امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۶:۴۱:۵۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

انتخابات مجلس استانی می شود

نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی از امضای ۱۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی پای طرح استانی شدن انتخابات آینده مجلس خبر داد. «سیدعلی محمد بزرگواری» گفت: ۱۰۰ نماینده مجلس نهم شورای اسلامی در درخواستی از دیگر نمایندگان مجلس خواسته‌اند که انتخابات‌های آینده مجلس شورای اسلامی بصورت استانی […]

DSC0221-451x300

نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی از امضای ۱۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی پای طرح استانی شدن انتخابات آینده مجلس خبر داد.

«سیدعلی محمد بزرگواری» گفت: ۱۰۰ نماینده مجلس نهم شورای اسلامی در درخواستی از دیگر نمایندگان مجلس خواسته‌اند که انتخابات‌های آینده مجلس شورای اسلامی بصورت استانی برگزار شود.

وی با تشریح فواید استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهارداشت: این طرح قرار است بزودی به هیئت رئیسه مجلس تقدیم تا بعنوان یک طرح در صحن علنی مجلس به «رای» گذاشته شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این طرح با «رای موافق» نمایندگان مجلس همراه شود به شورای نگهبان ارسال تا درصورت تائید این شورا بعنوان یک قانون کلی به اجرا در آید.

بزرگواری، کاهش هزینه‌های دولت، اجرای صحیح عدالت در استفاده از امکانات و اعتبارات برای مناطق مختلف استان و ورود نخبگان و چهره‌های شاخص استانی به مجلس شورای اسلامی را از مهم‌ترین فواید استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی برشمرد.

وی گفت: احتمالا برخی نمایندگان که از استانی شدن انتخابات می‌ترسند پای این طرح را امضاء نمی‌کنند. زیرا که ممکن است در مجموع نتوانند از مردم «رای موافق» کسب کنند.

نماینده چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس نهم شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا تعداد نمایندگان کنونی حوزه‌های انتخابیه استان‌ها در صورت استانی شدن انتخابات افزایش می‌یابد؟، خاطرنشان کرد: این طرح ربطی به افزایش نمایندگان حوزه‌های انتخابیه ندارد زیرا که افزایش نمایندگان استان‌ها در مجلس براساس قانون اساسی و هر ۲۰ سال یکبار اتفاق می‌افتد.

بزرگواری افزود: استانی شدن انتخابات برای استان‌های کوچک بسیار موثر‌تر بوده و امیدواریم نمایندگان مجلس به این طرح رای مثبت دهند.
منتشر شده در :2014/10/22 - 11:10|شناسه خبر: 1065 565 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه