امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۷:۳۹:۱۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

پروژه “سد شیو” وارد مرحله اجرا و تامین منابع مالی شد

به گزارش ک ب آنلاین دکترحسن نوروزی در نشست هماهنگی تعیین بانک عامل ویژه سد شیو استان، افزود: احداث سد شیو از پروژه های مهم دارای کد اجرایی ماده ۲۱۵ قانون برنامه پنجم کشور است که در تامین آب در بخش های کشاورزی، شرب و صنعت و در ایجاد اشتغال پایدار و تولید از اهمیت […]

۲۷۰۲۶_۷۷۰به گزارش ک ب آنلاین دکترحسن نوروزی در نشست هماهنگی تعیین بانک عامل ویژه سد شیو استان، افزود: احداث سد شیو از پروژه های مهم دارای کد اجرایی ماده ۲۱۵ قانون برنامه پنجم کشور است که در تامین آب در بخش های کشاورزی، شرب و صنعت و در ایجاد اشتغال پایدار و تولید از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون توسعه و اشتغال استاندار از مشخص شدن  پیمانکاراین پروژه، همینطور مشاور ایرانی و نیز تامین کننده منابع مالی خارجی سد شیو خبر داد و افزود : برآورد اعتبار مور نیاز این سد ۴۳۰ میلیارد تومان است.

نوروزی تصریح کرد: در حال حاضر برای اجرایی شدن این  پروژه لازم است، شورای اقتصاد ضمانت اجرایی پروژه را تسهیل نماید.

به گفته وی، در این جلسه قرار شد، یکی از بانک های عامل استانی با پیگیری از سوی بانک عامل خود در مرکز کشور، نهایتا عاملیت بانک را به شرکت آب منطقه ای استان اعلام نماید تا فرم های مربوط به معاونت برنامه ریزی کشور، جهت تصویب شورای اقتصاد ارسال شود.

دکتر نوروزی اظهار امیدواری کرد: پس از تصویب این طرح در شورای اقتصاد از سال ۹۴ شاهد آغاز عملیات اجرای پروژه سد شیو باشیم.

معاون برنامه ریزی ابراز داشت: این سد علاوه بر تامین آب شرب و صنعت به میزان ۳/۸ میلیون مترمکعب درسال، آب اراضی کشاورزی به وسعت ۱۴ هزار هکتار در شهرستان های گچساران و باشت را تامین می کند.

منتشر شده در :2014/12/04 - 03:12|شناسه خبر: 1975 745 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه