امروز :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۲:۴۱:۱۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اولین مورد مشکوک به ابولا در بیمارستان شهدای تجریش + تکذیبیه

رئیس بیمارستان شهدای تجریش، مراجعه یک بیمار مشکوک به ابولا به این بیمارستان را تایید کرد و گفت: پرسنل بیمارستان اقدامات درمانی را بر روی این فرد انجام داده‌اند ولی نمی‌توان با قطعیت گفت این فرد مبتلا به ابولا است.

دکتر بهرام مفید، رئیس بیمارستان شهدای تجریش مراجعه یک بیمار مشکوک به بیماری ابولا به این بیمارستان را تایید کرد و گفت: پرسنل بیمارستان اقدامات درمانی را بر روی این فرد انجام داده‌اند و اینگونه نیست که او قطعا به این بیماری مبتلا باشد.

دکتر بهروز هاشمی معاون درمان بیمارستان شهدای تجریش نیز به آنا گفت: روز گذشته یک مرد ۲۵ ساله مشکوک به ابولا به بیمارستان شهدای تجریش مراجعه کرد و علائم بالینی این بیمار بسیار به ابولا نزدیک بود اما پس از مشورت و هماهنگی با دکتر محمود نبوی معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت و با توجه به اینکه این فرد سفر خارج از کشور نیز نداشته، ابتلای او به ابولا تایید نشده است.

وی افزود: این فرد دیروز بعد از ظهر از بیمارستان شهدای تجریش خارج شد و اعلام کرد که می‌خواهد به بیمارستانی خصوصی مراجعه کند. البته این فرد تنها مشکوک به ابولا بود وگرنه اگر واقعا به این بیماری مبتلا بود باید او را به بیمارستان‌ شهدای یافت آباد اعزام می‌کردیم.

بیماری ابولا بیماری واگیردار و کشنده‌ای است که به سادگی به دیگران سرایت می‌کند و کادرهای درمانی و بیمارستانی درگیر با درمان مبتلایان آن، به خصوص در آفریقا، در مواردی خود نیز مبتلا به این بیماری شده‌اند.

ویروس ابولا تاکنون هشت هزار و ۸۱۰ نفر را در سیرالئون، لیبریا و گینه (کشورهایی که بیشترین فراوانی و انتشار ویروس را شاهد بودند) به کام مرگ فرستاده است در حالی که کل مبتلایان به این ویروس ۲۲ هزار و ۹۲ نفر ذکر شده است.

تکذیبیه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مورد مشکوک به ویروس ابولا در بیمارستان شهدای تجریش تهران را تکذیب کرد.

دکتر مسعود یاوری در گفتگو با مهر، اظهارداشت: تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ابولا در هیچ یک از بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گزارش نشده است.

وی در ارتباط با مورد مشکوک به ابولا در بیمارستان شهدای تجریش که از قول معاون درمان این بیمارستان عنوان شده بود، گفت: این مورد ثابت شده نبود.

یاوری توضیح داد: اصولا در بیمارستان های دانشگاهی، بعد از مطرح شدن هر بیماری، علائم مشکوک به آن نیز بحث می شود که همین مسئله باعث می گردد، بعضا چنین مواردی از بیماری ها بر سر زبان ها بیافتد.

منتشر شده در :2015/02/17 - 01:02|شناسه خبر: 4143 663 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه