امروز :چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۱۶:۱۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

“دنا ” سفید پوش شد

بارش برف پاییزی کوه دنا در شهرستان دنا و رشته کوه‌های مجاور یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد را سفیدپوش کرد. به گزارش “ک ب آنلاین” به نقل از ایسنا بارش برف پاییزی مناطق کوهستانی و باران در مناطق مختلف استان که از روز گذشته تا بامداد امروز ادامه داشت، طراوتی دوباره به شهرهای این […]

۵۱۲۸۶۴_۹kXrTCM8بارش برف پاییزی کوه دنا در شهرستان دنا و رشته کوه‌های مجاور یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد را سفیدپوش کرد.

به گزارش “ک ب آنلاین” به نقل از ایسنا بارش برف پاییزی مناطق کوهستانی و باران در مناطق مختلف استان که از روز گذشته تا بامداد امروز ادامه داشت، طراوتی دوباره به شهرهای این استان بخشید و موجب خوشحالی مردم استان کهگیلویه وبویراحمد بخصوص کشاورزان و دامداران این استان شد.

دنا بلندترین قله رشته‌کوه‌های زاگرس است و ارتفاع این قله ۴۴۴۸ متر است و در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج در شهر سی سخت جای گرفته‌ است.

بارش سالانه برف در این قله بین یک تا سه متر است که رودهای زیادی نیز از آن سرچشمه می‌گیرند.

رشته کوه دنا با ۴۴۴۸ متر، ۲۸ قله با ارتفاع بالای ۴۰۰۰ متر دارد که از جمله آن به “قاش مستان” یا بیژن سه با ارتفاع ۴۴۳۵ متر” قزل قله” با ارتفاع ۴۳۷۸ متر و “برج آسمانی” یا بیژن دو با ارتفاع ۴۳۵۰ متر می توان اشاره کرد که به ترتیب بلند ترین قلل این رشته کوه به حساب می آیند

منتشر شده در :2014/11/01 - 11:11|شناسه خبر: 1303 556 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه