ها به دور پنجم!

شاید فردا (چهارشنبه) اعلام شود که مزایده چهارم سرخابی‌ها تهران برنده نداشته و برای مشخص شدن مالکان این دو باشگاه باید کار به مزایده پنجم کشیده شود.

راه ملت، به نقل از تسنیم، موضوع واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی تبدیل به کلاف پیچیده و سردرگمی شده است. در حالی که قرار بود روز گذشته (دوشنبه) جلسه اعلام نتیجه مزایده چهارم پرسپولیس و استقلال برگزار شود این جلسه لغو شد تا حرف و حدیث‌ها در مورد خصوصی‌سازی سرخابی‌ها به اوج خود برسد.

در حالی که پوری‌حسینی گفته تکلیف مزایده چهارم امروز (سه‌شنبه) مشخص می‌شود و فردا (چهارشنبه) نتیجه به اطلاع عموم می‌رسد شایعات زیادی در این مورد شنیده می‌شود.

شنیده می‌شود یکی از متقاضیان خرید باشگاه پرسپولیس به‌دلیل مشکلات زیاد مالی و غیرمالی و در شرایطی که پیشنهاد مالی خوبی هم ارائه کرده به‌احتمال فراوان از مزایده کنار گذاشته می‌شود و شانسی برای تصاحب سهام باشگاه پرسپولیس ندارد. در این شرایط شانس دو متقاضی دیگر بیشتر خواهد بود هرچند بدهی بیش از ۱۵۰میلیاردی یکی از این متقاضیان راه را برای شرکت سوم باز کرده تا با خیال راحت از حالا خود را مالک سرخپوشان تهرانی بداند.

شایعه بعدی در مورد چگونگی و چرایی حضور دو شرکت زیرمجموعه‌ خودروسازان در مزایده چهارم است. برخی از کارشناسان معتقد هستند که دو شرکت خودروساز مالک آینده پرسپولیس و استقلال خواهند بود و به هر طریقی نام این دو شرکت به‌عنوان برنده مزایده اعلام خواهد شد، هرچند پوری‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد زیر پای خودرو سازان در مزایده سفت نیست.

اما پیش‌بینی دیگر در مورد مزایده کاملاً‌ با دو احتمال بالا متفاوت است، شاید فردا (چهارشنبه) اعلام شود که مزایده چهارم برنده نداشته و برای مشخص شدن مالکان سرخابی‌ها باید کار به مزایده پنجم کشیده شود، هرچند بعید است که نمایندگان مجلس شورای اسلامی که به‌نوعی با مزایده چهارم هم مخالف بودند اجازه بدهند مزایده پنجمی هم برگزار شود.

حالا سؤال اصلی این است که آیا اصلاً اراده‌ای برای واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی و یا حتی نیمه‌خصوصی وجود دارد یا خیر؟ برای مشخص شدن پاسخ این سؤال باید تا فردا منتظر بمانیم.

منتشر شده در :2015/05/26 - 05:05|شناسه خبر: 10112 744 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه