امروز :چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۲۸:۵۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بررسی و رسیدگی به مشکلات مردم روستاهای خیرآباد توسط رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

عصر امروز غلامرضا تاجگردون به همراه مدیرکل سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویر احمد، معاون طرح توسعه آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار گچساران و جمعی از مسئولان این شهرستان از روستاهای منطقه خیرآباد لیشتر بازدید کرد. در این بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از روستاهای مردان معصوم، ده حاج ناصر، ده خلیفه یا […]

عصر امروز غلامرضا تاجگردون به همراه مدیرکل سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویر احمد، معاون طرح توسعه آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار گچساران و جمعی از مسئولان این شهرستان از روستاهای منطقه خیرآباد لیشتر بازدید کرد.

13930628000378_PhotoL

در این بازدید رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از روستاهای مردان معصوم، ده حاج ناصر، ده خلیفه یا وحدت آباد و پادوک بازدید و با حضور در جمع مردم و تجمع در مساجد روستا ضمن گفت‌و‌گو با مردم روستا به مشکلات آنان نیز رسیدگی کرد.

بهمن حسنی، عضو شورای اسلامی روستای مردان معصوم در این بازدید اظهار کرد: مشکلات در روستاها از جمله در بحث کشاورزی بسیار زیاد بوده و بارها در دوره‎های مختلف مطرح شد و روسای ادارات به بازدید آمدند اما متاسفانه هیچ‎گونه بررسی و اقداماتی صورت نگرفت.

وی با اشاره به مشکلات روستا، مهم‌ترین مشکل روستاهای حوزه خیرآباد را قرار گرفتن اکثریت زمین‌های کشاورزی مرغوب این روستاها در نقشه جغرافیایی خوزستان عنوان کرد و گفت: متاسفانه زمین‌هایی که  مرغوبیت‎ آن‎ها در سطح استان بهترین و از لحاظ جنس خاک نیز جهت اجرای طرح‎های کشاورزی زبانزد است به علت قرار گرفتن در نقشه جغرافیایی بهبهان بدون کاربرد قرار گرفته است.

عضو شورای اسلامی روستای مردان معصوم خیرآباد افزود: از دیگر مشکلات روستای مردان معصوم  قرار گرفتن بخشی از اراضی کشاورزی منطقه خیرآباد جلیل و پادوک در منابع ملی است که به همین دلیل اداره منابع طبیعی گچساران صاحبان اراضی را به دادگاه کشانده است.

حسنی بابیان اینکه اکثر صاحبان این اراضی افرادی سالخورده هستند، ادامه داد: متاسفانه با اجرای شکایات منابع طبیعی در این حیطه اکثریت کشاورزان منطقه که تاکنون هیچ پرونده‎ای در دادگاه و.. نداشته‎اند را درگیر نموده که موجب رنجش خاطر مردم این منطقه شده است.

وی با اشاره به اینکه آخرین اصلاحات اراضی این منطقه در سال 1342 بود و تاکنون هیچ‎گونه اقدامی برای مشخص کردن محدوده جغرافیایی صورت نگرفته است، بیان کرد: همه در آمد مردم روستا با وجود مشکلات زیاد در بخش  کشاورزی تامین می‌شود که از مسئولان اجرایی درخواست چاره‎اندیشی در این خصوص را داریم.

عضو شورای اسلامی روستای مردان معصوم خیرآباد نبود اینترنت خانگی، بحث تحصیل فرزندان این روستا به علت مشکلاتی از قبیل  نبود مدرسه و معلم، آسفالت، جدول‎کشی و سنگ فرش نبودن بافت جدید روستا را از دیگر مشکلات روستا برشمرد.

فرزانه فریحی، دانشجوی دکترای جغرافیای روستایی از اهالی وحدت‎آباد (ده خلیفه خیرآباد) به نمایندگی از نخبگان و افراد تحصیل کرده روستا در حاشیه این بازدید اظهار کرد: طرح‎ها و عملیات عمرانی که در روستاها انجام می‎گیرید بدون کیفیت است و هیچ‎گونه نظارتی بر آن نمی‎شود.

وی با اشاره به جمعیت کثیر جوانان تحصیل کرده در روستاهای خیرآباد، بیان کرد: اولویت نیاز روستای وحدت‌آباد و دیگر روستاهای خیرآباد احداث پارک و … نیست بلکه فرزندان این خاک نیازمند داشتن کتابخانه و اینترنت خانگی هستند.

فریحی افزود: متاسفانه آب شرب 3 روستای پادوک، ده ناصر، و وحدت آباد هنوز به شکل قدیم از آب آهکی تامین می‌شود که نیازمند یاری دستگاه‎های اجرای در تامین آب شرب تصفیه از آب سدکوثر هستند.

غلامرضا تاجگردون در این بازدید ضمن پاسخ‌گویی به سوالات مردم و  شنیدن مشکلات روستاها توسط نمایندگان مردم، اظهار کرد: هدف از این نوع دیدارها و بازدیدها، وفای به عهد و قول‌هایی که به مردم روستا جهت سرزنی و دیدار و بررسی مشکلات مردم داده شده، است.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده در این بازدید و بابیان اینکه نباید مصالح و منابع بیت‌المال هدر برود، افزود: عدم نظارت و دقت در بحث بهسازی و اجرای طرح هادی روستایی  بسیار ناراحت کننده است که مسئولان اجرایی باید اهتمام ویژه در خصوص بررسی این مشکلات داشته باشند.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بحث زمین‎های کشاورزی در حوزه 2 استان کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان و مشکلات دام‌ها به دلیل اینکه هیچ‌گونه اسناد و منابع معتبر و مستند به بنده ارائه نشده است، نمی‌توانم نظر قاطعی بدهم.

تاجگردون ادامه داد: اهالی روستا در خصوص موضوعات مذبور مکاتبات لازم را انجام داده تا از طریق بانک کشاورزی پیگیر مشکلات و مسائل شویم.

وی بابیان اینکه من فکر می‌کردم بحث دیجیتال خیرآباد همراه با دیجیتال لیشتر راه‌اندازی شده است، خاطرنشان کرد: مردم روستاهای خیرآباد نوع پیگیری‌هایشان با مردم دیگر شهرستان متفاوت است و کم‌تر مراجعه می‌کنند به همین دلیل از دستگاه‌های اجرایی گچساران خواهشمندم قبل از اینکه مردم روستا خودشان مراجعه کنند  همکاری لازم را انجام دهند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس عنوان کرد: بحث اینترنت که متاسفانه مکرر مطرح شده  نیز به کرات بازگو و پیگیری کردیم اما به دلیل اینکه مخابرات بخش خصوصی است ما نمی‌توانیم به راحتی مساله را حل کنیم.

تاجگردون یادآور شد: بعضی از مشکلات و کارها از دست ما خارج است و برخی از مسائل را باید ملی حل کرد که این نیازمند مدت زمان طولانی است.

وی بابیان اینکه همه ما باید به یکدیگر در راستای حل مشکلات کمک کنیم، تصریح کرد: من می‌دانم که وجود 6 میلیون نفر بیکار یعنی بمب اتم در جامعه، اما همه سعی تلاش خود را خواهم کرد تا  در راهی که انتخاب کردم و وظیفه خود می‌دانم به مردم خدمت کنم.

وی در پایان گفت: همه مشکلات مطرح شده در این بازدید بررسی و از طریق فرماندار و دستگاه‎های اجرایی گچساران یک به یک پاسخ داده خواهند شد.

 ————————-

گزارش از پریساخمیسی

منتشر شده در :2014/09/19 - 09:09|شناسه خبر: 87 1201 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه