امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۴:۵۱:۳۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

حقوق پرستاران افزایش یافت

  سیدحسن هاشمی روز یکشنبه در نخستین همایش مدیران پرستاری دانشگاه های و بیمارستان های کشور افزود: پرداخت ها کاملا متفاوت از گذشته و منوط به عملکرد پرستاران و رفتار آنان با بیماران خواهد بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا وی تصریح کرد: پیش از این ۲۰ درصد درآمد بیمارستان کسر شده […]

IMAGE635477734133708750

 

سیدحسن هاشمی روز یکشنبه در نخستین همایش مدیران پرستاری دانشگاه های و بیمارستان های کشور افزود: پرداخت ها کاملا متفاوت از گذشته و منوط به عملکرد پرستاران و رفتار آنان با بیماران خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا وی تصریح کرد: پیش از این ۲۰ درصد درآمد بیمارستان کسر شده و بین نیروها بازتوزیع می شد، اما اکنون باید رقمی بیشتری از درآمد بیمارستان برای این امر بیمارستان کسر شود.

 ۲۵۰ خدمت پرستاری دارای تعرفه شدند

وزیر بهداشت گفت: ۲۵۰ خدمت پرستاری دارای تعرفه شدند و این تعرفه بزودی اعلام می شوند.

هاشمی افزود: ۱۹۰ مورد از این تعرفه ها در کتاب ارزش خدمات نسبی سلامت وجود داشته و برخی خدمات دیگر به آن اضافه شده است.

وی تصریح کرد: خدمات اضافه شده، خدماتی بودند که در خارج ایران در قالب پرستاری ارائه نمی شد، اما در ایران به عنوان کار پرستاری شناخته می شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: تعرفه خدمات پرستاران تعیین تکلیف شده اما ۳ تا ۵ سال طول می کشد که با رعایت حقوق مردم بطور کامل عملیاتی شود.

 

یک درصد مالیات ارزش افزوده به حوزه سلامت اختصاص یافت

هاشمی گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی یک درصد مالیات ارزش افزوده برای حوزه سلامت برای همیشه اختصاص یافت که رقم قابل توجهی است.

وی با بیان اینکه این تصمیم تاکنون بی سابقه بوده، افزود: امیدوارم موارد دیگر این اعتبارات در مجلس تصویب شود و مجلس و دولت با همدلی بتوانند در جهت گره گشایی از کار ملت و تحقق آرمانهای شهدا، امام راحل و رهبر معظم انقلاب نهایت تلاش خود را بکنند.

 

اختصاص اعتبار ویژه به محل استراحت پرستاران در بیمارستان ها

وزیر بهداشت از اختصاص اعتبار ویژه به معاونت درمان این وزارتخانه برای بازسازی و نوسازی محل استراحت پرستاران در بیمارستان ها خبر داد.

هاشمی درمورد اعطای پست های مدیریتی به پرستاران گفت: معتقد به کاهش تصدی گری وزارت بهداشت هستیم و اگر سازمان پرستاری به عنوان نماینده مردم بخواهد بخشی از کار را بپذیرد استقبال می کنیم.

 

مشکلات حوزه سلامت

وزیر بهداشت به مشکلات حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: هنگامی که کار خود را در وزارتخانه آغاز کردم، مشکل دارو جدی و بحرانی بود و ذخیره خون کشور نیز کمتر از یک روز بود، البته اکنون نیز مشکلات زیادی در سازمان انتقال خون وجود دارد.

هاشمی افزود: در آن هنگام اورژانس نیز مشکلات زیادی داشت که اکنون نیز همان مشکلات باقی مانده است.

وی خاطرنشان کرد: اولین کار این بود که کمبود ۳۰۰ قلم دارو را به کمتر از ۲۰ قلم دارو رساندیم.

هاشمی ادامه داد: بیمارستان های ما نیز در آن زمان با کمبود شدید تجهیزات روبرو بود که امروز این مشکلات تا حد زیادی برطرف شده اما هنوز نقایصی وجود دارد و لازم است نظارت ها افزایش یافته و کار بهتر از گذشته پیش رود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: پرداخت های هزینه های درمانی از جیب مردم در دولت «تدبیر و امید» از ۳۵ درصد به کمتر از هشت درصد رسید و اقدامات خوبی نیز برای روستاییان و مناطق محروم انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش تعداد متخصصان و همچنین امکانات در شهرهای دورافتاده گفت: طی چند ماه آینده این آمار باز هم افزایش خواهد یافت.

وزیر بهداشت به اشکالات طرح مقیم بودن متخصصان در بیمارستان ها اشاره کرد و افزود: اشکالات این طرح را می دانم اما این طرح در بیمارستان های غیردانشگاهی به خوبی اجرا شد و از سوی دیگر برخی رشته های پزشکی نیاز به متخصص مقیم ندارد.

هاشمی افزود: امیدوارم در مورد خدمات ویزیت هم دانشگاه های علوم پزشکی کشور با ایجاد کلینیک های ویژه این خدمات را با حداقل پرداخت توسعه دهند که البته این اقدام به معنای تضعیف بخش خصوصی نیست.

وی گفت: در حوزه بهداشت نیز کارهای خوبی انجام شده که کمتر به چشم می آید بطور مثال ایمن سازی کودکان از طریق واکسن بیشتر شده و دو هزار خانه بهداشت به بهره برداری رسیده است.

هاشمی ادامه داد: وزارت بهداشت در مورد سالم بودن آب، غذا و هوا ساکت نبوده و بدون آنکه در جامعه اضطراب ایجاد کند، تلاش کرده در این زمینه ها نقش آفرین باشد.

وزیر بهداشت گفت: اداره بیمارستان ها نیاز به بازنگری دارد و آنها باید به واحد مستقل اقتصادی تبدیل شوند که البته این مساله اقتضائاتی دارد و تخصص های خاصی می طلبد.

هاشمی یادآور شد: هنگامی که وزارت بهداشت را تحویل گرفتیم، هشت هزار میلیارد تومان بدهی داشتیم که سازمان مدیریت پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن را پذیرفت اما فقط یکهزار و ۷۵۰ میلیارد تومان آن به ما اختصاص یافته است.

وی افزود: با این وجود طی یک سال اخیر تلاش کردیم بدهی های جامعه پزشکی را پرداخت کنیم و امیدوارم این پرداخت ها به روز شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: طرح تحول نظام سلامت بعد از طرح هدفمندی یارانه ها بزرگ ترین طرح اجتماعی کشور است، اما ۱۰ تا ۱۵ سال در شرایط عادی طول می کشد تا بطور کامل اجرا شود.

وی با اشاره به اهتمام دولت یازدهم به حوزه بهداشت و درمان و محیط زیست گفت: اگر به محیط زیست قبلا توجه می شد، بار بیماری های تا این اندازه زیاد نبود.

 

منتشر شده در :2014/11/30 - 04:11|شناسه خبر: 1918 1119 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه