امروز :چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۰۹:۵۶:۴۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

استخدام فرزندان فرهنگیان/افزایش حقوق معلمان بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان

سید محمد لنگری با تاکید بر پرداخت فاز دوم تسهیلات به فرهنگیان، ادامه داد: پرداخت تسهیلات در مرحله اول اثربخشی بسیاری داشت.
او با بیان اینکه ساماندهی نیرو، با توجه به کمبود ۶۰۰ نفر طی سال تحصیلی آینده به‌راحتی امکان‌پذیر نیست، افزود: این استان دغدغه فراوانی در کمبود نیروی انسانی دارد.

راه ملت، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از جذب و استخدام فرزندان فرهنگیان خبر داد و گفت: معلمان در طرح رتبه‌بندی باید صبوری کنند و رتبه‌بندی که اکنون در ذهن معلمان است و آن را نقد می‌کنند، طرحی نیست که در دستور تصویب قرار دارد.
بطحائی در نشست با معاونان و مسئولان پشتیبانی آموزش و پرورش استان، با تاکید به برگزاری جلساتی به‌منظور تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان ادامه داد: همه معلمانی که حداقل ۶سال سابقه دارند، شامل طرح رتبه بندی خواهند شد.
او با بیان این که طرح رتبه بندی معلمان فرصت بسیار ارزشمندی برای این قشر است شاخص‌هایی که در این طرح اعمال می‌شود همان وظایفی بوده که معلمان در حال انجام آن هستند و این در حالیست که بیش از ۹۰ درصد معلمان، شامل رتبه یک این طرح شده و حداقل بین یک میلیون و ۸۰۰ تا دو میلیون ریال به حقوق آنان افزوده می‌شود.
بطحائی با اشاره به تاسیس شرکت کارگذاری اقتصادی و رفاهی به ایسنا گفت: این شرکت امور مربوط به مسائل رفاهی، بیمه ای و درمان معلمان را انجام داده، امیدواریم این شرکت گره‌های اداری را در قالب بخش خصوصی، بازگشایی کند.
او با تاکید بر کاهش هزینه‌ها و افزایش منابع در این وزارت، گفت: باید در امور جاری هزینه‌ها را کاهش داده و به تناسب آن در آمدها را افزایش دهیم.
بطحایی با بیان اینکه افزایش درآمد یک فرصت ارزشمند است، افزود: خراسان شمالی به دلیل وجود محرومیت در آن، چندان نمی تواند فرصتهای افزایش منابع و درآمد را ایجاد کند، بنابراین از ظرفیت دیگر نقاط کشور برای اختصاص اعتبار به این استان استفاده می شود.
او گفت: مطالعات طرح افزایش درآمد و منابع انجام شده و هم اکنون فرصت‌هایی در تهران موجود بوده و در حال استفاده است و در این قالب حسابی به نام عدالت آموزشی ایجاد شده تا بخشی از منابع و درآمدها را به این حساب انتقال دهیم.
بطحایی با اشاره به این که در اعتبارات و بودجه عمومی دولت سهم آموزش و پرورش در حال کاهش است، گفت: شرایطی وجود ندارد که همه مشکلات اعتباری این سازمان توسط دولت حل شود و دولت نمی‌تواند به اندازه‌ای که معلم با دل راضی برود سر کلاس به وی پول بدهد، بنابراین باید بهره‌وری افزایش یابد.
او با تاکید بر ایجاد تغییر در روش‌ها و افزایش درآمدها و کاهش هزینه‌ها، یادآور شد: باید با تلاش‌های اساسی منابع جدیدی به دست بیاوریم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: فرهنگیان این استان در طرح بیمه طلایی دچار مشکلاتی بوده و خراسان شمالی تنها استانی است که سهم حق بیمه دولت را هم به مدت ۱۹ ماه از حقوق فرهنگیان کسر کرده است.
سید محمد لنگری با تاکید بر پرداخت فاز دوم تسهیلات به فرهنگیان، ادامه داد: پرداخت تسهیلات در مرحله اول اثربخشی بسیاری داشت.
او با بیان اینکه ساماندهی نیرو، با توجه به کمبود ۶۰۰ نفر طی سال تحصیلی آینده به‌راحتی امکان‌پذیر نیست، افزود: این استان دغدغه فراوانی در کمبود نیروی انسانی دارد.

منتشر شده در :2015/04/22 - 02:04|شناسه خبر: 8305 753 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه