امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۲۱:۰۳:۰۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ابراز تأسف آیت‌الله هاشمی از حمایت بعضی بزرگان از گروه‌های مشکوک و تندرو / تعصب و تندروی، دیده عقل را کور می‌کند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن ابراز تأسف از حمایت بعضی از بزرگان اسلامی در داخل و خارج از کشور از گروه‌های مشکوک و نوظهور، گفت: هوش اسلامی ایجاب می‌کند که نگذاریم این گروه‌ها افکار مسموم خود را در جامعه پخش کنند. آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای شورای […]

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن ابراز تأسف از حمایت بعضی از بزرگان اسلامی در داخل و خارج از کشور از گروه‌های مشکوک و نوظهور، گفت: هوش اسلامی ایجاب می‌کند که نگذاریم این گروه‌ها افکار مسموم خود را در جامعه پخش کنند.

آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای شورای مرکزی جمعیت فدائیان اسلام، اعضای این جمعیت را انسان‌های مبارز مومن خواند و گفت: این گروه افتخار پیشتازی مبارزه با استبداد و استعمار را به نام خود در تاریخ ایران بعد از شهریور ۲۰ ثبت کرده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اقدامات نظامی فدائیان اسلام را ناسازگار با کارهای تروریستی دانست و خاطرنشان کرد: وقتی پس از اقدام‌های نظامی، می‌ایستادند و الله اکبر می‌گفتند، نشان از اعتقاد آنها به جهاد فی سبیل الله داشت.

هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از اتفاقات تاریخی دهه ۱۳۲۰ و پیروزی مردم در ملی شدن صنعت نفت، ادامه داد: آن کارها مقدمه شروع نهضت روحانیت و پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی در ادامه با اشاره به کارهای فدائیان اسلام در تاریخ و تأکید قرآن بر جایگاه سابقون، اظهار کرد: فدائیان اسلام از مصادیق تمجیدهای قرآنی هستند که بزرگان و رهبران آنها شهید شدند.

هاشمی رفسنجانی همچنین به سرعت تغییرات اجتماعی و فرهنگی در سایه انفجار اطلاعات و گسترش لوازم اطلاع‌رسانی و گذر علم از مرزهای جغرافیایی اشاره کرد و گفت: نباید بگذاریم کسانی با تعصبات، فرصت طلبی و کینه‌ها، پس‌رفت از افکار امام(ره) و شاگردانش را تبلیغ کنند که متأسفانه گاهی تریبون هم در اختیارشان قرار می‌گیرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اتفاقات چند سال اخیر کشورهای اسلامی و میدان گرفتن تندروها،خاطر نشان کرد: استعمار و استبداد وقتی هوشیاری مردم را می‌بینند، به تندروها دل می‌بندند که می‌دانند مردم مسلمان ذاتاً معتدل و میانه‌رو هستند و امنیت اجتماعی و آسایش مردم را بر هم می‌زنند.

وی داعش را با عنوان دروغین «دولت اسلامی» بلای جان مسلمانان شیعه و سنی توصیف و اظهار کرد: تعصب و تندروی، دیده عقل را کور می‌کند تا جایی که قتل پیروان مذهبی و عملیات انتحاری را کلید در بهشت می‌دانند.

هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از حمایت بعضی از بزرگان اسلامی در داخل و خارج از کشور از گروه‌های مشکوک و نوظهور، گفت: هوش اسلامی ایجاب می‌کند که نگذاریم این گروه‌ها افکار مسموم خود را در جامعه پخش کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انحراف سیاسی و مذهبی از انقلاب اسلامی و اصل اسلام را برای کشور‌های اسلامی خطرناک دانست و تاکید کرد: تفرقه‌انگیزی اساس برنامه‌ها و کارهای آنهاست.

بر اساس این گزارش، در این دیدار محمد مهدی عبد خدایی، رئیس جمعیت فدائیان اسلام، با یادآوری اتفاقات سال‌های فعالیت فدائیان اسلام، به بیان خاطراتی از قتل رزم آرا، ملی کردن نفت، ترور کسروی، پیمان نظامی بغداد، ۱۵ خرداد، تبعید امام (ره) و زندانی شدن بزرگان نظام از جمله آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: بزرگان کشور می‌دانند که هاشمی رفسنجانی در جریان مبارزه چه زحماتی کشیده‌اند.

به گزارش آفتاب، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی نیز در سخنانی با ابراز تأسف از افزایش فضای غیراخلاقی در رسانه‌های نوشتاری، دیداری و گفتاری کشور، گفت: مسؤولان باید توجه داشته باشند که مردم با شعور ایران، با زیرکی این فضا را رصد می‌کنند.

منتشر شده در :2015/03/16 - 07:03|شناسه خبر: 6093 710 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه