امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۲۰:۴۴:۴۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

درخواست تخصیص اعتبار برای درمان قربانیان اسیدپاشی

  “شهیندخت مولاوردی” امروز دوشنبه(۵آبان ماه) در هفتمین نشست معاون رئیس جمهور با زنان مشاور دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین(ع) را تسلیت گفت. وی ضمن تبریک به مناسبت درخشش خوب زنان و دختران ایرانی در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی اظهار داشت: این افراد تنها بخشی از […]

۲۶۹۹۵۵۹_۳۵۵

 

“شهیندخت مولاوردی” امروز دوشنبه(۵آبان ماه) در هفتمین نشست معاون رئیس جمهور با زنان مشاور دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری شهادت اباعبدالله الحسین(ع) را تسلیت گفت.
وی ضمن تبریک به مناسبت درخشش خوب زنان و دختران ایرانی در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی اظهار داشت: این افراد تنها بخشی از توانمندی‌های بانوان ایرانی را به نمایش گذاشتند. امیدواریم با فراهم شدن زمینه مناسب بیش از پیش شاهد غرورآفرینی و افتخارآفرینی آنها باشیم.

معاون رئیس جمهور با بیان این که حادثه و جنایت اسیدپاشی امروز جامعه را به شدت درگیر کرده است، افزود: متاسفانه این مساله امنیت جسمی، روانی و اجتماعی جامعه را خدشه دار کرده است.

وی ادامه داد: پس از گزارش به ۳ وزیر کشور، دادگستری و اطلاعات به رئیس جمهوری، آقای روحانی حجت را تمام و این عمل غیرانسانی را محکوم کرد.

مولاوردی با اشاره به تلاش‌های دولت از روز نخست و پیگیری‌های صورت گرفته در این باره خاطرنشان کرد: لایحه‌ای به منظور تشدید مجازات عاملان اسیدپاشی در حال تقدیم به مجلس است.

وی با بیان این که تا روشن شدن واقعیت آرام نمی‌نشینیم، به نقل از رییس جمهوری گفت: امنیت اساس رشد و توسعه است که اجازه نخواهیم داد به عناوین مختلف خدشه دار شود.

** تخصیص اعتبار برای درمان قربانیان اسیدپاشی

مولاوردی با بیان این که درخواست تخصیص اعتبار خاص برای درمان قربانیان اسیدپاشی را داده ایم ، از امضای تفاهمنامه ای با کانون وکلا خبر داد تا به منظور اعاده حقوق قربانیان، بتوان از ظرفیت آنها استفاده کرد.

معاون رئیس جمهوری همچنین با اشاره به حضور خود در باکو برای شرکت در پنجمین اجلاس وزرای امور زنان کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، ادامه داد: محور سخنرانی هیات ایرانی در این جلسه امنیت زنان بود بنابراین بیان کردیم که امنیت پیش شرط توسه است.

** حوزه زنان و خانواده فرابخشی است

معاون رئیس جمهور با بیان این که حوزه زنان و خانواده فرابخشی است ، افزود: در حال آماده کردن پیش نویس مکاتبه با وزرا و روسای دستگاه‌های اجرایی درباره اختصاص بخشی از بودجه سال ۹۴ آنها به حوزه زنان و خانواده هستیم.

وی یادآور شد: حوزه زنان و خانواده تنها اختصاص به یک معاونت و یا چند سازمان ندارد بلکه همه وزارتخانه ها باید برنامه جامع توسعه زنان و خانواده را در دستور کار خود قرار دهند زیرا معاونت امور زنان و خانواده نمی تواند یک تنه مسئولیت رسیدگی به حوزه یادشده را عهده دار شود.

منتشر شده در :2014/10/28 - 12:10|شناسه خبر: 1208 718 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه