امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۴:۱۲:۵۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

درخواست نماینده بهبهان: امکان تردد خودروهای خارجی پلاک اروند درتمام خوزستان

محمدباقر شریعتی در گفت وگو با  خانه ملت با یادآوری اینکه استان خوزستان استان بی نظیری است  و  در طول تاریخ ثابت کرده مدافع همیشگی نظام و منافع مردم بوده است، گفت: انتظار می رود دولت به مردم جنگ زده خوزستان که در شرایط آب وهوایی سختی زندگی می کنند توجه ویژه ای داشته باشد. […]

محمدباقر شریعتی در گفت وگو با  خانه ملت با یادآوری اینکه استان خوزستان استان بی نظیری است  و  در طول تاریخ ثابت کرده مدافع همیشگی نظام و منافع مردم بوده است، گفت: انتظار می رود دولت به مردم جنگ زده خوزستان که در شرایط آب وهوایی سختی زندگی می کنند توجه ویژه ای داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس تصریح کرد: دولت باید آزاد اعلام کردن تردد خودروهای پلاک اروند در خوزستان را به عنوان یک هدیه به مردم می داد اما متاسفانه وزیر صنعت با این موضوع مخالفت کرده است.

 این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: امیدواریم دولت با یک نگاه بلندتر و مثبت تری به این موضوع بنگرد چرا که تعداد خودروها در این موضوع عدد قابل توجهی نیست.

شریعتی با یادآوری اینکه استاندار توانمند و مقتدر خوزستان موضوع تردد خودروهای پلاک اروند در استان را با هماهنگی دولت اعمال کرده، گفت: کار ایشان بر اساس مصلحت، قانون وحفظ دستاوردهای انقلاب در خوزستان و تامین رفاه مردم بوده است.

نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی،  ضمن حمایت از استاندار خوزستان در این رابطه،  ادامه داد: امیدواریم دولت به این موضوع توجه ویژه داشته باشد چرا که با توجه به شرایط سختی که مردم خوزستان دارند،هزینه های زندگی آنها۱٫۵ برابر بیشتر از مردم دیگر استانهاست و دادن چنین امتیازهایی حق مردم است.

به گزارش راک نیوز ؛ از آنجائیکه منطقه اروند منطقه آزاد تجاری اعلام شده است لذا خودروهای خارجی که دارای پلاک اروند هستند بعلت عدم پرداخت عوارض گمرکی قیمت تمام شده آنها به قیمتی نصف قیمت فعلی خودرهای وارداتی هستند.

براساس قانون امکان تردد این خودروها فقط درمحدوده منطقه آزاد بلامانع است اما نماینده بهبهان خواستار امکان تردد واستفاده از این خودروها درتمام نقاط استان خوزستان گردید.

 

اگر دولت با چنین پیشنهادی موافقت کند شهروندان خوزستان مانند ساکنان جزایر قشم وکیش وچابهار براحتی میتوانند به خودروهای خارجی به قیمت های تمام شده در خارج از ایران دست یابند۲۰۱۴-۱۰-۰۴-۰۰-۱۳-۵۵_download (1)t

منتشر شده در :2014/10/04 - 11:10|شناسه خبر: 752 849 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه