امروز :یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۵۸:۵۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

جمع آوری زباله مقدم برتیم داری است

رییس شورای عالی استان ها در پاسخ به سووال خبرنگاری در زمینه بی توجهی شهرداری یاسوج نسبت به تیم فوتبال این شهر، گفت: شهرداری چنانچه پولی داشته باشد، باید اول هزینه جمع آوری زباله ها کندو تیم داری در اولویت بعدی قرار دارد.

غلامرضا بصیری پورعصریکشنبه در نشست خبری در یاسوج تصریح کرد: به طور معمول ارایه خدمات عمومی و جمع آوری زباله های مردم مقدم بر تیم داری کردن است.

وی به ضرورت کارهای فرهنگی از سوی شهرداری ها اشاره کرد و گفت: البته کارها و برنامه های فرهنگی بانشاط و پرمحتوایی طبق روال سال های گذشته از سوی شهرداری های برخی کلان شهرها همچون تهران، اصفهان و حتی مشهد انجام شده و یا در حال انجام است.

وی تصریح کرد: باید پذیرفت که برخی شهرداری ها در شهرهای کوچک و توسعه نیافته نیز آنچنان درآمدزا نیستند و توان حمایت و پشتیبانی مالی از سوی یک تیم فوتبال در این شرایط را ندارند.

وی ابراز داشت: برخی شهرداری ها همچون شهرداری مشهد که درآمد روزانه آن افزون بر ۳۰ میلیارد ریال برآورد می شود می تواند در کنار انجام وظایف عمومی خود برخی کارهای خاص همچون حمایت از یک تیم ورزشی را بر عهده بگیرد.

تیم فوتبال شهرداری یاسوج که قبلا در لیگ دسته یک کشور بود، هم اکنون در لیک دسته سه کشور فعالیت دارد.

بصیری پور یادآور شد: دخالت اعضای شوراهای اسلامی شهر در عزل و نصب کارکنان و کارگران شهرداری نیز بر اساس ماده ۸۰ قانون تشکیل و وظایف شوراها خلاف است.

وی برخی مشکلات و موانع سر راه وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی شهر و روستا را یادآور شد و افزود: بازنگری و اصلاح قوانین مربوط به شوراها تا حدود زیادی موجب رفع این چالش ها خواهد شد.

بصیری پور همچنین میزان بودجه مصوب شورای عالی استان ها در سال جاری را افزون بر ۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: تنها ۵۰درصد این میزان اعتبار به شورا اختصاص یافت.

وی افزود: بودجه مصوب کمیسیون تلفیق در سال ۹۴ برای این شورا نیز ۹۳ میلیارد ریال است.

اعضای شوراهای اسلامی شهری و روستایی در کشور ۱۱۷هزار نفر در قالب یکهزار و ۱۶۱شورای شهری و حدود ۳۵ هزار شورای روستایی است.

بصیری پور که امروز در قالب سفری یک روزه به استان کهگیلویه وبویراحمد سفر کرد، ضمن حضور در گلزارشهدای شهر یاسوج با امام جمعه یاسوج نیز دیدار داشت.

شرکت در همایش شوراها و شهرداران، نشست تخصصی با برخی اعضای شوراهای اسلامی شهر و حضور در نشست خبری از دیگر برنامه های کاری سفر امروزبصیری پور به یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد بود.

‘غلامرضا بصیری پور’ نماینده استان خراسان رضوی دردوازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها در تاریخ ۱۱دی امسال با کسب ۴۲ رای از مجموع ۷۴رای ماخوزه رییس شورای عالی استان ها شد.

پیش از وی مهدی چمران عهده دار این مسوولیت بود.

منتشر شده در :2015/03/16 - 06:03|شناسه خبر: 6051 662 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه