امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۷:۱۲:۱۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تیم مذاکره کننده ایران تمامی پیشنهادات ۱+۵ را رد کرده است

مسئله اتمی ایران از دوازده سال پیش بدینسو ادامه دارد و ظاهرا هردو طرف اکنون نیاز به یک توافق را احساس می کنند : ایران میخواهد تحریمهای بین المللی از میان برداشته شود و جامعه بین المللی هم میخواهد مطمئن گردد که ایران در پی دستیابی به بمب اتمی نیست. با این حال، ناظران معتقدند […]

5-11

مسئله اتمی ایران از دوازده سال پیش بدینسو ادامه دارد و ظاهرا هردو طرف اکنون نیاز به یک توافق را احساس می کنند : ایران میخواهد تحریمهای بین المللی از میان برداشته شود و جامعه بین المللی هم میخواهد مطمئن گردد که ایران در پی دستیابی به بمب اتمی نیست. با این حال، ناظران معتقدند بعید است چنین توافقی تا مهلت تعین شده ٢۴ نوامبر بدست آید.
فیگارو در ادامه می نویسد، یکی از اهداف گروه ١+۵ آن است که میخواهد در نتیجه این مذاکرات، به یک «دوره امنیتی حد اقل یک ساله » دست یابد تا در جریان آن فرصت واکنش نشان دادن به عدم رعایت تعهدات اتمی ایران را داشته باشد. اما به نظر میرسد در شرایط کنونی، این مهلت از دو یا سه ماه بیشتر نیست.فیگارو از قول یک منبع نزدیک به پرونده اتمی ایران می نویسد در حالیکه ایران به تمامی پیشنهادات گروه ١+۵ پاسخ منفی داده است، در داخل این کشور نیز، دو جناح اصولگرایان و میانه روان، به هیچگونه توافقی در این باره نرسیده اند.

منبع یاد شده به فیگارو گفته است در ایران « تصمیم گیری برای گذار از منطق مقابله با آمریکا به منطق عادی سازی روابط این کشور با غرب» خیلی ها دشوار به نظر میرسد.

به نوشته فیگارو این تصمیم گیری بویژه از آن جهت که پیشروی های گروه داعش در عراق و سوریه، منافع مشترکی میان ایران و کشورهای غربی بوجود آورده و ایران از این جهت خود را در وضعیت نیرومندتری احساس می کند، دشوار تر شده است.

منتشر شده در :2014/09/19 - 07:09|شناسه خبر: 27 556 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه