امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۵۵:۵۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

دست‌دادن با زنان‌ خارجی از نظر شهید بهشتی

حجت‌الاسلام خسروشاهی می‌گوید: یک بار از من دعوت شده بود که بروم و در شهر آخن آلمان برای دانشجویان سخنرانی کنم. برای ناهار، طبق دعوت قبلی همراه آقای صادق طباطبایی و آقای طارمی به منزل یکی از تجار معروف فرش رفتیم که خانمش آلمانی بود، البته الان ایران هستند. خانم مستقیما از آشپزخانه به طرف […]

حجت‌الاسلام خسروشاهی می‌گوید: یک بار از من دعوت شده بود که بروم و در شهر آخن آلمان برای دانشجویان سخنرانی کنم. برای ناهار، طبق دعوت قبلی همراه آقای صادق طباطبایی و آقای طارمی به منزل یکی از تجار معروف فرش رفتیم که خانمش آلمانی بود، البته الان ایران هستند. خانم مستقیما از آشپزخانه به طرف من آمد و دستش را دراز کرد که با من دست بدهد. من دست ندادم و عذرخواهی کردم! خیلی به خانم بر خورد و طوری سرخ و کبود شد و از شدت ناراحتی به آشپزخانه رفت که تا وقتی که آنجا بودیم بیرون نیامد. البته او حالا یک مسلمان واقعی است و با مرد غریبه دست نمی‌دهد، اما هنوز من یادم هست که چقدر به او بر خورد.

در هامبورگ من این مسئله را با آقای بهشتی مطرح کردم و گفتم: «آقا! ما با چنین ماجرایی یک بار برخورد کردیم و گرفتارش شدیم، وضعمان این شد، شما چه می‌کنید؟» ایشان با همان روش و متانت خاصش گفت: «شما که مشکلتان یک بار بوده و حل شده و تمام شده. ما هم در هر حال فکری باید بکنیم.» پرسیدم: «واقعا شما شرعا چنین عملی را که موجب رنجش و دوری افراد غربی از اسلام می‌شود، جایز می‌دانید یا نه؟» شهید بهشتی جواب داد: «اگر عملکرد ما باعث انزجار و دوری کسی از اسلام و دین خدا بشود، قطعا اشکال دارد.»

منتشر شده در :2014/09/19 - 07:09|شناسه خبر: 63 1091 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه