امروز :پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۳۱:۰۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ریس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:آلودگی آب برخی شهرستانها کذب محذ است

راه ملت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد از اختصاص بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال کمک مستقیم دولت در قالب طرح تحول نظام سلامت به این استان در سال گذشته خبر داد. دکتر رضا چمن در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته سلامت، افزود: از زمان اجرای طرح تحول سلامت تا پایان سال گذشته نیز […]

راه ملت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد از اختصاص بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال کمک مستقیم دولت در قالب طرح تحول نظام سلامت به این استان در سال گذشته خبر داد.

دکتر رضا چمن در نشست خبری به مناسبت آغاز هفته سلامت، افزود: از زمان اجرای طرح تحول سلامت تا پایان سال گذشته نیز بیش از ۶۰ هزار نفر از خدمات ارایه شده در این طرح بهره مند شدند.

وی از جذب ۴۵پزشک متخصص و فوق تخصص در رشته های مختلف زنان و زایمان، جراحی عمومی، اطفال، داخلی و ارتوپدی در قالب این طرح در شهرهای مختلف استان خبر داد.

چمن اظهار کرد: کمبود پزشک عمومی در برخی مراکز بهداشتی و درمانی استان نیز با اجرای این طرح مرتفع شد و اکنون هیچ مرکز بهداشتی و درمانی در استان بدون پزشک وجود ندارد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح نیز بیش از ۸۰درصد فضاهای بیمارستانی استان نیز مرمت و بازسازی مجدد شدند، افزود: استان کهگیلویه وبویراحمد در زمینه اجرای طرح تحول سلامت در بخش های مختلف نسبت به میانگین کشوری پیش رو بوده است.

وی از افزایش سرانه بهداشتی در استان از ۲۶ هزار تومان به ۸۶ هزار تومان به ازای هر فرد با اجرای طرح تحول سلامت در استان خبر داد و گفت: با افزایش ارایه خدمات در بیمارستان ها و افتتاح بخش های مختلف درمانی هم اکنون شمار بیماران ارجاعی از استان به استان های دیگر به ازای هر یکهزار نفر به حدود ۱۱ نفر رسیده است.

وی ابراز داشت: این در حالی است که یکی از مشکلات و چالش های اساسی در استان در طول سالیان متمادی هجوم روز افزون رفت و آمدهای مردم این استان به استان های همجوار در حوزه درمان بود.

وی تصریح کرد: طرح تحول سلامت هنوز در آغاز راه است و اگر چه با ایرادات و اشکالاتی در حوزه اجرا مواجه است اما تا حدود زیادی رضایت مندی عمومی مردم و خود جامعه پزشکی و درمانی کشور را جلب کرده است.

چمن تصریح کرد: واقعی شدن تعرفه های پزشکی و کاهش هزینه های درمانی از جیب مردم به ویژه اقشار ضعیف وکم درآمد جامعه از مهمترین ویژگی ها و اثار برجسته طرح تحول سلامت بود.

وی یادآور شد: با واقعی شدن این تعرفه های پزشکی بیش یکهزار و ۷۰۰ خدمت جدید پزشکی که فاقد تعرفه بودند، تعیین تکلیف شدند.

چمن کاهش محسوس پدیده زشت زیرمیزی از سوی برخی پزشکان را یکی دیگر از آثار مثبت طرح تحول سلامت دانست و گفت: این معضل نیز در استان و با نظارت های محسوس و غیرمحسوس به شدت پایین آمده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به احداث ۶۵ خانه بهداشت روستایی با مشارکت کمیته امداد امام (ره) ، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری، گفت: میزان اعبتار هزینه شده برای ساخت خانه های بهداشت روستایی ۵۲ میلیار ریال دانست.

وی اظهار کرد: ۵۰ درصد از این اعتبار از سوی دانشگاه علوم پزشکی و ۵۰ درصد دیگر از سوی کمیته امداد و استانداری تامین شد.

وی ابراز داشت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز بیش از ۲۰ میلیارد ریال صرف خرید تجهیزات مورد نیاز این تعداد خانه بهداشت روستایی کرد.

چمن از دریافت مجوز تربیت دستیار تخصصی در دو رشته جراحی عمومی و زنان و زایمان خبر داد و گفت: این مهم تا حدود زیادی موجب ارتقا و جایگاه دانشگاه علوم پزشکی استان خواهد شد.

وی از پذیرش دانشجو از اول مهر امسال در این زمینه خبر داد و افزود: تربیت پزشک در این دو رشته بر اساس یک پروتکل و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و استادان برجسته شیراز انجام خواهد شد.

وی در واکنش به سووالی مبنی بر جذب حدود ۳۰۰ نفر نیروی بدون آزمون و با تصویب هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، افزود: هرگونه جذب نیرو بدون مجوز در این دانشگاه کذب محض است.

وی موضوع آلوده بودن آب در برخی شهر های کهگیلویه وبویارحمد را نیز کذب محض دانست و یادآور شد: بر اساس نمونه گیری ها و حساسیت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هیچ موردی از آلودگی آب شرب در هیچ جای استان وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در این نشست خبری در پاسخ به سؤال سیاسی خبرنگار “عصردنا” مبنی بر برخی شایعات و احتمال حضور وی در رقابت‌های انتخاباتی اسفندماه سال جاری، به ذکر یک بیت شعر از حافظ بسنده کرد.

وی در این باره بدون هیچ اشاره‌ای به جزئیات موضوع و رد یا تأیید حضور خود در این عرصه، گفت:

«حافظ به خود نپوشد این خرقه‌ی می‌آلود/ ای شیخِ پاکدامن، معذور دار ما را!».

منتشر شده در :2015/04/22 - 01:04|شناسه خبر: 8294 784 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه