امروز :پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۴:۵۹:۴۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اقدامات انجام شده در خصوص واحدهای پتروشیمی در استان+اسناد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۸ دیماه در تقویم رسمی کشور بعنوان روز صنعت پتروشیمی نامگذاری شده است ضمن تبریک این روز به تمامی فعالین این حوزه، مهمترین اقدامات انجام شده در خصوص این صنعت در استان از ابتدای سالجاری را برشمرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۸ دیماه در تقویم رسمی کشور بعنوان روز صنعت پتروشیمی نامگذاری شده است ضمن تبریک این روز به تمامی فعالین این حوزه، مهمترین اقدامات انجام شده در خصوص این صنعت در استان از ابتدای سالجاری را برشمرد.

به گفته روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با اشاره به منابع غنی نفت وگاز، وجود زمین مناسب در مقیاس صنعتی مورد نظر، وجود امکانات زیربنایی لازم برای اجرای طرح، نزدیکی به بنادر جنوبی جهت صادرات محصولات تولیدی، عبور لوله های سراسری نفت وگاز گفت: با وجود این شرایط صنایع پتروشیمی می تواند جواب دهی مناسب در کهگیلویه و بویراحمد داشته باشد.

دیودیده اظهار داشت: امیدواریم با به ثمر نشستن تلاشها و پیگیری های مجموعه مسؤلین استانی و مجمع با حل شدن مشکلات پیش رو شاهد تحرک و سرعت گیری در روند اجرایی طرح های پتروشیمی استان باشیم.

پتروشیمی گچساران:

پتروشیمی گچساران با سرمایه گذاری ارزی ۳۳۶ میلیون یورو، سرمایه گذاری ریالی ۳۲۵۸ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۳۵۰ نفر، با ظرفیت تولیدی سالانه ۱ میلیون تن اتیلن پلیمر گرید و هشتاد و ۴ هزار تن c+3 در زمینی به مساحت تقریبی ۱۵۷ هکتار و در منطقه گچساران واقع در کیلومتر ۷ جاده بهبهان – گچساران قرار دارد.

خوراک مجموعه گاز اتان می باشد که از طریق پالایشگاه گاز بید بلند ۲ که در فاصله ۹۴ کیلومتری از گچساران قرار دارد و به میزان یک میلیون ۲۵۰ هزار تن در سال تامین و محصول اتیلن پلیمر گرید تولیدی در پتروشیمی گچساران به عنوان خوراک به ۴ پتروشیمی زیر مجموعه ، بنام های دهدشت ، ممسنی ، کازرون و بروجن انتقال می یابد.

پتروشیمی کهگیلویه:

پتروشیمی کهگیلویه با سرمایه گذاری ارزی ۲۷۴ میلیون یورو، سرمایه گذاری ریالی ۱۵۳۶ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۳۰۵ نفر، با ظرفیت تولیدی سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین در زمینی به مساحت تقریبی ۱۰۲ هکتار و و در منطقه کلاچو واقع در ۸ کیلومتری شمال شهر دهدشت قرار گرفته است.

خوراک مجموعه اتیلن می باشد که از طریق پتروشیمی گچساران که در فاصله ۷۰ کیلومتری از دهدشت قرار دارد به میزان ۳۷۵ هزار تن در سال تامین خواهد شد. محصول پلی اتیلن سنگین در پتروشیمی دهدشت به عنوان خوراک صنایع پایین دست پتروشیمی از جمله صنایع پلاستیک سازی و لوله های پلی اتیلن مورد استفاده خواهد گرفت.

مهمترین اقدامات و نامه نگاری های انجام شده در سال ۱۳۹۳:

انعکاس مشکلات مرتبط با تامین خوراک طرح های پتروشیمی در حال اجرای استان به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خرداد ۹۳
تایید محرومیت محل اجری طرح پتروشیمی گچساران جهت برخورداری از معافیت گمرکی ورود ماشین آلات در گمرک شهید رجایی بندر عباس در خرداد ۹۳
پیگیری وضعیت پیشرفت پالایشگاه گاز بید بلند۲ و تامین خوراک پتروشیمی گچساران از طریق مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تیر ۹۴
صدور معافیت گمرکی ورود ماشین آلات در گمرک شهید رجایی بندر عباس در تیر ۹۳
معرفی جهت مشارکت در سرمایه گذاری پتروشیمی گچساران و دهدشت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مهرماه ۹۳
انعکاس مشکلات پتروشیمی گچساران و دهدشت معاونت برنامه ریزی وزارت صنعت معدن و تجارت مهرماه ۹۳
ارایه پیشنهاد تغییر محصولات پتروشیمی دهدشت به تولید متانول از گاز طبیعی و برخی مشتقات به استانداری استان مهرماه ۹۳
معرفی تسهیلات فاینانس پتروشیمی گچساران و دهدشت معاونت برنامه ریزی وزارت صنعت معدن و تجارت مهرماه ۹۳
پیگیری مشکلات تامین خوراک طرح های پتروشیمی در حال اجرای استان معاونت برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدرو کربونی وزارت نفت آبانماه۹۳/خبرنما
۱-۰۰۰۰۰۱٫jpg

۱-۰۰۰۰۰۲٫jpg

۴

۶

SoftCopy-005-000001.jpg

SoftCopy-009-000001.jpg

SoftCopy-023-000001.jpg

منتشر شده در :2015/01/01 - 04:01|شناسه خبر: 2584 743 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه