امروز :شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۰۵:۴۵:۱۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

آیت الله هاشمی:انقلاب مدیون کارگران است/به خواسته های معلمان توجه شود/عربستان مسیربدی را انتخاب کرده

راه ملت، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به جلسات مجمع برای بحث درباره پیش نویس برنامه ششم کشور اشاره کرد و افزود: باید زمینه ها و شاخص ها برای اصلاح رشد اقتصادی کشور براساس سیاست های کلی نظام و سند چشم انداز کشور واقعی باشد تا بتوانیم عقب افتادگی چند سال گذشته را جبران کنیم. […]

راه ملت، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به جلسات مجمع برای بحث درباره پیش نویس برنامه ششم کشور اشاره کرد و افزود: باید زمینه ها و شاخص ها برای اصلاح رشد اقتصادی کشور براساس سیاست های کلی نظام و سند چشم انداز کشور واقعی باشد تا بتوانیم عقب افتادگی چند سال گذشته را جبران کنیم.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی امروز (یکشنبه) در دیدار جمعی از کارگران، انقلاب را مدیون قشرهای زحمتکش از جمله کارگران دانست و گفت: خیلی ها در دوران مبارزات با جان و مال زحمت می کشیدند، اما اعتصاب کارگران صنعت نفت، ستون فقرات رژیم پهلوی را شکست.

وی با تبریک روز کارگر به این قشر زحمتکش، حضور آنها در مقاطع مختلف انقلاب را مؤثر دانست و گفت: در سال ۵۷ اعتصاب کارگران صدای انقلاب را به جهانیان رساند و پس از آن شاهد سرعت سقوط رژیم در درّه تاریخ بودیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر تصمیمات کارگشای امام (ره) در مقاطع مختلف، به تصمیم ایشان برای حل مشکل سوخت مردم در زمستان سرد ۱۳۵۷ و انتخاب هیأتی متشکل از نیروهای ملی و مذهبی اشاره کرد و با یادآوری جزئیات خاطرات خویش از سفر به پالایشگاه آبادان و سخنرانی اش در جمع کارکنان، گفت: به اذعان اعضای هیأت، انتخاب یک روحانی در جمع هیأت حاکی از هوش و دقت نظر امام راحل بود چرا که آنچه کارگران عصبانی را قانع کرد تا تولید برای تأمین سوخت داخلی بپذیرند، ادبیات مذهبی و انقلابی و اعتماد به فردی روحانی در سخنرانی ها بود.

هاشمی رفسنجانی با ترسیم فضای بنادر جنوب ایران و توقف کشتی های بزرگ نفتی جهان در خلیج فارس و دریای عمان که معطل و منتظر اجازه کارگران برای بارگیری برای برگشت بودند، گفت: اغراق و تعارف نیست که می گوییم نقش کارگران در پیروزی انقلاب برجسته است.

وی با تأکید بر حضور همه جانبه کارگران در اتفاقات ماه های اول پس از پیروزی انقلاب به برنامه ریزی های احزاب چپگرای مارکسیست و سوسیالیست برای جذب کارگران به عنوان پیاده نظام خویش اشاره کرد و افزود: حتی در زندان هم خیلی صریح به ما می گفتند که بدنه کارگران به خاطر روحیه کارگری با ماست، اما ما به خاطر آشنایی با ذات دینی کارگران ایران مطمئن بودیم که کارگران فریب شعارهای ادبیات کمونیسم را نمی خورند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خویش به روز معلم و نجابت معلم ها در جامعه اشاره کرد و گفت: باید به دغدغه های شریف ترین و در عین حال مؤثرترین قشر کشور توجه شود که همه مسؤولان کشور میوه های باغ تحصیل و تدریس آنها هستند.

وی در خصوص پرونده هسته ای به مراحل مختلف مذاکرات ایران با کشورهای ۱+۵ در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: ایران تمایل و زمینه های مناسبی برای تعامل با جهان در جهت گسترش روابط و همکاری های دو جانبه دارد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موضع گیری های کینه توزانه رژیم اشغالگر قدس و تقاضاهای غیرمنطقی مسؤولان آن از کشورهای ۱+۵، گفت: ایران امن نه تنها مزاحم هیچ کشوری نیست، بلکه باعث تثبیت، تقویت و تداوم امنیت در منطقه خواهد بود.

هاشمی رفسنجانی با دست یافتنی توصیف کردن تفاهم هسته ای، به سیاست های اصولی و اسلامی انقلاب و فتوای رهبری معظم انقلاب در حرام دانستن استفاده از بمب هسته ای اشاره کرد و گفت: حرف های یک مجتهد اسلامی در مقام رهبری یک جامعه متمدن، برای همه ما حجت است و غربی ها به جای القائات شیطانی صهیونیست ها، به سخنان انسانی مسؤولان ایران توجه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خویش با محکومیت تداوم تجاوز هوایی عربستان به یمن، تحلیلی از موقعیت تاریخی و جغرافیایی و جایگاه مردم یمن در تاریخ اسلام ارائه کرد و گفت: عربستانی ها در آغاز کار دولت جدید، مسیر بدی را انتخاب کرده اند و روحیات مسلمانان را مخدوش کرده و بذر کینه و دشمنی را در دل مردم یمن می کارند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از زلزله نپال و گستردگی آن در کشورهای هند و پاکستان، ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان این حادثه، بر کمک های انسان دوستانه ایرانیان تأکید کرد و گفت: می دانیم که تحمل مصائب انسانی و مادی زلزله ها سنگین است.

هاشمی رفسنجانی در بخش پایانی سخنان خویش با تشکر از ابراز احساسات همیشگی کارگران نسبت به انقلاب اسلامی و مسؤولان آن، خطاب به مسؤولان کارگری در کشور گفت: قدر این گنج های رنج کشیده را بدانید.

این مراسم در آستانه روز جهانی کارگر و با حضور هیأت های اجرایی خانه کارگر شعب استان تهران، انجمن های اسلامی کارخانجات تهران و جمعی از اعضای اتحادیه زنان کارگر برگزار شد.

در آغاز این دیدار حسن صادقی رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، پرویز نصیری معاون امور اعضا و آموزش خانه کارگر و علیرضا محجوب دبیر کل خانه احزاب و نماینده جامعه کارگری در مجلس شورای اسلامی با تشکر از اقدامات بنیانی آیت الله هاشمی رفسنجانی برای تأمین حقوق کارگران در دوره مجلس و ریاست جمهوری لیستی از آن اقدامات سازنده ارائه دادند و با ارائه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های خانه کارگر به بیان دیدگاه های خویش در خصوص کم کردن مشکلات کارگران پرداختند.

در پایان این دیدار یکی از کارگران از میان جمعیت برخاست و با ابراز ارادت به آیت الله هاشمی رفسنجانی به مشکلات جامعه کارگری اشاره کرد و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفت: وظیفه دینی، انسانی، ملی و حتی دوراندیشی سیاسی است که به خواسته های برحق کارگران توجه و در جهت رفع مشکلات آنها تلاش کنیم.

منتشر شده در :2015/04/27 - 04:04|شناسه خبر: 8743 944 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه