امروز :یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۳۶:۲۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تکیه پادشاه مبتلا به آلزایمر بر مسند قدرت

هفتمین پادشاه عربستان و بیست و پنجمین پسر عبدالعزیز درحالی بر مسند قدرت می نشیند که در سن ۸۰ سالگی از بیماریهای جسمانی و آلزایمر رنج می برد. به گزارش خبرگزاری مهر، پس از درگذشت ملک عبدالله در ۹۱ سالگی، دربار عربستان اعلام کرد که سلمان بن عبدالعزیز(۸۰ ساله) برادر ملک عبدالله و ولیعهد وی […]

هفتمین پادشاه عربستان و بیست و پنجمین پسر عبدالعزیز درحالی بر مسند قدرت می نشیند که در سن ۸۰ سالگی از بیماریهای جسمانی و آلزایمر رنج می برد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از درگذشت ملک عبدالله در ۹۱ سالگی، دربار عربستان اعلام کرد که سلمان بن عبدالعزیز(۸۰ ساله) برادر ملک عبدالله و ولیعهد وی پادشاه عربستان شد.

سلمان بن عبدالعزیز هفتمین پادشاه عربستان و بیست و پنجمین پسر عبدالعزیز آل سعود، بنیانگذار عربستان جدید است.

وی در ۳۱ دسامبر سال ۱۹۳۵ در ریاض به دنیا آمد.

 سلمان بن عبدالعزیز یکی از ارکان مهم خانواده آل سعود، از طایفه سدیری  و دبیر کل امور محرمانه و رئیس این شورا و همچنین مشاور شخصی پادشاه های عربستان محسوب می شد.

وی فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۹۵۴ و در حالی که ۱۹ سال سن داشت آغاز کرد و به عنوان امیر منطقه ریاض منصوب شد.

ملک سلمان

پادشاه جدید عربستان همچنین در سال ۲۰۱۱ پس از مرگ «سلطان بن عبدالعزیز» ولی عهد، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع عربستان توسط ملک عبدالله به سمت وزیر دفاع این کشور منصوب شد و پس از مرگ «نایف بن عبدالعزیز» ولیعهد وقت عربستان در سال ۲۰۱۲ به عنوان ولیعهد جدید  عربستان منصوب شد

وی همچنین در سال ۲۰۱۰ یک عمل جراحی در ناحیه ستون فقرات خود در آمریکا داشته است و مدتی را پس از عمل در این کشور گذرانده است.

چنانکه در اخبار موجود است وی نیز همچون پادشاه پیشین عربستان و برادر خود از وضعیت جسمانی خوبی برخوردار نیست چنانکه طبق برخی گزارشها وی دچار آلزایمر است.

پیش بینی می شود که با اعلام سلمان بن عبدالعزیز به عنوان پادشاه جدید عربستان تغییر چندانی در وضعیت سیاست خارجی این کشور به وجود نیاید.

منتشر شده در :2015/01/24 - 09:01|شناسه خبر: 3024 482 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه