امروز :پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۵:۳۳:۵۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ایجاد دهکده عشایری کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار قرار گرفت

سید موسی خادمی صبح شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سفر روز گذشته رییس سازمان امور عشایر کشور این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و به دنبال تصویب آن هستیم. وی بیان کرد: در این دهکده مدلی از کل عشایر ایران طراحی می شود تا ایلات و عشایر مختلف، فرهنگ های گوناگون را در این […]

ohnld

سید موسی خادمی صبح شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سفر روز گذشته رییس سازمان امور عشایر کشور این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و به دنبال تصویب آن هستیم.

وی بیان کرد: در این دهکده مدلی از کل عشایر ایران طراحی می شود تا ایلات و عشایر مختلف، فرهنگ های گوناگون را در این مکان به نمایش بگذارند.

خادمی ایجاد این دهکده را در توسعه گردشگری عشایر بسیار موثر دانست و اظهار داشت: جامعه عشایری پتانسیل های کم نظیری برای توسعه صنعت توریسم دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان بیشترین درصد جمعیت عشایری را به نسبت جمعیتش در کشور دارد و به عنوان یک استان عشایرنشین شناخته شده است.

وی بر توجه به جامعه عشایری تاکید کرد و اظهار داشت: باید در زمینه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی به توسعه این جامعه مهم و تولیدکننده کمک کرد.

خادمی همچنین استفاده از انر‍ژی های نو در عشایر را ضروری دانست و اظهار داشت: در این زمینه به دنبال استفاده از این انرژی ها به ویژه انرژی خورشیدی هستیم.

وی تصریح کرد: این مسئله هم به رفاه عشایر کمک می کند و هم موجب حفاظت بیشتر از عرصه های منابع طبیعی و جنگلها خواهد شد.

استاندار استان همچنین در خصوص سرمایه گذاری در اجرای طرح های تولیدی عشایر گفت: از محل صندوق توسعه ملی مبلغ خیلی خوبی به استان اختصاص می یابد که لازم است در زمینه زنجیره های تولید دام و دامپروری مورد استفاده عشایر قرار گیرد.

وی تاکید کرد: حوزه عشایر حوزه ای گسترده و مهم و متنوع است و ارائه خدمات مطلوب و مناسب به این جامعه ضروری است.

 

منتشر شده در :2014/10/05 - 10:10|شناسه خبر: 771 516 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه