امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۰۵:۱۸:۲۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

انشعاب غیرمجاز گاز دلیل مرگ خانواده یاسوجی

روابط عمومی شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد ضمن عرض تسلیت و همدردی با خانواده و بازماندگان متوفیان حادثه گازگرفتگی اخیر شهر یاسوج نکاتی را جهت آگاهی عمومی به استحضار می رساند : علی رغم اطلاع رسانیهای پیوسته در خصوص خطرات ناگوار استفاده ناایمن از گاز طبیعی و تلاش برای فرهنگ سازی در زمینه رعایت نکات […]

روابط عمومی شرکت گاز استان کهگیلویه وبویراحمد ضمن عرض تسلیت و همدردی با خانواده و بازماندگان متوفیان حادثه گازگرفتگی اخیر شهر یاسوج نکاتی را جهت آگاهی عمومی به استحضار می رساند :

علی رغم اطلاع رسانیهای پیوسته در خصوص خطرات ناگوار استفاده ناایمن از گاز طبیعی و تلاش برای فرهنگ سازی در زمینه رعایت نکات ایمنی در هنگام استفاده از گاز طبیعی ، متاسفانه همچنان شاهد و قوع حوادثی دلخراش در این زمینه هستیم .

مطابق بررسیهای انجام گرفته توسط کارشناسان گاز استان مشخص گردید مالک منزل مسکونی محل حادثه از انشعاب غیرمجاز بهره برداری کرده است . انشعاب غیر مجاز به معنای عدم انجام بازرسی سیستم لوله کشی توسط نظام مهندسی ساختمان می باشد و در نهایت این مساله منجر به استفاده از دودکش مسدود در وسیله گاز سوز و مسمومیت ساکنان گردیده است .

از سال ۱۳۸۲ موضوع کنترل کمی و کیفی و چگونگی استفاده از گازطبیعی از سوی مشترکین در داخل ساختمان به سازمان نظام مهندسی در وزارت راه و شهرسازی واگذار شده ودر حال حاضر شرکت ملی گاز هیچ گونه مسئولیتی در قبال حوادث گازی منازل مسکونی در کشور نداشته و اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی صرفا به خاطر احساس تعهد به مشترکین انجام می شود. لذا متولی فرهنگ سازی درباره مصرف ایمن و بهینه گاز در کشور رسانه ملی و وزارت راه و شهرسازی می باشند .

با این تفاصیل شرکت گاز سالهاست بر اساس احساس مسئولیت و حس انسان دوستی به طور مستمر اقدام به فرهنگ سازی و تبلیغات به روشهای گوناگون در زمینه چگونگی مصرف و استفاده بهینه از گاز و وسایل گاز سوز در داخل منازل مسکونی نموده و بر اساس آمار رسمی انجام اقدامات فوق الذکر تا حد زیادی در جامعه موثر بوده است .

در پایان یادآور می شود توجه به رعایت نکات ایمنی در استفاده از وسائل گازسوز امری حیاتی است وهمه مشترکین برای حفظ جان خود و خانواده ملزم به رعایت آن هستند .

روابط عمومی شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد/عصر دنا۸۱۳۲۰۹۹۷-۵۹۶۵۰۴۹

منتشر شده در :2014/11/10 - 08:11|شناسه خبر: 1471 669 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه