امروز :چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۲۲:۵۹:۵۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

طرح رتبه بندی معلمان تصویب شد

علی اکبر فانی، وزیر آموزش و پرورش در نشست معلمان نمونه کشور و در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی برخی از دستاوردها و اقدامات آموزش و پرورش را تشریح کرد.

راه ملت، وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح رتبه‌بندی معلمان با هدف ایجاد انگیزه در معلمان برای ارتقاء توانمندی‌ها، بهره‌دهی و کیفیت آموزش به تصویب هیات دولت رسید.

 علی اکبر فانی، وزیر آموزش و پرورش در نشست معلمان نمونه کشور و در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی برخی از دستاوردها و اقدامات آموزش و پرورش را تشریح کرد.

فانی اظهار داشت: تهیه نقشه راه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان یکی از مطالبات مقام معظم رهبری، ایجاد و کارآمد نمودن داروالقرآن‌های کشور به ۶۰۰ واحد، تدوین نظام جامع مشاوره و توسعه مراکز مشاوره خانواده و مشاور تربیتی، ارتقاء سطح بهداشت مدارس، تغذیه سالم، سلامت پایدار و اهتمام به بهداشت دهان و دندان دانش‌آموزان از اقدامات وزارت آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: آغاز تدوین برنامه ۱۰ ساله تامین و بهسازی نیروی انسانی تا افق ۱۴۰۴، توسعه مشارکت‌های مردمی و مشارکت با بخش خصوصی در ارائه خدمات آموزشی و پرورشی به دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی به نحوی که افزایش آمار دانش آموزان به ۱۰.۳ درصد از میزان کل دانش‌آموزان رسیده است، از دستاوردهای مهم وزارت آموزش و پرورش است.

فانی تصریح کرد: افزایش پوشش تحصیلی دوره اول از ۸۷ درصد به ۹۴ درصد و دوم متوسطه از ۷۶ به ۸۲ درصد، توسعه رشته های فنی و حرفه‌ای، تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان با هدف ایجاد انگیزه در معلمان برای ارتقاء توانمندی‌ها و بهره‌دهی و کیفیت آموزش از اقداماتی است که وزارت آموزش و پرورش در دست اجرا دارد./مهر

منتشر شده در :2015/05/04 - 08:05|شناسه خبر: 9151 699 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه