امروز :جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۲۶:۳۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

عراقچی: مذاکرات تمدید نخواهد شد/۱۱ فروردین اظهار نظر خواهیم کرد

۱۱ فروردین می توانیم در مورد رسیدن به یک توافق اظهار نظر کنیم.به توافق نرسیم دیگر فرصتی برای آمریکا و کشورهای ۵+۱ وجود نخواهد داشت.

راه ملت، سید عباس عراقچی گفت: احتمال تمدید توافقنامه ژنو به طور کامل منتفی شده است.

سید عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی «پارس» اظهار داشت: طرف ایرانی، آمریکا و سایر کشورهای ۵+۱ تمایلی به این ندارند که توافقنامه ژنو تمدید شود.

araqchiLausanne (3)

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت خارجه افزود: مذاکرات گذشته و اکنون در لوزان ما را به مرحله ای رسانده است که همه طرفهای ماکره بر این باورند که بایستی حالا به نقطه‌ای رسیده که آن را یک فرصت می دانند و در صورتی که به توافق نرسیم دیگر فرصتی برای آمریکا و کشورهای ۵+۱ وجود نخواهد داشت.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران در مورد زمان نهایی توافق گفت: همه شواهد نشان می دهد که ما در ۱۱ فروردین می توانیم در مورد رسیدن به یک توافق اظهار نظر کنیم.

عراقچی در پاسخ به سوالی که چرا «آمریکایی ها در پیشنهادات خود هیچ تضمینی را نپذیرفته اند؟» گفت: هر گونه اقداماتی که دو طرف انجام می دهند باید قابلیت برگشت پذیری به صورت متقابل وجود داشته باشد و اگر برگشت ناپذیر است باید برای هردوطرف  مذاکره کننده برگشت ناپذیر باشد. ما این اصل را درمذاکرات رعایت کرده ایم .

araqchiLausanne (2)

منتشر شده در :2015/03/30 - 01:03|شناسه خبر: 7095 750 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه