امروز :یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۱۰:۰۲:۴۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویر احمد

دلیل اصلی تحمیل جنگ به ایران ترس از گسترش انقلاب بود/ ضرورت گسترش جبهه فرهنگی برای این مقابله با جنگ نرم

اگر کشته های جنگ سخت شهدایی هستند که ما به آنها افتخار می کنیم، اما کشته های جنگ نرم منفورترین انسان های جامعه هستند، اسیرانی که هرگز آزاده نخواهند بود و تفاوت جنگ نرم و سخت تفاوتی است که ضرورت امروز ماست و باید جبهه فرهنگی برای این مقابله گشود

راه ملت: به نقل از پانا، نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قدرت گرفتن بنیه دفاعی کشور مهمترین رهاورد جنگ در هشت سال دفاع مقدس بود گفت : اگر میراث دار خوبی برای فضیلت ها ، ایثارگری ها و رشادت های جنگ باشیم دشمن هرگز نمی تواند به کشور ما نفوذ کند.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: انقلاب اسلامی ایران پس از پیروزی هجمه های متعددی را به خود دید اما روح مقاومت مردم و رهبری انسانی بزرگ و تأثیرگذار توانست از ایران قدرتی بزرگ و از مردم روح مقاوتی را در برابر دشمن ایجاد کند.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه روح استقلال طلبی و آزادی خواهی و با راهبرد مقابله با استکبار شکل گرفت، اظهار داشت: دشمن با شکل گیری چنین نظام اسلامی و دینی مخالف بود به همین علت تصمیم گرفت به هر شکل ممکن این نظام را از پا درآورد.

ملک حسینی با اشاره به اینکه در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بخش های مختلف کشور محلی برای تاخت و تاز دشمنان و محرکین غربی شد، بیان کرد: هنوز ایران و انقلاب از این هجمه ها عبور نکرده بود که جنگی تمام عیار را تمامی دنیا جزء چند کشور بر ایران تحمیل کردند.

وی بیان کرد: این جنگ در آغاز یک تحمیل بود اما در استمرار یک انتخاب بزرگ و یک دفاع مقدس بود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران دشمن احساس کرد یک قدرت نو ظهور پیدا کرده و ساختار مورد نظر آنها شکسته شده است، تصریح کرد: ظهور قدرت نو یا تبدیل جهان دو قطبی به سه قطبی است یا فروپاشی جهان دو قطبی و شکل گیری یک نظام نو است که فکر و اندیشه در آن حکومت می کند.

ملک حسینی یادآور شد: از سوی دیگر خوف از توسعه انقلاب و آرمان های انقلاب و خوف از جایگزینی یک قدرت بزرگ و دینی به جای قدرت های شیشه ای و آینه ای باعث شد دشمن جبهه ای را در برابر جبهه انقلاب تشکیل دهد و این جنگ را به ایران تحمیل کند.

پیروزی در جنگ بر پایه مکتب سیدالشهدا و امیرالمؤمنین شکل گرفت

وی عنوان کرد: دشمن نمی دانست که ایران و ایرانی و شیعه بر پایه مکتب سید الشهدا و امیرالمؤمنین خواهد ایستاد و چنین مکتبی مکتب ایثار، مقاومت، شجاعت و غیرت است و مرگ در آن جایی ندارد و بر پایه همین مکتب بود که ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس ایستادگی کرده و همه اهداف دشمن را با شکست مواجه کرد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن تصور می کرد با حمایت غرب و اسلحه های شرق به مدت سه روز شهرهای ایران را تصرف خواهد کرد با ایستادگی مردم ایران به جای خود بازگشت.

ملک حسینی اضافه کرد: جنگ تحمیلی تنها یک جبهه نبود، بلکه جنگ مرزها، شهرها، جنگ هوایی، جنگ نفت کش ها، جنگ شیمایی و … همزمان با فتنه های منافقین در داخل کشور و فتنه های دیگر در حاشیه مرزها بود اما شیعه انسان و جامعه ای ساخته بود که در برابر همه این هجمه ها و خباثت ها ایستاد.

وی مهمترین رهاورد جنگ را قدرت گرفتن بنیه دفاعی کشور عنوان و تأکید کرد: در جنگ یک نظام دفاعی قوی، ارتش غیور، سپاه قهرمان و بسیج ایثارگر شکل گرفت.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در آن زمان جبهه ای قدرتمند به فرماندهی ولی فقیه زمان شکل گرفت، گفت: امروز نیز همین جبهه در خدمت مقام معظم رهبری و ولی فقیه زمان است.

ملک حسینی تصریح کرد: چنین جبهه ای جبهه ولایت، امامت و رسالتی است که همیشه در برابر جبهه شیطان مقاومت داشت و با حفظ تمامیت ارضی و ایجاد افتخار برای ایران و از همه مهمتر باور این نکته که با اتکا به خداوند و با اعتماد به آرمان های دینی و با ایجاد روح ایثار و مقاومت در جامعه می توان در برابر همه مشکلات ایستاد و در برابر دشمن اگر همه جهان باشد مقاومت کرد.

وی بیان کرد: اگرچه در جنگ هزینه های مادی زیادی پرداختیم اما شهدا و ایثارگران و مادران و پدران شهدا را بدست آوردیم که پشتوانه روحی جامعه هستند، علاوه بر این عزت و افتخاری بدست آوردیم که تا همیشه همراه ملت ماست و در هر جا و هر حادثه با اتکا به این عزت و این افتخار بر همه مشکلات فائق خواهیم آمد.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ایستادگی در برابر تحریم ها را به علت روح مقاومتی دانست که در جنگ بدست آمد و ادامه داد: اگر در جنگ سنگ و آهن و آجر دادیم اما روح فضیلت، شجاعت و شهامت گرفتیم و جنگ هر چه بود برای ما خیر و سعات به همراه داشت.

ملک حسینی با تأکید بر اینکه باید بتوان از میراث های جنگ زیر سایه ولی فقیه حمایت و حفاظت کرد، افزود: اگر میراث دار خوبی برای این فضیلت ها و ایثارگری ها و رشادت ها باشیم دشمن خوابی آشفته دیده است و هرگز نخواهد توانست به کشور ما نفوذ کند.

وی در ادامه بیان کرد: دشمن هنگامی که در جنگ سخت شکست خورد، جبهه جنگ نرم را گشود که جنگی سخت تر از جنگ سخت است.

نماینده ولی‌ فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یکی از دلایل اصلی تحمیل جنگ به ایران ترس از گسترش انقلاب بود  چرا که آن‌ها از آرمان‌های انقلاب ما و ترویج آن واهمه داشتند.

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در جبهه سخت جنگ با تن، خانه، آب و زمین انسان ها بود و این ها در مقابل جنگ با مغز و احساس انسان ها چیزی نیست.

ملک حسینی با بیان اینکه در جنگ نرم عقل ها و اندیشه ها و احساس ها مورد هجوم قرار می گیرد، تصریح کرد: اگر جنگ سخت در مرزها، شهرها و خیابان هاست اما جنگ نرم در متن خانه ها و قلب هاست.

وی اضافه کرد: اگر کشته های جنگ سخت شهدایی هستند که ما به آنها افتخار می کنیم، اما کشته های جنگ نرم منفورترین انسان های جامعه هستند، اسیرانی که هرگز آزاده نخواهند بود و تفاوت جنگ نرم و سخت تفاوتی است که ضرورت امروز ماست و باید جبهه فرهنگی برای این مقابله گشود.

نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری اتکا به خدای بزرگ را رمز پیروزی در جنگ سخت دانست و تأکید کرد: اگر در جنگ نرم که سخت تر از جنگ سخت است نیز به خدای بزرگ اعتماد و اتکا کنیم و با اقتدا به علی بن ابی طالب بر آرمان های انقلاب بمانیم در این جنگ نیز پیروز خواهیم شد.

منتشر شده در :2015/09/22 - 02:09|شناسه خبر: 15796 895 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه