امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۵:۲۸:۵۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مسئولین کهگیلویه از روستاهای محروم بخش چاروسا بازدید کردند

فرماندار شهرستان کهگیلویه و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد از روستاهای محروم بخش چاروسا بازدید کردند.

در این بازدید که صبح شنبه انجام شد، مشکلات و نیازمندی های مردم روستاهای بخش چاروسا در حوزه های مختلف بررسی شد و همچنین از عملیات ساخت تعدادی از خانه های بهداشت در برخی روستاهای این بخش بازدید به عمل آمد.

روستاهای “موشمی”، “کمر دوغ”، “بی بی سیدون”، “آبله” و “لاش” از جمله روستاهایی بودند که مورد سرکشی مسئولان قرار گرفتند.

کرامت الله کریمی در حاشیه این بازدیدها مهمترین مشکلات مردم روستاهای بخش چاروسا را شامل امکانات رفاهی و خدماتی، خانه بهداشت ها، مساجد و بهسازی جاده های ارتباطی عنوان کرد و گفت: حل این مشکلات با نقطه نظر مدیران شهرستان مورد توجه قرار گرفت.

وی حل مشکلات معیشتی مردم این روستاها را از اولویت های شهرستان دانست و افزود: دولت تدبیر و امید در راستای رشد و توسعه همه روستاهای بخش چاروسا تلاش خواهد کرد.

فرماندار شهرستان کهگیلویه میزان اعتبارات بخش چاروسا در حوزه استانی و مجموع ملی و شهرستانی را حدود چهار میلیارد ریال عنوان کرد.

کریمی همچنین از شروع عملیات بهسازی و آسفالت جاده ارتباطی چاروسا به دهدشت خبر داد و با بیان اینکه اعتبار اولیه این طرح ۲۰ میلیارد ریال است، یادآور شد: از این میزان تاکنون ۸ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

۵۵ خانه بهداشت در استان احداث می شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه در سال جاری ۵۵ خانه بهداشت در این استان ساخته می شود، گفت: از این تعداد، ۲۱ خانه بهداشت در شهرستان کهگیلویه احداث خواهد شد.

غلامرضا متقی افزود: از این تعداد ۲۰ خانه بهداشت هر کدام در زیربنای ۸۴ مترمربع با مشارکت کمیته امداد و یک خانه بهداشت توسط دانشگاه علوم پزشکی ساخته می شود.

وی میزان اعتبار هر کدام از خانه های بهداشت در دست احداث را ۸۰ میلیون تومان عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر هر کدام از این طرح ها ۳۵ تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

همچنین بخشدار قلعه چاروسا با بیان اینکه این بخش از دو دهستان به نام های طیبی سرحدی غربی و طیبی سرحدی شرقی تشکیل شده، گفت: بخش چاروسا در ۷۰ کیلومتری بخش مرکزی شهرستان کهگیلویه واقع شده است.

سید رضا غلامی مقدم افزود: این بخش ۱۱۵ روستا دارد که از این تعداد ۴۲ روستا دارای شورا و ۲۴ روستا دارای دهیاری فعال هستند.

وی جمعیت بخش قلعه رئیسی را ۲۱ هزار نفر عنوان و تصریح کرد: از این تعداد ۱۷ هزار نفر در روستاهای این بخش ساکن هستند.

غلامی نبود گاز، کمبود امکانات ورزشی، زیرسازی و آسفالت جاده ای را از مهمترین مشکلات این بخش نام برد و اظهار داشت: برخی از مدارس روستاهای بخش چاروسا از هیچ استانداردی برخوردار نیستند.

وی نبود شعبه بانک ملی در این بخش، افت شدید ولتاژ برق، قطعی های مکرر و عدم آنتن دهی موبایل در برخی نقاط را از دیگر مشکلات این بخش عنوان کرد.

منتشر شده در :2014/12/27 - 05:12|شناسه خبر: 2511 783 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه