امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۰۴:۳۳:۱۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سهم بندی برداشت آب دشت ها از ۹۴

اکونیوز:وزیر نیرو گفت: برای اولین بار سهم برداشت آب از هر دشت کشور مشخص شده که در راستای اجرای طرح تعادل بخشی به منابع زیرزمینی آب کشور، از سال ۹۴ سهم بندی برداشت از دشت ها را اجرایی می کنیم.

حمید چیت چیان “اظهار داشت: نبود سهم مشخص برداشت از سفره های آب زیرزمینی هر دشت و برداشت های غیرمجاز و حساب نشده از دلایل اصلی رسیدن دشت های کشور به وضعیت بحرانی است.
وی افزود: در سال ۹۳ مطالعات گسترده ای روی تمامی دشت های کشور انجام شد و برای اولین بار سهم برداشت آب از هر دشت کشور مشخص شده که در راستای اجرای طرح تعادل بخشی به منابع زیرزمینی آب کشور، از سال ۹۴ سهم بندی برداشت از دشت ها را اجرایی می کنیم.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح لازم است با همکاری دیگر سازمانها و نهادها ابتدا جلوی برداشت های غیرمجاز را بگیریم و سپس با نصب کنتور بر روی چاههای مجاز، بر اساس سهم مشخص شده برای برداشت آب از سفره های زیرزمینی هر دشت، برداشت آب به صورت کاملا کنترل شده صورت بگیرد.
این عضو کابینه دولت تصریح کرد: مطالعات بر روی دشت های کشور با هدف تکمیل پایش های لازم روی منابع زیرزمینی آب در سال ۹۴ نیز ادامه خواهد داشت.

منتشر شده در :2015/03/15 - 11:03|شناسه خبر: 5945 654 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه