امروز :جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۵۰:۲۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

در پی رخ دادن اتفاقات ناگوار در مراسم رمی جمرات:

آیت الله هاشمی رفسنجانی: “دولت عربستان باید به دنیای اسلام در مورد مصیبتهای حج امسال پاسخ دهد”

تکرار مصیبت جانگدازحج امسال در عربستان و این بار در منا و رمی جمرات و کشته ومجروح شدن جمع زیادی از حجاج مظلوم بیت الله الحرام،بویژه هم میهنان عزیزمان ،دل همه مسلمانان ومردم غیور کشورمان را به درد آورد و جهان اسلام را به عزا نشاند.

راه ملت: آیت الله هاشمی رفسنجانی با صدور پیامی ضمن تسلیت مرگ مظلومانه حجاج خانه خدا در فاجعه منا، تاکید کرد: دولت عربستان باید به دنیای اسلام بابت تکرار مصیبتهای پیش آمده در حج امسال توضیح بدهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، متن کامل پیام ایشان بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

تکرار مصیبت جانگدازحج امسال در عربستان و این بار در منا و رمی جمرات و کشته ومجروح شدن جمع زیادی از حجاج مظلوم بیت الله الحرام،بویژه هم میهنان عزیزمان ،دل همه مسلمانان ومردم غیور کشورمان را  به درد آورد و جهان اسلام را به عزا نشاند.

اگرچه مرگ مظلومانه حجاج خانه خدا در احرام ؛ آنهم قبل از إتمام اعمال حج و در منا به مصداق آیه «و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله» اجر عظیمی در بارگاه الهی دارد؛ اما از تقصیرو سومدیریت مسولان نظم این مراسم عظیم در دولت عربستان کم نمی شود ودرقبال آن مسوولند و باید برای دنیای اسلام توضیح دهند.

اینجانب با نهایت تاسف و تاثر؛ ضمن همدردی، این فاجعه غمبار را به همه مسلمانان؛ مردم عزیز ایران و به ویژه خانواده هایی که عزیزانشان را از دست داده اند؛ صمیمانه تسلیت می گویم وبرای مجروحان ومصدومان این حادثه از درگاه خداوند آرزوی سلامت وبهبودی کامل دارم.

انتظار می رود مسوولان ذیربط در دولت وهمه سازمانها وارگانهای درمانی،امدادی و پشتیبانی در اسرع وقت ،اقدامات لازم و فوری را برای کاستن از ابعاد این فاجعه وکاهش آلام داغ دیدگان ومجروحان به عمل آورند.

اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

منتشر شده در :2015/09/25 - 01:09|شناسه خبر: 15899 801 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه