امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۲۲:۳۷:۳۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

طرح استانی شدن انتخابات در مجلس

با درخواست بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان قرار است که این طرح در اولویت دستوری مجلس قرار گیرد

راه ملت، نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه بر اساس طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس نامزدهای انتخاباتی باید از حوزه انتخابیه خود حداقل ۱۵ درصد آراء را به‌دست آورند، گفت: در صورت تحقق این موضوع آراء وی در کل استان مربوطه با سایر نامزدها مقایسه می‌شود.

“محمدجواد کولیوند” در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه طرح استانی شدن انتخابات مجلس برای بررسی نهایی به صحن علنی پارلمان ارسال شده است، گفت: با درخواست بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان قرار است که این طرح در اولویت دستوری مجلس قرار گیرد.

نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اصلاحات نهایی طرح استانی شدن انتخابات مجلس، گفت: پیش از این قرار بود که نامزدها به صورت کلان و استانی در انتخابات حاضر شوند، اما بر اساس اصلاحات نهایی همه حوزه‌های انتخابیه در انتخابات نماینده خواهند داشت اما این موضوع با ترکیب حوزه شهرستانی و استانی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد:‌ بر اساس طرح اصلاحی کمیسیون شوراها نامزدهای انتخاباتی باید از حوزه انتخابیه خود حداقل ۱۵ درصد آراء آن حوزه را به‌دست آورند که در صورت تحقق این موضوع آراء وی در کل استان مربوطه با سایر نامزدها مقایسه می‌شود، سپس هر نامزدی که بیشترین آرا را در استان به‌دست آورده، نماینده استان خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، ادامه داد: به طور مثال هفت نفر در یک حوزه انتخابیه رأی بالای ۱۵ درصد را کسب می‌کنند، از این‌رو رأی این هفت نفر با رأی نامزدهای دیگر که شرایط مربوط را کسب کرده‌اند، مقایسه شده و در نهایت افرادی که بیشتری رأی را کسب کرده‌اند، به‌عنوان نماینده انتخاب می‌شوند.

منتشر شده در :2015/04/21 - 01:04|شناسه خبر: 8195 816 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه