امروز :چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۷:۳۷:۴۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اوضاع مسکن مهر دهدشت چگونه است؟/ جزیزه‌ای مخوف یا محل زندگی

یکی از ساکنان مسکن مهر دهدشت گفت:خبرنگاران و رسانه های زیادی کمبود امکانات و مشکلات مسکن مهر دهدشت را به گوش مسولان رسانده اند ولی مشکلی حل نشد! حال سوال ما این است آیا رسانه ها قدرت بیان واقعیت ها و درد مردم را ندارند ؟یا مسولان کهگیلویه دل در گرو خدمت رسانی به مناطق محروم و کم درامد ندارند؟

راه ملت: فاطمه خطیبی

نبود فضای تفریحی وفرهنگی سالم در مسکن مهر دهدشت،تهدیدی جدی برای کودکان و نوجوانان ساکن این منطقه می باشد.با وجود مسافت زیاد از شهر و نبود وسیله نقلیه مناسب ،ارتباط برقرار کردن با شهر مشکل و هزینه بر است.

یکی از ساکنان مسکن مهر دهدشت گفت :با تاریک شدن هوا امکان ارتباط با شهر وجود نداردو گویی مسکن مهر دهدشت همچون جزیره ای مخوف ،سرد و دورافتاده می شود که صدای حیوانات دشت های اطراف وحشت تاریکی را دوچندان می کند،در ظلمات شب گم می شود.
وی ادامه داد سال هاست با امکانات اندک در این جزیره(مسکن مهر دهدشت) روزگار می گذرانیم،خبرنگاران و رسانه های زیادی کمبود امکانات ومشکلات مسکن مهر دهدشت را به گوش مسولان رسانده اند ولی مشکلی حل نشد! حال سوال ما این است آیا رسانه ها قدرت بیان واقعیت ها و درد مردم را ندارند ؟یا مسولان کهگیلویه دل در گرو خدمت رسانی به مناطق محروم و کم درامد ندارند؟

و سال هاست فکری به حال مسیر فاقد روشنایی مسکن مهر تا شهر دهدشت نمی کنند؟اگر نصف شب بیمار شویم یا حادثه ای رخ دهد چه کسی جوابگو خواهد بود؟ دراین تاریکی شب چگونه خود را به شهر برسانیم!
این معترض اشاره کرد:چگونه است که اداره برق کهگیلویه ،به روستاهایی که تنها دارای ۲۰خانوار هستند روشنایی داده ولی حاضر نیست به مسکن مهر با این همه خانوار،خدمات ارائه دهد!

مهرداد تابش نژاد مدیر اداره برق کهگیلویه دراین باره گفت :ابتدا باید شهرداری مسیر را مشخص و بلوار احداث کند تا ما بتوانیم طرح و نقشه ای از مسیر آماده برای استان بفرستیم. تابش نژاد بابیان اینکه در صورت تامین اعتبار و موافقت از سوی استان با روشنایی این مسیر تصریح کرد: اقدامات لازم صورت خواهد گرفت و به مسیر ارتباطی مسکن مهر تا شهر دهدشت روشنایی داده خواهد شد.

وی ادامه داد درخصوص روشنایی محوطه داخلی مسکن مهر نیز،باید خود ساکنان مسکن مهر یک هیئت امنایی تشکیل دهند و مشکلات مربوط به آپارتمان را حل کنند و روشنایی داخل محوطه به عهده اداره برق نمی باشد.

اسفندیار برخه شهردار دهدشت نیز گفت: مسکن مهر هنوز تحویل شهرداری داده نشده است،اداره مسکن و شهرسازی باید طی نامه ای از شهرداری دهدشت بخواهد حریم خودرا مشخص کند و اگر در طرح تفصیلی جدید، مسکن مهر دهدشت جز شهر محسوب شود تا در حیطه شهرداری باشد ،ما اقدام به ایجاد بلوار خواهیم نمود تا اداره برق بتواند خدمت رسانی نماید.

علی اصغر تارم مدیر مسکن وشهرسازی کهگیلویه نیز دراین خصوص گفت:روشنایی محوطه مسکن مهر پیشترانجام شده، مگر اینکه درمواردی جزئی نیاز به تعمیر داشته باشد. تارم بابیان اینکه درسال ۸۸کمیسیون ماده ۵برای مسکن مهر دهدشت انجام گرفت و طی آن ، این منطقه مسکونی ، الحاق به شهردهدشت شد تصریح کرد:درسال ۸۹هم به همه متقاضیان پروانه ساخت ارائه شد تا مثل سایر نقاط شهر خدمات به آن ها ارائه شود .

بنا براین گزارش، امید می رود مسولان کهگیلویه با همدلی بیشتری پیگیر رفع مشکلات خانوارهای کم درامد مسکن مهر دهدشت باشند،ودرد شهروندان را درد خود بدانند.

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست

آنچه البته به جایی نرسد فریاد است

 

منتشر شده در :2018/01/21 - 11:01|شناسه خبر: 33440 1213 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه