امروز :پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۵:۰۴:۰۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بررسی پروژه های عمرانی با حضور استاندار و مدیران در گچساران

  رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزایش رفاه و رضایت مردم را دو مقوله مهم برای مجلس و دولت خواند و افزود:مشی تمامی مدیریت ها باید برگرفته از این حرکت انقلابی و آرمانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد. غلامرضا تاج گردون در نشست بررسی طرحهای عمرانی گچساران از برقراری ثبات […]

پرو-۴۰۰x300

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزایش رفاه و رضایت مردم را دو مقوله مهم برای مجلس و دولت خواند و افزود:مشی تمامی مدیریت ها باید برگرفته از این حرکت انقلابی و آرمانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد.

غلامرضا تاج گردون در نشست بررسی طرحهای عمرانی گچساران از برقراری ثبات اقتصادی و امنیت روانی در کشور به عنوان یک دستاورد بزرگ برای دولت تدبیروامید و ملت ایران یاد کرد و افزود: ثبات اقتصای کشور در شرایط کنونی درسایه تلاش مضاعف و تدبیرخردمندانه دولت و عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی فراهم شده است.

وی شتاب بخشی به قطار توسعه و سازندگی کشور را یک راهبرد مهم برای نطام دانست و بیان کرد: امروز مدیریت های استانی و بومی نقش موثری در تحقق این هدف و به ثمر نشاندن تلاش وبرنامه ریزی کلان دولت دارند.

وی برلزوم بسیج امکانات و توجه به مدیریت عملیاتی در فرایند اجرای طرحها اشاره کرد و گفت: با همکاری دولت اعتبارات خوبی برای مناطق مختلف تامین شده اما روند بهره گیری از این ظرفیت ها دربرخی پروژه ها مطلوب نیست.

وی گفت: در شهرستان گچساران اجرای برخی طرحهای عمرانی با وجود اختصاص اعتبار رضابت بخش نیست، در حالی که مردم درانتظار جهش حرکت عمرانی بهتری هستند و این مقوله مهم نیز مورد تاکید دولت تدبیر و امید است.

وی گفت: طرح بزرگ آبرسانی به دشت امامزاده جعفر، طرح احداث ۹ کانال آبرسانی و برخی طرحها دیگر دارای بودجه مناسب هستند ولی روند اجرایی این طرحها رضایت بخش نیست.

تاج گردون اظهارکرد : طرح آبرسانی دشت امامزاده جعفر یک طرح مهم اقتصادی است که می تواند شاخص خوبی برای مسئولان دولت تدبیر وامید باشد و با داشتن ۱۸۰میلیارد ریال اعتبار باید روند اجرایی آن شتاب بخشی شود.

وی از کم توجهی برخی مدیران استانی و شهرستانی به اهمیت شتاب بخشی اجرای طرحهای عمرانی اشاره کرد و افزود: بررسی این نشست با استاندار و دیگر مدیران اجرایی می تواند زمینه ساز یک حرکت مطلوب در این عرصه باشدزیرا باوجود اعتبارکندی کارهای عمرانی توجیه پذیر نیست .

استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز گفت: نظارت بر روند اجرای طرحهای عمرانی بیش از پیش با هدف جذب اعتبارات و شتاب بخشی فرایند اجرای طرحها همواره مورد توجه مدیران استانی و بویژه فرمانداران بوده است.

سیدموسی خادمی اظهارکرد : طرح برگزاری نشست بررسی روند طرحهای عمرانی مشکل دار در تمامی شهرستانها با هدف شتاب بخشی اجرای طرحها،شناخت موانع و برنامه ریزی برای رفع این مشکلات به صورت جدی در حال اجراست.

وی متمرکز کردن اختیارات مدیران استانی را یک مشکل برای اجرای طرحهای شهرستانی دانست و افزود: باید به مدیران شهرستانی تفویض اختیار بیشتری باهدف پیشبرد برنامه های سازمان ها و شتاب بخشی روند اجرای طرحهای عمرانی داد.

استاندارکهگیلویه وبویراحمد برلزوم برخورد مدیران با پیمانکاران اهمال کار تاکید کرد وافزود: نظارت مستمر مدیران برفرایند اجرای طرحها برای دنبال شدن روند اجرای پروژه ها براساس برنامه زمان بندی همواره مورد تاکید مدیریت اجرایی استان بود و این مقوله مهم بیش از پیش باید از سوی ناظران مور توجه قرارگیرد.

وی خلع ید پیمانکاران اهمال کار را برای شتاب بخشی اجرای طرحهای عمرانی یک ضرورت خواند و افزود:روند کار مدیریت ها در زمینه جذب بودجه نیز ارزیابی خواهد شد.

خادمی گفت: شناسایی طرحهای بالای ۱۰۰میلیون اعتبار و تعیین کمیته ای برای رصد فرایند اجرای این طرحها در دستور کار مدیریت اجرایی استان قرارگرفته است.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار کهگیلویه وبویراحمد اعتبارات امسال گچساران را ۹۰۰میلیارد ریال اعلام کرد وافزود: ۲۰۰میلیارد ریال ازاین اعتبار ملی است.

حسن نوروزی به تخصیص ۲۲ میلیارد ریال از این بودجه ۷۰۰میلیاردریالی استانی،نفت و ماده ۱۸۰خبر داد و افزود: جذب این اعتبار برای پیشبرد مطلوب طرحها تاکید کرد.

فرماندار گچساران نیز اعلام کرد : از ۲۸۵پروژه این شهرستان ۱۴۶پروژه دارای اعتبار بالای ۱۰۰میلیون تومان است.

عبدالرحیم رحیمی به اهمیت هماهنگی برگزاری نشست بررسی پروژه های مشکل دارن این شهرستان اشاره کرد و گفت: مدیران استان روند پروژه های عمرانی شهرستان ها را با نظارت و احساس مسئولیت بیشتری دنبال کنند./خبرنما

منتشر شده در :2014/10/10 - 04:10|شناسه خبر: 894 602 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه