امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۶:۲۸:۳۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

جوابیه ی دانشگاه پیام نور دهدشت به خبر بشارنیوز + پاسخ بشارنیوز

  ک ب آنلاین :پس از انتشار خبری مبنی بر برگزاری امتحان از دانشجویان دانشگاه پیام نور دهدشت در یک زمین ورزشی در سایت خبری تحلیلی بشارنیوز، دانشگاه پیام نور دهدشت نسبت به انعکاس این خبر واکنش نشان داده و جوابیه ای برای دفتر این سایت ارسال کرده است که در ادامه عین این جوابیه […]

 

ک ب آنلاین :پس از انتشار خبری مبنی بر برگزاری امتحان از دانشجویان دانشگاه پیام نور دهدشت در یک زمین ورزشی در سایت خبری تحلیلی بشارنیوز، دانشگاه پیام نور دهدشت نسبت به انعکاس این خبر واکنش نشان داده و جوابیه ای برای دفتر این سایت ارسال کرده است که در ادامه عین این جوابیه منتشر شده است:

بسمه تعالی

جوابیه ی دانشگاه پیام نور دهدشت در خصوص انتشار متنی تحت عنوان بهره برداری از دانشگاه روباز پیام نور دهدشت در سایت بشار نیوز

با عرض سلام و احترام

گرچه وظیفه ی مطبوعات و رسانه هاست که جهت رشد و تعالی جامعه قلم بزنند و با نگاه رسانه ای خویش و با انعکاس اخبار و رویدادها با هدف معاضدت و مساعدت جامعه قدم بردارند اما فراموش نکنند که اخبارشان باید جنبه ی تخریبی نداشته باشد ، لذا ما نیز ضمن رعایت احترام به اهل رسانه و تمجید از خدمات ارزنده ی آنها، جهت تنویر افکار عمومی پاسخ بارگزاری تصویر و مطلب سایت بشار نیوز را در زمینه «بهره برداری از دانشگاه روباز پیام نور دهدشت» به صورت مختصر بیان می نماییم:

دوست عزیز شما بهتر بود قبل از بارگذاری تصویر و مطلب خویش موضوع را با دقت دنبال می کردید و سپس اقدام به نشر آن می نمودید چرا که آیا مطلع هستید که این دانشگاه دارای ۴ سایت کامپیوتری مجهز به اینترنت جهت ارائه خدمات به دانشجویان و آزمونهای خویش است و بخش عظیمی از آزمونهای خود را به صورت الکترونیک و مجازی برگزار می نماید؟

آیا اطلاع دارید سالن امتحانات این دانشگاه گنجایش آزمون ۶۳۰ نفر دانشجو را دارد؟

آیا اطلاع دارید سالن تربیت بدنی این دانشگاه ظرفیت آزمون ۴۸۰ نفر دانشجو را دارد؟

آیا مطلع هستید ساختمان آموزشی این دانشگاه قابلیت اجرای ۸۹۰ نفر دانشجو را برای برگزاری یک آزمون دارد؟

آیا اطلاع دارید تمام آزمونهای استخدامی شهرستانهای کهگیلویه،چرام و لنده در سالن امتحانات این دانشگاه برگزار می شود؟

آیا اطلاع دارید کنکور سراسری ۹۳ شهرستانهای کهگیلویه ، چرام و لنده با ظرفیت قریب به ۵ هزار داوطلب در دانشگاه پیام نور برگزار شد؟

آیا مطلعید که کنکور فنی و حرفه ای با ظرفیت قریب به ۳۵۰۰ نفر در سال جاری در این دانشگاه برگزار شد؟

آیا آگاهی  دارید که آزمونهای بزرگترین موسسه آزاد (قلم چی) هر دو هفته یک بار در این دانشگاه برگزار می شود؟

آیا مطلع هستید که آزمونهای کارشناسی ارشد و دکترای سراسری سال جاری در بهمن ماه و اسفند ماه در این دانشگاه برگزار می گردد؟

آیا اطلاع و علم کافی از نوع آزمونهای دروس تربیتی و روان شناسی دارید که این آزمونها به چه هدفی اجرا می شوند؟ چرا که نوع این آزمون با هدف اجرا در فضای باز جهت رسیدن به سئوال یا فرضیه های تحقیق مربوطه بوده است؟

به فرض اینکه یک آزمونی (با هر هدفی که باشد) به صورت سنتی برگزار گردد این جرم و خلاف است آیا سزاوار است که تمام محاسن و پتانسیل های یک دانشگاه به زیر سئوال رفته و به آن توهین گردد؟

دوست عزیز و خوانندگان گرامی امیدواریم  مطالعه ی این جوابیه توانسته باشد شما را قانع و هدف ناشر خبر را روشن کرده باشد.

با تقدیم احترام:

روابط عمومی دانشگاه پیام نور دهدشت

…………………….

پاسخ بشارنیوز:

ضمن عرض خسته نباشی و آرزوی موفقیت بیش از پیش برای مسئولان محترم دانشگاه پیام نور دهدشت.

بی شک خدمات دانشگاه پیام نور دهدشت بر هیج کس پوشیده نبوده و به خصوص ارائه خدمات مختلفی از جمله برگزاری آزمون های مختلف و اختصاص سالن های این دانشگاه برای انواع امتحانات و آزمون های سایر نهادها جای تقدیر و تشکر دارد.

خبرنگاری به عنوان رکن چهارم مردم سالاری دینی در جامعه، در چارچوب قوانین و ضوابط نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت کرده و در خبر فوق الذکر نیز همانطور که مسئولان محترم دانشگاه پیام نور نیز د رآخرین پاراگراف آن را تایید کرده اند برخی از مشکلات و بی مهری ها نسبت به دانشجویان انعکاس داده شد.

دانشجویانی که به رغم داشتن این همه سالن های برگزاری امتحانات ولی مجبورند در فضای باز و زمین فوتبال مدرسه امتحان دهند و با درنظر گرفتن فاصله بین نقد و تخریب آیا می توان انتشار این خبر را که بر پایه صحت و تایید خود شما بزرگواران بوده را تخریب عنوان کرد؟

برگزاری سنتی آزمون ها و آن هم به هر هدفی نظریه ی جالبی بود که در جوابیه فوق به شدت عرض اندام می کرد و بنده نیز به عنوان خبرنگار بی اندازه تخت تاثیر این نظریه قرار گرفتم ولی ما نیز همچون شما درس و دانشگاه رفته ایم و دیده ایم که برگزاری آزمون ها و اردوهای علمی در مناطقی مخصوص و مربوط به آن درس ارائه شده برگزار می شد.

حال می شود بگویید که آزمون رشته اقتصاد چه ربطی به زمین فوتبال خالی از چمن دارد؟

به نظر شما برگزاری آزمون دانشجویی در یک زمین فوتبال که هیچ بازیکنی و کسی به جز مراقب و استاد مربوطه در آن نیست چه ربطی به دروس تربیتی و روان شناسی و اهداف آن ها دارد؟

آیا هدف اجرا در فضای باز جهت رسیدن به سئوال یا فرضیه های تحقیق مربوطه در آزمون صورت گرفته ربطی به قفل بودن سالن امتحانات دارد؟

دانشگاه پیام نور دهدشت همواره به عنوان یکی از مراکز عالی آموزشی استان از گذشته تاکنون مطرح بوده ولیکن ما نه قصد توهین به کسی را داشته و نه خواهیم داشت اما مسئولان محترم این دانشگاه به جای نسبت دادن کلماتی همچون “تخریب” و “توهین” به سایت خبری بشارنیوز و همچنین ارسال جوابیه ای که هم بر خبر منتشره صحه می گذارد ، بهتر است کمی سعه صبر نشان داده و هر خبر و یا گزارش را حمل بر تخریب ندانیم

سید امین صداقتی نیا

سردبیر سایت خبری تحلیلی بشارنیوز

منتشر شده در :2014/12/05 - 10:12|شناسه خبر: 1987 963 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه