امروز :چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۱۱:۱۲:۰۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ولایتی: برد مذاکرات هسته ای با جمهوری اسلامی ایران خواهد بود

  علی اکبر ولایتی این مطلب را عصر شنبه در حاشیه مراسم یادبود مرحوم آیت الله محمدرضا مهدوی کنی که از سوی رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا بیان کرد. رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی […]

ولایتی

 

علی اکبر ولایتی این مطلب را عصر شنبه در حاشیه مراسم یادبود مرحوم آیت الله محمدرضا مهدوی کنی که از سوی رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا بیان کرد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران طالب مذاکره است و این موضوع را پیگیری می کند و هیچ گاه از جانب ما مذاکره قطع نخواهد شد.

ولایتی افزود: مذاکرات هسته ای در چارچوب اصول تعیین شده دنبال خواهد شد. این اصول از سوی رهبر معظم انقلاب مشخص شده که چیزی جز دفاع از منابع حیاتی ملت که می خواهند از انرژی صلح آمیز هسته ای در چارچوب قوانین و نظارت های بین المللی استفاده کنند، نیست.

وی ادامه داد: تیم مذاکره کننده هسته ای نیز در چارچوب اصول تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب حرکت خواهند کرد و استدلال قوی دارند و به کار خود ادامه می دهند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در طرف مقابل یعنی آمریکایی ها و برخی کشورهای ۱+۵ خلاف قوانین و مقررات بین المللی می خواهند ایران را از حق طبیعی خود محروم کنند که ایران نیز ایستادگی می کند.

ولایتی افزود: اصل و نفس مذاکره کاری است که دنبال خواهد شد.

وی همچنین درخصوص اهداف حکم صادر شده از سوی دولت عربستان برای آیت الله نمر اظهار داشت: این حکم یک حکم سیاسی است چرا که آیت الله نمر کاری جز بیان اعتراض شیعیان که در آن کشور تحت فشار هستند نکرده است.

ولایتی ادامه داد: وی خواستار این بوده و هست که دولت عربستان سعودی در رابطه با حقوق شیعیان همانند بقیه اتباع آن کشور رفتار کند و شیعیان از حقوق مساوی برخوردار باشند.

وی تاکید کرد: آیت الله نمر خواسته شیعیان را با صدای بلند به گوش مسوولین رسانده و هیچ جرمی مرتکب نشده که حتی بخواهند او را زندانی کنند چه برسد به آنکه حکم اعدام برای او صادر کنند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه همایش جهان علیه تروریسم و افراطی گری به زودی در تهران برگزار خواهد شد و ایران تا چه حد از این موضوع حمایت می کند گفت: ایران خود قربانی خشونت بوده و از ابتدای انقلاب اسلامی گروه های منحرف و وابسته تعداد زیادی از مردم و مسوولان نظام را ترور کردند.

ولایتی افزود: در جریان دفاع مقدس نیز مردم کشور ما زیر موشکباران کسانی بودند که از سوی کشورهای غربی حمایت می شدند و طبیعی است که ما مخالف تروریسم و افراطی گری در جهان و منطقه هستیم.

منتشر شده در :2014/10/26 - 12:10|شناسه خبر: 1155 531 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه