امروز :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۳:۱۵:۳۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

درگیری بین مامورین حفاظت محیط زیست و شکارچیان در کوه خائیز + تصاویر درگیری

در حال متهمین به همراه پرونده تشکیل شده، دو قبضه سلاح جنگی و مهمات مربوطه و سایر مستندات از جمله فیلم و عکس های موجود در اختیار دادسرای بهبهان قرار دارند و با دستور مقام قضایی تحقیقات از متخلفین در خصوص سلاح های کشف شده توسط مراجع انتظامی و امنیتی آغاز شده است.

راه ملت: پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران نوشت،  چند روز قبل نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده خائیز در استان کهگیلویه و بویراحمد حین گشت و کنترل در منطقه متوجه چند قطره خون تازه روی زمین و آثار حضور شکارچیان متخلف در منطقه شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان کهگیلویه در این باره گفت: محیط بانان به جست و جوی منطقه شده و پس از مدتی رد زنی و دوربین کشی متوجه صدای صحبت کردن دو نفر با یکدیگر شدند.

سید قدرت اله علیپور اظهار داشت: مامورین بصورت نامحسوس به محل حضور افراد ناشناس نزدیک شده و دو نفر را درحالی مشاهده نمودند یک اسلحه جنگی سیمینوف و یک اسلحه جنگی کلاشینکف در اختیار داشته و مشغول استراحت بودند.

متخلفین در زیر تخته سنگ مشغول استراحت بوده و اسلحه تکیه داده شده به دیواره سنگی در تصویر مشخص است

تصویری که بصورت نامحسوس از شکارچی متخلف در حالی که مشغول صحبت با تلفن همراه بوده تهیه شده است

مسئول منطقه حفاظت شده خائیز در این باره گفت: تا حد ممکن به متخلفین نزدیک شدیم تا جاییکه کمتر از ۵ متر با آنها فاصله داشتیم اما هنوز متوجه حضور ما نشده بودند.

هدایت اله دیده بان اظهار داشت: تعداد مامورین سه نفر و متخلفین نیز سه نفر بودند بنابراین از یکدیگر جدا شده در یک لحظه دو نفر به سمت کلاشینکف و یک نفر به سمت سیمینوف دویدیم.

تعدای از محیط بانان و دو نفر از شکارچیان بر سر اسلحه سیمینوف با یکدیگر گلاویز شده و گروهی دیگر نیز بر سر تصاحب اسلحه کلاشینکف با یکی از متخلفین درگیر شدند.

اسلحه سیمینوف را دست شکارچی متخلف گرفتیم ولی دو متخلف دیگر با ایجاد درگیری کلاشینکف را از دست مامورین خارج کردند. با این وجود محیط بانان موفق شدند خشاب کلاشینکف را از اسلحه جدا کرده و در اختیار خود بگیرند.

دو نفر از شکارچیان متخلف با یکی از محیط بانان گلاویز شده اند تا اسلحه سیمینوف را از دست وی خارج کنند

متخلفین حین درگیری برای تصاحب سلاح متوجه میشوند یکی از مامورین در حال فیلمبرداری از آنهاست و از ادامه درگیری منصرف می شوند

هدایت اله دیده بان اظهار داشت: یکی از متخلفین که اسلحه کلاشینکف را در دست داشت پس از چند متر فرار و عقب نشینی اسلحه را به طرف مامورین نشانه رفته محیط بانان را تهدید به مرگ نمود.

با توجه به اینکه خشاب اسلحه خارج شده و تنها یک فشنگ در اختیار داشت بلافاصله با اسلحه سازمانی به سمت شلیک کردیم که با برخورد گلوله به زمین، شکارچی متخلف از تهدید مامورین نا امید شده و با اسلحه کلاشینکف متواری گردید.

بنابریان دو نفر از متخلفین بازداشت شده و از آنان یک قبضه اسلحه جنگی سیمینوف به همراه ۵ فشنگ و یک خشاب کلاشینکف حاوی ۲۶ فشنگ کشف و ضبط شده بود.

اسلحه جنگی سیمینوف به همراه خشاب کلاشینکف و ۲۶ عدد فشنگ جنگی کشف شده از شکارچیان متخلف

با توجه به مشاهده رد خون بر روی زمین مطمئن بودیم که متخلفین اقدام به شکار جانوران وحشی کرده اند اما آنان مدعی بودند که شکاری انجام نداده اند.

به همراه محیط بانان به جست و جوی اطراف محل استراحت متخلفین پرداخته و پس از مدتی جست و جو لاشه دو راس کل وحشی که در زیر یک درخت مخفی شده بود کشف گردید.

لاشه پوست کنده و پاک شده دو کل وحشی به همراه اسلحه سیمینوف و خشاب کلاشینکف کشف شده از متخلفین

متهمین به همراه لاشه ها، اسلحه و مهمات جنگی کشف شده به پایین کوه منتقل شده و پس از تشکیل پرونده به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی، حمل و استفاده از اسلحه جنگی و تمرد از فرمان و درگیری با مامورین به مراجع قضایی معرفی شدند.

متخلفین که بوسیله یک اسلحه کلاشینکف در زمان درگیری متواری شده بود می دانست که هویتش کاملا شناسایی شده، همچنین دو تن از همدستانش نیز دستگیر شده و فیلم وی نیز در اختیار محیط بانان قرار دارد.

بنابراین یک روز بعد طی تماس تلفنی با اداره محیط زیست اعلام نمود که حاضر به همکاری با مامورین است و اسلحه کلاشینکف را بصورت داوطلبانه به محیط بانان تحویل داد.

در جریان درگیری فیزیکی با متخلفین خوشبختانه به هیچ کدام محیط بانان آسیب جدی وارد نشده اما مامورین دچار کوفتگی بدن، خونمردگی و تورم در انگشتان دست شده اند.

اسلحه کلاشینکفی که یکی از متخلفین از صحنه درگیری خارج کرده اما دو روز بعد داوطلبانه به محیط بانان تحویل داد

در حال متهمین به همراه پرونده تشکیل شده، دو قبضه سلاح جنگی و مهمات مربوطه و سایر مستندات از جمله فیلم و عکس های موجود در اختیار دادسرای بهبهان قرار دارند و با دستور مقام قضایی تحقیقات از متخلفین در خصوص سلاح های کشف شده توسط مراجع انتظامی و امنیتی آغاز شده است.

متخلفین می بایست مبلغ دویست میلیون ریال ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز دو کل وحشی را به حساب دولت واریز نمایند.

متهمین به جرم حمل و استفاده از سلاح و مهمات غیرمجاز جنگی و همچنین شکار غیرمجاز جانوران وحشی در دادگاه محاکمه خواهند شد.

منتشر شده در :2015/09/18 - 02:09|شناسه خبر: 15537 5704 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه