امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۴۸:۰۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

افراطیون از صبوری مردم سوءاستفاده می‌کنند

به گزارش چویل نیوز ، به نقل از بهار نیوز ؛ آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از فرهیختگان، فرهنگیان و دانشگاهیان استان های کرمانشاه، آذربایجان غربی، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد، با قرائت سوره نصر گفت: حرکت فوج فوج سال گذشته مردم در انتخابات را از مصادیق فتح در تعریف قرآن […]

n00056530-t

به گزارش چویل نیوز ، به نقل از بهار نیوز ؛ آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از فرهیختگان، فرهنگیان و دانشگاهیان استان های کرمانشاه، آذربایجان غربی، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد، با قرائت سوره نصر گفت: حرکت فوج فوج سال گذشته مردم در انتخابات را از مصادیق فتح در تعریف قرآن می دانیم. وی با بیان تعاریف قرآن کریم از فتح، افزود: قرآن اتفاقی را فتح می داند که با نگاه سطحی شکست مسلمانان و رکود جامعه اسلامی بود. این عضو مجلس خبرگان رهبری با تشریح تفاسیر گوناگون از سوره نصر،خاطر نشان کرد: خیلی از مسلمانان به امید فتح مکه از مدینه حرکت کردند، اما در محلی به نام حدیبیه، پیامبر(ص) با توجه به مجموعه عوامل و شرایط تصمیم گرفتند که با مشرکان به دلیل حفظ مصالح و منافع اسلام، صلح کنند که همان فتح المبین است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری بندهایی از توافق نامه صلح حدیبیه و اصرار سران مشرکان بر حذف نام خدا و رسول الله از صدر صلح نامه، گفت: عزم پیامبر(ص) برای صلح با مشرکان جدّی بود و تا جایی انعطاف نشان دادند که قبول کردند نام خدا و خودشان حذف شود، اما یک سال بعد مسلمانان بدون خونریزی و با سرافرازی مکه را فتح کردند. هاشمی رفسنجانی با مقایسه اقدام پیامبر اکرم(ص) با تصمیم امام راحل در پایان جنگ عراق علیه ایران، تصریح کرد: در این مقطع نیز با قبول قطعنامه ۵۹۸ یک فتح مبین نصیب ایرانیان شد که به مراتب بهتر از فتح بغداد و سرزمین های عراق از طریق اشغال نظامی بود.وی همچنین با تأکید بر اینکه هیچ ملتی حضور اشغالگران را نمی پذیرد ، اظهار کرد: پس از اشغال عراق توسط آمریکا دیدیم که یکی از افتخار سیاست مداران آمریکایی از جمله اوباما، موفقیت در خروج نظامیان خود از این کشور است. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تحسین از آینده نگری امام راحل در مقام رهبری جوامع اسلامی، گفت: وقتی پس از فتح خرمشهر خدمت امام(ره) رسیدیم و فرماندهان نظامی اجازه ورود به خاک عراق را می خواستند، امام(ره) فرمودند اگر شهرهای عراق را بگیریم، مردم عراق آسیب می بینند و هم آنها و هم ملت های عربی متعصبانه دفاع می کنند.

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خویش با تأکید بر نقش مردم در همه مراحل انقلاب اسلامی،تاکید کرد: در مبارزه، پیروزی انقلاب و دفاع مقدس آنچه سرمایه دفاعی جمهوری اسلامی بود، حضور مردم بود که هنوز هم ادامه دارد. وی با تأکید بر حضور مردم در همه مقاطع ۸ سال دفاع مقدس، گفت: سدهای فولادین خطوط مقدم ارتش مجهز عراق را همت مردم در قالب بسیج مستضعفین می شکست و جنگ را مردم با اهدای مال و جان و سلامتی فرزندان خود اداره می کردند. در دوران سازندگی نیز این مردم بودند که دروازه های کشور را به سوی توسعه و پیشرفت گشودند.

هاشمی رفسنجانی انتخابات سال ۹۲ را نیز حاصل حضور هوشمندانه مردم دانست و اظهار کرد: همه ابزارهای تبلیغاتی در اختیار یک جناح خاص بود، اما مردم نجیبانه به میدان آمدند و اعتدال را انتخاب کردند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به مطالبات حاضران که خواستار توجه بیشتر دولت به وعده های انتخاباتی خویش بودند، گفت: دولت به همه شعارها پایبند است، اما مجموعه شرایط را ببینید که چگونه یک اقلیت محدود در مقابل همه اقدامات مثبت حتی انتصابات بر حق دولت هیاهو می کنند. وی افزود: کسانی که همه اقدامات دولت سابق را با همه رسوایی ها و فسادها، تقدیس می کردند، امروز در مقابل هر برنامه دولت فریاد وا اسلاما سر می دهند. هاشمی رفسنجانی با اشاره به عصبانیت افراطیون و تندروها از مردم ایران، تصریح کرد: از صبوری مردم سوء استفاده می کنند و انتقام مردم را از دولت منتخب آنها می گیرند. وی همچنین با اشاره به شرایط کشور در دولت سابق، اظهار کرد: با همان روحیه ای که قطعنامه های بین المللی را کاغذ پاره می خواندند، قوانین و مصوبات داخلی را زیر پا می گذاشتند که آمار رسمی تخلفات آنان تأسف برانگیز است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اهمیت تعامل کشورها در دنیای کنونی، گفت: دولت یازدهم به حق کلید حل مسائل را سیاست خارجی تشخیص داد و بر اساس همان در جهت احقاق حق مردم ایران برنامه ریزی و فعالیت می کند. وی با بیان اهمیت مذاکرات در تصمیمات سیاسی، خاطر نشان کرد: تبدیل فضای تهدید و جنگ و تشدید روزافزون تحریم به گفت وگو و آوردن همه ی آنان به پای میز مذاکره، دستاوردهای سیاست های دولت یازدهم است.

هاشمی رفسنجانی، اعتماد دو طرف را سرمایه ای برای مذاکرات سیاسی خواند و با تأکید بر پرهیز از بهانه گیری ها، گفت: ایران بارها ثابت کرده که آماده است برای اثبات جهانیان اعتماد سازی کند، اما طرف های مقابل نیز باید در مسیر قانون حرف بزنند و اقدام کنند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به چند دور مذاکرات ایران با کشورهای ۱+۵، اظهار کرد: دو طرف می دانند فضای سابق، امنیت منطقه و حتی جهان را به خطر می اندازد و تأکید آنان بر مذاکره باید برای رسیدن به راه حلی مناسب جهت پایان دادن به این مناقشات سیاسی باشد. وی با تأکید بر نقش و جایگاه ایران در نظام بین الملل گفت: غربی ها نیز به این نتیجه رسیده اند که باید با ایران قدرتمند و با نفوذ بر اساس منطق و استدلال صحبت کنند، چون تاریخ ثابت کرده است که ایرانیان هیچ وقت تسلیم فشار و زور نمی شوند و نمی توان این کشور را از مبادلات سیاسی جهان حذف کرد.

منتشر شده در :2014/10/03 - 12:10|شناسه خبر: 704 552 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه