امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۳۲:۳۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تصویب تعرفه اینترنت موبایل/ نرخ اینترنت ۳G پنج برابر شد

تعرفه جدید اینترنت موبایل به ازای هر کیلوبایت ۲٫۵ ریال تصویب شد. پیش از این تعرفه اینترنت نسل ۳ برای رایتل ۰٫۵ ریال تصویب شده بود که اکنون با جهت گیری اپراتورها به سمت ارائه نسل ۳ تعرفه ۵ برابری به عنوان تعرفه جدید تصویب شده است. به گزارش فارس در حالیکه پایان انحصار ارائه […]

تعرفه جدید اینترنت موبایل به ازای هر کیلوبایت ۲٫۵ ریال تصویب شد. پیش از این تعرفه اینترنت نسل ۳ برای رایتل ۰٫۵ ریال تصویب شده بود که اکنون با جهت گیری اپراتورها به سمت ارائه نسل ۳ تعرفه ۵ برابری به عنوان تعرفه جدید تصویب شده است.

به گزارش فارس در حالیکه پایان انحصار ارائه خدمات اپراتور سوم و ارائه مجوز راه‌اندازی نسل ۳ بدون تعرفه‌گذاری خدمات این نسل وارد سومین ماه شده، معاون وزیر ارتباطات از تصویب تعرفه جدید اینترنت موبایل خبر داده است.

علی‌اصغر عمیدیان گفت: به منظور یکسان‌سازی تعرفه در نسل‌های مختلف تلفن‌همراه، پس از بررسی مصوبات شماره ۴۵ و ۱۴۲ کمیسیون که براساس آن تعرفه‌های مختلفی با تفکیک تکنولوژی برای نسل سوم و GPRS برای سیم‌کارت‌های دائمی از نیم ریال تا ۱۴,۸ ریال وجود داشت، در آخرین جلسه کمیسیون که با حضور نمایندگان اپراتورهای تلفن همراه برگزار شد، پس از بررسی تحلیل‌های ارائه شده از سوی آنان، سقف تعرفه هر کیلو بایت تبادل داده در شبکه تلفن همراه مستقل از تکنولوژی برای سیم‌کارت‌های دائمی ۲٫۵ ریال تعیین شد.

تعرفه ۲٫۵ ریالی جدید درحالی تصویب شده که پیش از این، در سایت رسمی همراه اول، اینترنت GPRS برای سیم‌کارت دائمی، ۴ ریال به ازاء هر کیلوبایت دریافت و ارسال داده درساعت اوج و ۱ ریال به ازاء هرکیلو بایت دریافت و ارسال داده ساعت غیراوج اعلام شده است.

تعرفه اینترنت ایرانسل نیز برای سیم‌کارت دائمی از یک ریال (شنبه تا چهارشنبه ۲ تا ۷:۵۹ و پنج شنبه و جمعه تمامی ساعات) تا ۵ ریال (شنبه تا چهارشنبه ۸ صبح تا ۱:۵۹ روز بعد) است.

تعرفه اینترنت همراه رایتل نیز نیم ریال است.

به این ترتیب تعرفه‌ گران از نیم ریال تا ۱۴,۸ که از سوی رگولاتوری برای مقایسه تعرفه جدید و شرایط قبلی اعلام شده، تنها روی کاغذ و سقف تعرفه در مصوبات پیشین کمیسیون تنظیم بوده و در حقیقت برای تعرفه قبلی که در سرویس GPRS برای مشترکان اعمال می‌شد باید از تعرفه یک ریال تا ۵ ریال نام برد.

این در حالی است که از این پس با حرکت اپراتورها به سمت ارائه نسل ۳، کم کم GPRS منسوخ می‌شود و پیش‌تر نیز تعرفه نسل ۳ برای اپراتور سوم ۰٫۵ ریال تعیین شده بود . همچنین به اعتقاد تمام کارشناسان، در نسل ۳ سرعت مصرف دیتا بسیار افزایش می یابد و از این رو متناسب با افزایش صعودی مصرف باید تعرفه کاهش یابد.

با این مصوبه تعرفه خدمات رایتل نیز که پیش از این ۰٫۵ ریال تصویب شده بود تا ۲٫۵ ریال افزایش می‌یابد و به معنی افزایش ۵ برابری هزینه‌های اینترنت مشترکان اپراتور سوم است.

در نهایت در حالی که انتظار می‌رفت با راه‌اندازی نسل ۳ و بهبود کیفیت و سرعت اینترنت همراه، تعرفه‌گذاری خدمات نسل ۳ از روال تعرفه‌گذاری برای اپراتور سوم، تبعیت کند و هزینه اینترنت برای سایر اپراتورها نیز کاهش یابد، اما تعرفه جدید به میزان ۵ برابر تعرفه پیشین ۳G تصویب شد.

منتشر شده در :2014/10/28 - 01:10|شناسه خبر: 1223 844 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه