امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۰۵:۳۳:۱۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

گزارش مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر استان از وضعیت و شرایط بیمه شدگان جامعه هدف + ویدیو

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: اینک ۲۶هزار خانوار در این استان از مزایای درمانی و مستمری ماهیانه صندوق بهره مند هستند.

راه ملت: به نقل از ایرنا، عیسی کریمی  اظهار داشت: هم اکنون از مجموع ۲۶هزار خانوار ،تعداد ۹۰۰ خانوار آن از این صندوق مستمری ماهیانه دریافت می کنند.

وی بیان کرد: افرادی که سن آنان ۱۸ تا ۵۰ سال است می توانند برای قرار گرفتن زیر پوشش خدمات صندوق بیمه روستایی و عشایری به فرمانداری ها، بخشداری ها و امور عشایر هر شهرستان مراجعه و از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و مستمری ماهیانه بهره مند شوند.

کریمی گفت: این افراد با پرداخت سالیانه ۳۳۰ هزار تا ۸۴۰هزار تومان از مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری برخوردار می شوند.

وی پرداخت دو برابر سهم بیمه شده از سوی دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه شده به صندوق های بیمه گر و دریافت مستمری پیری پس از ۱۵سال پرداخت حق بیمه و داشتن ۶۵سال سن از ویژگی‌های صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، عشایر و روستائیان اعلام کرد.

 

به گفته کریمی پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهر، کاهش اختلاف طبقاتی و بالابردن سطح زندگی روستائیان و عشایر، تامین امنیت اجتماعی از اهداف و دیگر از مزایای این صندوق است.۴درصد از جمعیت حدود ۷۲۳ هزار نفری کهگیلویه وبویراحمد در روستاها ساکن هستند.

حدود ۱۲درصد در قالب ۸۰ هزار نفر نیز جمعیت عشایری این استان است.
کهگیلویه وبویراحمد دارای هشت شهرستان، ۱۷ شهر و حدود یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه است.

 

منتشر شده در :2021/11/17 - 08:11|شناسه خبر: 69638 1596 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه