امروز :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۰۳:۵۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

روایت سرپرست وزارت اقتصاد دولت نهم از ماجرای خاوری: این بنده خدابازنشسته بود، اما با حکم وزیر اقتصاد و تاییدیه احمدی نژاد مجددا روی کار آمد / بیشترین اختلاس‌ها در دوره احمدی‌نژاد و همان وزیر اقتصاد اتفاق افتاد

وی ابراز عقیده کرد: معلوم است که در این جریان داستان‎‌هایی بوده است تازه آقایان به دوره خودشان افتخار هم می‌کنند، اما بیشترین اختلاس‌ها در دوره همین احمدی‌نژاد و همان وزیر اقتصاد اتفاق افتاد.

سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی دولت نهم گفت: در بانک مرکزی آدم‌هایی را بر سرکار گذاشتیم که سیاسی هستند و به خاطر حفظ صندلی خود در نظارت ضعیف عمل کردند .

حسین صمصامی در نشست تخصصی نظام بانکی ورشکستگی راهبردهای رسانه‌ای، با بیان اینکه ضعف نظارتی بانک مرکزی به تدریج و توسط روسای آن اتفاق افتاد، تصریح کرد: عدم استقلال و سیاسی شدن بانک مرکزی را که به عنوان دلایل ضعف نظارتی بانک مرکزی مطرح می‌شود را قبول ندارم.

وی ادامه داد: نظارت بر بانک‌ها وظیفه قانونی بانک مرکزی است و این نهاد موظف است در صورت بروز مشکل در بانک‌ها به آنها کمک کند و بر عملکرد آن‌ها نظارت داشته باشد، اما ضعف نظارتی باعث شده رئیس بانک مرکزی به جای نظارت بر بانک‌ها از آن‌ها فقط خواهش کند.

سرپرست وزارت اقتصاد در دولت نهم گفت: سال ۸۷ بود که قرار شد مدیر عامل بانک ملی را عوض کنیم. من اسم ۴ نفر را دادم که آقای احمدی نژاد هیچ کدام از آن ها را انتخاب نکرد و من از وزارت اقتصاد رفتم

صمصامی با اشاره به موضوع خاوری یادآور شد: این بنده خدابازنشسته بود. برای برگرداندن حکم بازنشستگی آن باید هیئت دولت تشکیل می شد. در دولت توانستند اشتغال به کار خاوری را بگیرند و بر سر کار آمد

وی افزود: وزیر اقتصاد حکم خاوری را زد، بانک مرکزی رزومه‌ بانکی‌اش را تایید کرد و رئیس جمهور هم تاییدش کرد، اما وقتی اختلاس کرد فقط به جرم او رسیدگی شد، پس دیگران چه؟ مگر در زیارت عاشورا نمی‌خوانیم همه کسانی که در یک ظلم دخیل بودند لعنت می‌شوند.

به گزارش «انتخاب»، وی ابراز عقیده کرد: معلوم است که در این جریان داستان‎‌هایی بوده است تازه آقایان به دوره خودشان افتخار هم می‌کنند، اما بیشترین اختلاس‌ها در دوره همین احمدی‌نژاد و همان وزیر اقتصاد اتفاق افتاد.

منتشر شده در :2015/03/12 - 04:03|شناسه خبر: 5746 379 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه