امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۴:۴۶:۱۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

از باباکلان تا لنده؛ گوشه گوشه استان وطن من است

  هفته بعد از تعطیلات، معمولاً بیانگر و نشان دهنده فعل و انفعالات روزهای تعطیلی جلسات علنی مجلس هست. اگرچه مجلس جلسات علنی نداشت ولی کمیسیون بودجه عملا تعطیل نبود. ادامه بررسی دو لایحه مهم دولت در بعد از تعطیلات ادامه داشت و باز هم کارفشرده برای انجام کار ادامه داشت. علاوه بر این کارهای […]

۲۰۱۴-۱۰-۰۱-۲۳-۰۹-۳۷_images41

 

هفته بعد از تعطیلات، معمولاً بیانگر و نشان دهنده فعل و انفعالات روزهای تعطیلی جلسات علنی مجلس هست. اگرچه مجلس جلسات علنی نداشت ولی کمیسیون بودجه عملا تعطیل نبود. ادامه بررسی دو لایحه مهم دولت در بعد از تعطیلات ادامه داشت و باز هم کارفشرده برای انجام کار ادامه داشت. علاوه بر این کارهای مهم، چند موضوع به نظرم از دید کاری و عملکردی و برای مردم مهم است که در ادامه بهش اشاره می کنم.

 

 

بحث آزمون استخدامی های نفت

– از جمله موضوعات، بحث آزمون استخدامی های نفت بود. جوانان شرکت کننده در آزمون مرتب دارند اعتراض می کنند و تعدادی هم به نشانه اعتراض جلوی مجلس تجمع کردند. برخی و شاید بهتره بگم همه اونهایی که اسامیشون اعلام شده بود حق دارند چون دولت اعلام نیاز نیروی انسانی کرده بعد گفتن نمیخوان. من هم وظیفه خودم دیدم در جمعشون حضور پیدا کنم. به چند دلیل. یکی اینکه برخی از همکاران من دارن از روحیه این عزیزان سوء استفاده میکنند و دیگه اینکه وظیفم میدونم. از طرف دیگه هیات رییسه هم از من خواست این مطلب رو پیگیری کنم. فوری تشکیل جلسه دادیم و جناب مهندس مروی رییس محترم کمیسیون انرژی که جلسه را تشکیل داد و برخی نمایندگان محترم عزیز هم خواستیم در جلسه حضور داشته باشند. بحثهای فنی رو مسئولین محترم نفت مطرح کردند و تا حدودی بحث فنی اونا توجیه داشت. من خدمتشان عرض کردم خودتون رو جای اونا بزارید. در آزمون شرکت کردند، قبول شدند، مصاحبه رفتند، در این مرحله هم قبول شدند و حالا میگن نمیخوایم! معلومه که سختشونه. وزارت نفت میگه ما این تعداد (٢٠٠٠نفر) رو نمیخواهیم. یه پیشنهاد دادم  که دوستان تا حدودی قبول داشتن و فکر کنم هم وزارت بپذیره. پیشنهادم این بود که وزارت مجوز این رو از سازمان مدیریت بگیره که این لیست قبول شده اولیه بیش از ٢۵٠٠ نفر رو طی این دوسال متعهد بشه جذب کنه و به ترتیب جذب بشن. من حتی در جلسه گفتم وقتی یه نفر نخبه میبینه راهش نمیدن ولی یه نفر با پارتی امثال  تاج گردون یه شبه در قالب پیمانکاری و امثالهم میره سرکار و باید هم ناراحت بشن. به هر حال فکر کنم پیشنهاد منو بپذیرن. دیروز از دفتر وزیر یه پیشنویس برای من و آقای مروی فرستادند، داریم روش کار میکنیم تا انشالله بتونیم این دغدغه رو به جوانان ایران پاسخ بدیم و از حقشون دفاع کنیم. البته چالش این کار زیاده ولی من امیدوارم پیشنهادمون دو طرف رو راضی کنه. به هر حال چیزی که مشخصه وزارت پیشنهاد بینابین منو پذیرفته و فکر کنم تا چند روز دیگه اعلام کنه…

 

 

بحث پتروشیمی ها و پالایشگاه بیدبلند

– بحث پتروشیمی ها و پالایشگاه بیدبلند دوباره داره مساله ساز میشه. اول هفته و بعد از تعطیلی، از وزارت نفت خواستم یک جلسه دیگه بزارن و این مساله رو جمع کنند. سه شنبه جلسه خوبی در دفتر معاون محترم وزیر نفت جناب مهندس معظمی برگزار شد. تقریباً همه عوامل ذی مدخل حضور داشتند و جلسه سنگینی بود. از برادران عزیزم جناب آقایان بزرگواری و شریعتی نماینده محترم بهبهان هم درخواست داشتم حضور داشته باشند.  توافقات اولیه مرور شد وچند بحث داشتند مثل قرارداد اولیه خوراک و رابطه با شرکت گاز و ادامه کار بررسی شد و به نظرم رسید با این جمع بندی های سه چهار سال گذشته حل شده باشه. پتروشیمی اعتقاد داره بعد از گچساران دیگه کاری نکنه و همه رو تو گچساران متمرکز کنه.  شاید برای ما خوب باشه ولی توازن منطقه ای و نیاز جامعه و قولهای قبلی اصل موضوع است. خدمتشان عرض کردم احداث واحد پتروشیمی در دهدشت و ممسنی خط قرمز من هم هست، اینها باید احداث بشه و هر کمکی از دست ما بربیاد در خدمتشان هستیم. حاج آقای بزرگواری هم طبق معمول متعصبانه از موضوع دفاع داشتند و به نظرم نوع برخوردش برای جلوگیری از تضییع حق مردم ضروریست و کار رو نمیگذاریم انحراف پیدا کنه. شاید مردم خیلی ریز جریانات رو ندونند ولی واقعا تو این روزا انجام این نوع کارا خیلی سخته. به زبون میگیم ولی وقتی همه جا قفله و همینکه نگذاشتیم تعطیل بشه خیلی سخته. امیدوارم در آینده نزدیک بتونم خبرای بهتری به مردم بدهم. ولی هرچه هست قفل و گیر اصلیش باز شده.

 

 

بحث آبرسانی به لیکک

– از جمله موضوعات دیگه که مدتیه داریم بهش توجه میکنیم بحث آبرسانی به لیکک هست. طرحی که مدتیه تعطیله و مردم مستضعف این منطقه از بی آبی اذیت میشن. جلسه خوبی در شرکت آبفای کشور برگزار شد. همه عوامل اجرایی حضور داشتند. کاری که با سی میلیارد تومان تموم میشد الان حدود یکصد وبیست میلیارد تومان پول میخواد. برای ما مهم بود که جرقه کار مجدد زده بشه. پیمانکار حدود چهار میلیارد تومان طلب داره و اعتبار طرح هم خیلی کمه. قرار شد ما در کمیسیون به شکل کلان به بحث طرح های انتقال آب کمک کنیم و به نوعی این طرح هم کمک بشه. پیمانکار طرح شرکت کوپله و از هم استانی های عزیز هست. در جلسه ازش خواهش کردم درسته امسال اعتبار نداره ولی کار رو شروع کنه تا ما در بودجه سال بعد اعتبار بهتری براش بگذاریم و انشالله طرح نخوابه. لطف کردند و پذیرفتن و امیدوارم فعالیت کارگاه مجدد شروع بشه.

 

 

به احتمال زیاد، تخصیص استانی تا پایان سال ١٠٠ درصد خواهد شد

– دوستان اداری و پیمانکاران و کارفرمایان میدونن اون چیزی که از اعتبار مهمتره تخصیصه. خوشبختانه امسال بودجه نسبتاً واقعی بسته شده و وضع تخصیصهای استانی خوبه. طبق گزارشاتی که از دولت دریافت میکنیم فکر کنم تخصیص استانی تا پایان سال ١٠٠ درصد بشه که اگر این  بشه یعنی تو این چند سال بی نظیره و امیدوار میشیم طرحها حرکت و پیشرفت جدی میکنند. تخصیصهای ملی رو باید یکی یکی پیگیری کنیم. اینکه میگیم اعتبار ملی مثلاً  گچساران ۵٠ میلیارد تومانه مهم اینه که چقدر از این اعتبار رو تخصیص میدن. باید اتاق به اتاق پیگیری بشه. خوشبختانه در این هفته تونستم تقریباً تخصیص طرحهای ملی رو در حدود ۴٠ تا ۵٠ درصد بگیریم و امیدوارم ادارات هم خوب کار کنند.

 

 

کم کاری برخی مدیران و ادارات

– کم کاری برخی مدیران و ادارات واقعاً ادم رو ذله و گاهی نا امید میکنه… برخی دوستان مدیر مثل اینکه باید هرروز کاراشونو سوال کنیم و گرنه کار جلو نمیره. خدمت استاندار محترم هم چند بار تلفن کرده و پیگیری کردم و ازشون خواهش کردم کارا رو شخصا جدی تر پیگیری کنند. شاید باورش سخت باشه ولی خیلی از طرحها هست که من و استاندار اطلاعاتمون بیشتر از مدیرشه. به نظرم رسید جلسات استاندار خیلی جدی تر شده باشه.

 

 

چالش تیم فوتبال نفت و گاز گچساران

– بحث تیم فوتبال نفت و گاز گچساران یه بحث خیلی جدی تو شهر در این چندروزه و بخصوص بین جوانان شده بود. سفر قبلی که به گچساران رفتم دوستان عزیز کانون هواداران تشریف آوردن و دغدغه هاشونو پیشم مطرح کردن. در این گیر و دار بودیم که مساله عدم امضا صورتجلسات نهایی توسط نفت رو شد و مشخص شد بدلیل عدم رعایت ضوابط  توسط شرکت نفت گچساران، وزارت نفت حاضر به انجام کار و تایید نهایی لیست تیم نیستند. وظیفه  داشتم به این دغدغه جدی بپردازم. چند جلسه و صحبت داشتم و ضوابط و حرفهای تهران رو شنیدم، انصافاً دیدم حرف منطقیه. ۴- ۵ میلیارد تومان برای تیم خرج میشه و وزارت نفت اعتقاد داره بیشتر این پول می بایست برای بچه های همونجا هزینه بشه. در کل حرفشون کاملا منطقی بود. تازه فهمیدم بعضی از بچه های گچساران چرا سال گذشته ناراحت بودن. درسته داشتن تیم حرفه ای مهمه، ولی نه اینکه نفعی هم واسه منطقه ما نداشته باشه. نمیتونم همه حرفها رو در این متن بزنم ولی هر چه بود یه گام به جلو بود و وظیفه دارم از دوستان نفت گچساران و جنوب و بخصوص وزارت نفت تشکر کنم. اونها هم امروز با من تماس گرفتند و تشکر داشتند و از اینکه کمک شد و گچساران در این مسیر افتاد تشکر کردند. امیدوارم تیم موفق بشه و دوستان نفت گچساران و عوامل تیم و کانون دلسوز هواداران بیش از بیش تلاش کنند.

 

 

حرفایی که بر علیه ام زده شده/ از باباکلان تا لنده؛ گوشه گوشه استان وطن من است

– یکی دو هفته گذشته یکی از دوستان عزیز در مرکز استان صحبت داشت و تلویحاً به نظر می رسید حرفهایی علیه من زده. در سایت های محلی مطالعه کردم و دیدم هر عزیزی به نوعی پاسخی و متنی زده و واکنشی نشون داده. نمیدونم انگیزه چی بود ولی اینطور که از رفتار مردم و بالاخص مردم شریف بویراحمد حس میکنم، برداشتم این هست که مردم به اون حرفها توجه ندارند. من نماینده استانم و خادم مردم شریف گچساران و باشتم و با تمام توانم برای حوزه ام کار میکنم. هیچ چیزی از انگیزه ام کم نمیکنه و پرانگیزه ادامه می دهم و وارد دعوای سیاسی نیز نمیشم و تلاش میکنم به تله بحث قومیت هم نیفتم.

گوشه گوشه استان وطن منه و مانع از تضییع حقوق موکلینم در هر موضعی میشم. همانطور که جاده بابامیدان-بهبهان برام مهم بود، همانطور که گازرسانی به باباکلان، دیل، آرو و… برایم مهم بود، همانطور که آبرسانی بوسنگان و دژسلیمان برام مهم بود،  آبرسانی به لیکک، پتروشیمی دهدشت، راه آهن یاسوج و… هم برایم مهمه و در عمل هم سعی کردم این موضوع رو ثابت کنم.

امیدوارم دوستان و بالاخص آنانی که مرجع مردمند مسیر توسعه و بالندگی رو طی کنند و بدانیم نسل امروز نسل دیگریست و نیاز امروز چیز دیگر.

 

 

در آینده ای نزدیک

– این هفته لایحه قانون تنظیم رو تقریبا جمع کردیم. انشالله چند روز دیگه گزارشی از مصوبات این لایحه ارائه میدم تا ببینیم چه مواردی به نفع مردم و منطقه تصویب شده…

 

غلامرضا تاج گردون

منتشر شده در :2014/10/02 - 11:10|شناسه خبر: 699 837 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه