امروز :پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۵:۳۶:۵۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نشریه ایتالیایی: لحظه یک دگرگونی فرا رسیده؛ ایران و آمریکا به یک توافق نزدیک می‌شوند

نشریه تحلیلی فورمیکه در ایتالیا با اشاره به نزدیک شدن تاریخ ضرب‌الاجل تعیین شده برای رسیدن به توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ نوشت: پس از یک سال مذاکرات فشرده، اکنون لحظه یک دگرگونی فرا رسیده است. این نشریه آنلاین ایتالیایی روز سه شنبه نوشت: ایران و آمریکا به یک توافق درمذاکرات هسته ای […]

نشریه تحلیلی فورمیکه در ایتالیا با اشاره به نزدیک شدن تاریخ ضرب‌الاجل تعیین شده برای رسیدن به توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ نوشت: پس از یک سال مذاکرات فشرده، اکنون لحظه یک دگرگونی فرا رسیده است.

این نشریه آنلاین ایتالیایی روز سه شنبه نوشت: ایران و آمریکا به یک توافق درمذاکرات هسته ای در وین نردیک می‌شوند و توافق احتمالی تهران و گروه ۱+۵ می‌تواند بالاخره روابط جمهوری اسلامی و غرب را عادی کند.

در این گزارش آمده است: پس از یک سال مذاکرات شدید، لحظه دگرگونی فرارسیده است و دیپلمات‌های فعال در این مذاکرات تا روز ۲۴ نوامبر یعنی هفت روز فرصت دارند تصمیم در خصوص مواضعشان را اعلام کنند.

این نشریه ایتالیایی نوشت: به عقیده روزنامه انگلیسی گاردین، ۹۵ درصد کار دیپلمات‌ها با موضوعات توان غنی‌سازی اورانیوم ایران در سال‌های آتی و روش‌های مربوط به لغو تحریم‌های غرب انجام شده و منتظر تصمیمات سیاسی است.

فورمیکه افزود: به عقیده جان کری وزیر خارجه آمریکا فرصت کنونی بهترین زمان برای حل مساله به طور صلح‌آمیز است و شکست در مذاکرات می‌تواند معرف یک تهدید برای جهان باشد.

عباس عراقچی مذاکراه کننده ایرانی نیز اظهار کرد که عادی‌سازی روابط میان ایران و غرب می‌تواند منجر به همکاری تهران با واشنگتن در سوریه و عراق شود.

نشریه اینترنتزیوناله ایتالیا نیز نوشت: در وین هفته بسیار مهمی آغاز شده است. امروز مذاکرات میان ایران و گروه ۱+۵ به آخرین دور گفت‌وگوها در باره برنامه هسته‌ای رسیده است که می‌بایست تا روز دوشنبه آینده به توافق نهایی برسند.

در ادامه این گزارش آمده است: ناظران خوشبین عقیده دارند که تاکنون چنین فرصت مناسبی پیش نیامده بود و رسیدن به یک توافق نهایی به نفع همه است و اینکه توافق هسته‌ای می‌تواند درها را برای حل سایر بحران‌ها باز کند.

در این زمینه هفت نفر از سیاستمداران اروپایی از جمله اما بونینو وزیر خارجه پیشین ایتالیا از مذاکره کنندگان دعوت کرد تا وقت را غنیمت شمرده و دیگر رسیدن به توافق نهایی را به تعویق نیاندازند.

منتشر شده در :2014/11/19 - 11:11|شناسه خبر: 1698 787 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه