امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۵۹:۵۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

روز مقاومت (به مناسبت آزادسازی خرمشهر)

شهدا در لبیک به ندای ولی امرشان و در واقع برای حفظ نظام اسلامی که پس از قرن ها با خون دل خوردن به وجود آمد رفتند و خون دادند.

راه ملت: علی آذرنژاد (دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی)
شاید شنیده باشید که همین روزهای اخیر ۱۷۵ غواص شهید را در یک گور دسته جمعی پیدا کرده اند و به آغوش میهن اسلامی بازگشتند، نکته جالب این قضیه همزمانی ورود این  شهدا به کشورمان با ایام آزادسازی خرمشهر است.
تقارن جالبی است این دو ماجرا و البته کاملا مرتبط با هم، نه اینکه این شهدای عزیز در عملیات آزادسازی خرمشهر موسوم به«الی بیت المقدس» در اردیبهشت سال ۶۱ شرکت داشته اند ودر این عملیات شهید شده اند،نه! بلکه این غیورمردان خمینی در عملیات کربلای۴ در منطقه ابوفلوس زنده به گور شده اند!
نمی خواهم به این ماجرا بپردازم که در کجا و چگونه این عزیزان شهید شده اند، بلکه می خواهم به چیز دیگری بپردازم.
می خواهم بگویم که این گلگون کفنان برای چه از جوانیشان، از جان عزیزشان، از پدر و مادرشان، از درس ومشقشان و از خیلی لذائذ و شیرینی های دنیوی گذشتند و قلب خود را جلوی گلوله ی دشمن قرار دادند!؟
برای معروفیت واینکه نامشان را بر سرکوچه ها و خیابان های شهر مان بزنند، رفتند!؟ برای این رفتند که عکسی به یادگاری بگیرند و به قول امروزی ها کلاس بگذارند که ماهم جنگ رفتیم!؟
نخیر، برای اهدافی دیگر رفتند که برای هرکسی هدف و ارزش نیست، بعضی ها همان سالها به جای اینکه در نبرد علیه ارتش بعثی باشند، تحصیل در دانشگاه و زندگی در فرنگ را ترجیح دادند بر این چیزها.
اصلا کدام انسان عاقلی جان عزیزش را در درست می گیرد و به میدان تیر و ترکش می رود برای معروفیت و شهرت! این کارها از انسان احمق بر می آید که برای شهرت به میدان جنگ برود نه شهدای عزیزمان.
شهدا در لبیک به ندای ولی امرشان و در واقع برای حفظ نظام اسلامی که پس از قرن ها با خون دل خوردن به وجود آمد رفتند و خون دادند.
برای این رفتند که عزت ایران اسلامی پابرجا بماند و آن را به رخ مستکبرین بکشانند و نشان دهند که انقلاب اسلامی ایران با وجود نوپا بودنش و تازه متولد شدنش توان مقابله با هر قدرتی را دارد چه برسد به زمان حاضر که پس از۳۷ سال از عمر پر برکت این انقلاب می گذرد، و حالا مائیم که جواب های دندان شکن به قدرت های ظاهری مستکبر می دهیم و آنها را تهدید می کنیم و البته اگر این شهیدان نبودند که ما نمی تواستیم چنین حرف هایی  را بزنیم چون آنها بودند که به دشمن ثابت کردن که توان مقابله با انقلاب اسلامی را ندارند و آنها را به زانو در آوردند و چنین اعتماد و اراده ای را به ما بخشیدند که بتوانیم  پس از ۳۷ سال قدرت مندانه در مقابل آنها بایستیم. شهدا رفتند تا درس مقاومت در مقابل دشمن  را به ما بیاموزند، در هر دوره و زمانی! رفتند تا بگویند که وقتی دشمن پای خود را از گلیمش درازتر کرد و یاوه گویی می کند باید با سرب داغ با او مقابله کرد نه با مذاکره! دشمنی که دهها سال است با کشت و کشتار خو گرفته است و فاجعه هیروشما و ناکازاکی را به وجود آورده است و اولین دولتی است که بمب اتم را به کار برده است و حالا به ما، به نظام اسلامی می گوید تو نباید دارای انرژی هسته ای باشی و اصلا حق نداری داشته باشی، انگار که فرمانده کل دنیا است که چنین دستور می دهد که به ما می گوید نباید فلان کار را بکنی و فلان کار را نکنی، اصلا آمریکا چکاره است که به ما دستور دهد، ما دستورمان را از رهبر و مقتدایمان و مرجع تقلیدمان حضرت سید علی خامنه ای می گیریم و نه کسی دیگر!
برخی ها چقد ساده اندیش هستند که فکر می کنند که مشکل ما با شیطان بزرگ بر سر انرژی هسته ای است، خیر،  مشکل ما با تمدن منحط غرب به سرکردگی آمریکا بر سر اسلام ناب محمدی است، بر سر این است که ما از همان اول شروع نهضت و از زمانی که حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) با لایحه ضد ایرانی کاپیتولاسیون مخالفت کرد شروع شد و شاید هم قبل تر. مشکل ما با تمدن غرب ریشه ای و ایدئولوژیک است.مشکل ما با تمدن غرب به نوع نگاه آنها به انسان است، نوع نگاهشان به سیاست است، مشکل ما با آنها ریشه ای تر از آن است که برخی ها فکر می کنند. مشکل ما با آنها زمانی حل خواهد شد که یا آنها از بین رفته باشند و یا اینکه آنها دست از این عقاید عصر حجری شان بردارند و یا به قول حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، جاهلیت مدرن!
شهدای عزیز درس مقاومت و ایثار را به همه ما یاد دادند تا بفهمیم که هیچ وقت فریب لبخند های دشمن را نخوریم و دشمن این چنینی جز با سرب داغ نمی شود جوابشان را داد و باید آنها را با گلوله نوازش داد!
آزاد سازی خرمشهر  به ما این درس را داد که باید به توان داخلی کشور و به نیروی جوان کشور اعتماد کرد نه به مذاکرات!  آزادی خرمشهر را نباید فقط به عنوان یک واقعه تاریخی یاد کرد و یک جشنی سوری برگزار کرد بلکه باید از درس هایی که به ملت ایران دادند یاد کرد و عبرت گرفت. یاد دادند که می شود با دشمن تا بن دندان مسلح جنگید و پیروز شد، یاد دادند که می شود با اتکا به توان جوانان کشور پیروز شد و آن هم چه پیروزی با اسیر گرفتن۱۹ هزار اسیر از ارتش بعث عراق.
آری، ۳ خرداد که به حق در تقویم رسمی کشور روز مقاومت نام گرفت باید درسی باشد برای همه ما خصوصا مسئولین دولتی که در مقابل دشمن انقلاب اسلامی فریب لبخند ها و وعده وعید های آنان را نخورند و راه مقاومت و جهاد را پیش بگیرند.

منتشر شده در :2015/05/24 - 01:05|شناسه خبر: 9983 981 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه