امروز :چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۲۲:۵۸:۳۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

چماق و تفنگ دلیل برتری یک قوم نیست

  غلامرضا تاج‌گردون شامگاه پنج‌شنبه در جمع مسئولان و مردم این شهرستان با تأکید بر حفظ حرمت و وحدت میان طوایف، افزود: در بحث نزاع‌های دسته جمعی، بزرگان و نخبگان باید ورود کرده و در پی ریشه‌کنی کشمکش‌های قومی، قبیله‌ای و عشیره‌ای باشند. وی با بیان اینکه خصیصه تعصب‌گرایی اگر با ستیزه‌جویی، خشونت و عدم […]

۱۳۹۲۱۱۲۰۰۰۰۷۶۲_PhotoA

 

غلامرضا تاج‌گردون شامگاه پنج‌شنبه در جمع مسئولان و مردم این شهرستان با تأکید بر حفظ حرمت و وحدت میان طوایف، افزود: در بحث نزاع‌های دسته جمعی، بزرگان و نخبگان باید ورود کرده و در پی ریشه‌کنی کشمکش‌های قومی، قبیله‌ای و عشیره‌ای باشند.

وی با بیان اینکه خصیصه تعصب‌گرایی اگر با ستیزه‌جویی، خشونت و عدم مدارا ترکیب شود قابل جمع کردن نیست، تصریح کرد: نگذاریم در قوم و قبیله ما تعصب با خشونت و با روحیه عدم مداراگری ادغام شود.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه در برخی دعواهای دسته جمعی از تفنگ استفاده می‌شود، گفت: متأسفم که در این دو سال نمایندگی در مجلس افزون بر ده نفر در این شهرستان کوچک در پی دیه قتل عمد خود هستند.

تاج‌گردون ادامه داد: اول مهرماه سرزده به مدرسه ابتدایی رفتیم و از یکی از دانش‌آموزان ترک‌زبان پرسیدم از نماینده چه چیزی می‌خواهید، وی بلافاصله گفت که دستور بدهید دعواها کمتر و امنیت بیشتر شود.

وی عنوان کرد: چرا دانش‌آموز اول ابتدایی این مطالبه را از نماینده شهرش در مجلس داشته باشد و به جای آن مطالبه شغل یا دیگر نیازها را نکند.

تاج‌گردون امنیت را پایه توسعه یک شهر یا جامعه دانست و بیان کرد: این درد جامعه امروز ماست که باید مطرح شده تا برطرف شود.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر نزاع یا اختلافی پیش آمد نباید سراغ اسلحه و تفنگ رفت، افزود: هنوز که هنوز است بسیاری از افراد آروزی تملک تفنگ شکاری و مجاز را دارند، آن هم با هزینه خرید متفاوت از ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومانی.

تاج‌گردون تأکید کرد: آیا می‌دانید با هزینه ۲۰ میلیون تومانی می‌شود تمامی کتابخانه‌های گچساران را تجهیز کرد.

وی افزود: امروز چماق و تفنگ سبب برتری یک قوم نمی‌شود؛ بلکه امروز تجمیع قلم، اندیشه، فکر و صاحبان فکر سبب بزرگی و آقایی یک قوم و قبیله می‌شود.

تاج‌گردون با بیان اینکه همیشه گفته‌ام و می‌گویم قوم لر با ظرفیت فکر و اندیشه پیشرفت می‌کند و نه دعوا، گفت: تفنگ، قوم و چماق عامل رشد نیست.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر در قوم، قبیله و طایفه و روستا بودیم خیلی چیزها حرمت داشت از جمله ناموس، ملک و تفنگی که امروز آن را در سینه برادر خود می‌زنیم.

تاج‌گردون با بیان اینکه تفنگ عامل دفاع از ناموس انسان‌ها بود، عنوان کرد: تفنگ در ایل و عشیره یعنی دفاع از ناموس و عزت، تفنگ عامل صیانت از وطن بود.

وی افزود: همه ترانه‌های افسانه‌ای ما، موسیقی‌ها و همه داستان‌ها از تفنگ برای حفظ ناموس و صیانت از وطن گفته است.

تاج‌گردون همه یا هیچ را فرهنگ بد سنتی عنوان کرد و گفت: نمی‌شود گفت یا صد یا صفر، جامعه امروزی در دنیا در ایران در شهر من یا همه یا هیچ نیست و کدخدای مطلق ندارد.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دوره کنونی، کدخدا، خان و شاه مطلق نداریم، اظهار کرد: امروز جمع تصمیم‌گیری می‌کند و همه یا هیچ نداریم.

تاج‌گردون در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نداشتن امنیت فقر و فساد را بیشتر می‌کند، بیان کرد: عدم امنیت زنجیره بد نبود تولید و سرمایه‌گذاری را بیشتر می‌کند و مشکلات نیز روز به روز بیشتر می‌شود./فارس

منتشر شده در :2014/12/12 - 01:12|شناسه خبر: 2139 638 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه