امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۱۹:۵۴:۳۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

دانشگاه آزادی‌ها ماهواره «آزادست» می‌سازند

پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی در صدد هستند برای افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه “ماهواره آزادست” بسازند.

مهدی نصیری از طراحان پروژه ماهواره امید در همایش ثریا با تاکید بر لزوم گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: در این راستا ماهواره آزادست در آینده نزدیک به همت پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی ساخته می شود.

وی با اشاره به روند پیشرفت در صنعت هوایی جهان در طول تاریخ با ساخت راکت، پرتابگر، موشک و ماهواره گفت: ایران چهل و سومین کشوری است که به جمع باشگاه فضایی جهان پیوسته است که اکنون این باشگاه ۴۷ عضو دارد.

وی با تاکید بر لزوم گسترش ارتباط صنعت و دانشگاه در ادامه گفت: در این راستا ماهواره آزادست در آینده ای نزدیک به همت پژوهشگران دانشگاه آزاد ساخته می شود.

نصیری با بیان اینکه مدیر پروژه طراحی و ساخت اولین ماهوراه ایرانی امید، یکی از دانشجویان دکتری واحد علوم تحقیقات بوده است، افزود: طراحی ماهواره ابتدایی امید با اتکا به توان ملی، ارزشمند تر از بهره مندی از امکانات خارجی است.

وی به طراحی ماهواره های یازهرا و سینا علی رغم مشکلات و موانع موجود اشاره کرد و اظهار داشت: متخصصان کشور با وجود نگاههای حقارت آمیز کشور های غربی در سال های نخست، در نهایت موفق به  طراحی و ساخت صددرصد بومی ماهواره امید شدند.

وی مهم ترین دستاورد ماهواره امید را تقویت روحیه خودباوری و توانمندی در نیروی متخصص کشور دانست و عنوان کرد: ارتباط با فضا، دریافت سیگنال و ورود به باشگاه فضایی از مهم ترین اهداف ساخت ماهوراه امید است.

نصیری بر لزوم توجه به فرهنگ کارتیمی در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: انجام پروژه ها با تکنولوژی بالا، نیازمند پول، هوش و انگیزه است.

وی با بیان اینکه نقطه شروع کار تیمی از دانشگاهها است، ادامه داد: در این راستا  توجه به طرح هایی همچون طرح ثقلین برای پوشش نوآوری های علمی در تحصیلات تکمیلی اهمیت دارد تا  پروژه های دانشجویان  علاوه بر انتشار مقالات در قالب فعالیت های صنعتی منجر به حل مشکلات  جوامع شود./مهر

منتشر شده در :2014/12/27 - 06:12|شناسه خبر: 2514 460 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه