امروز :سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ساعت : ۱۹:۲۱:۱۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

کاهش ازدواج و افزایش طلاق در کهگیلویه

مرتضی عسکری رئیس پزشک قانونی کهگیلویه با اشاره به اینکه درصد زیادی از طلاق ها در سه ساله اول زندگی زوجین اتفاق می افتد، گفت: ۹۰ درصد از طلاق ها مربوط به بیکاری، اعتیاد و مشکلات اقتصادی است

راه ملت: جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال روز امروز با حضور نهادهای مرتبط با ثبت وقایع حیاتی در فرمانداری برگزار شد که ارائه آمار رو به رشد طلاق و کاهش ازدواج برای مسئولان این شهرستان تامل برانگیز شد.
فرماندار کهگیلویه افزایش ۸۰ درصدی طلاق را نگران کننده ذکر کرد و گفت: مسئولان باید در این راستا حساسیت لازم را داشته باشند.
علی پوزش با بیان اینکه باید آموزش های لازم برای مقابله با این معضل اجتماعی در سطح شهرستان نهادینه شود افزود: علت طلاق در سطح شهرستان از سوی کارشناسان بررسی و راهکارهای لازم ارائه شود.
رئیس ثبت احوال کهگیلویه با اشاره به اینکه دفاتر طلاق در سطح شهرستانهای چرام ولنده مستقر است گفت: تعداد زیادی از طلاق های ثبت شده در سطح شهرستان مربوط به شهرستانها و استانهای همجوار است.
سید عیسی جوادی با اشاره به اینکه در شش ماهه اول سال گذشته ۱۳۰ فقره طلاق در دفاتر شهرستان به ثبت رسید افزود: این آمار در سال جاری به ۲۴۴ فقره افزایش یافته است.
وی با بیان کاهش چشمگیر ازدواج در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اظهار کرد: سال گذشته یکهزار و ۱۲ فقره ازدواج در دفاتر شهرستان ثبت که این آمار در سال جاری به ۹۰۶ فقره کاهش یافته است.
جوادی تعداد ولادت های ثبت شده را یکهزار و ۳۲۷ و فوتی ها را ۲۲۷ فقره اعلام کرد.
مرتضی عسکری رئیس پزشک قانونی کهگیلویه با اشاره به اینکه درصد زیادی از طلاق ها در سه ساله اول زندگی زوجین اتفاق می افتد، گفت: ۹۰ درصد از طلاق ها مربوط به بیکاری، اعتیاد و مشکلات اقتصادی است.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه با تاکید بر آسیب شناسی و فرهنگ سازی در این راستا گفت: برگزاری سمینار و همایش های مختلف در کاهش این معضل اجتماعی تاثیرگذار است.
ایرج کاظمی با بیان همکاری همه نهادها با ثبت احوال در برگزاری همایش ها افزود: کاهش آمار طلاق نیازمند عزم جهادی همه مسئولان و فرهنگ سازی در این زمینه است.

منبع: ایرنا

منتشر شده در :2015/10/26 - 03:10|شناسه خبر: 17343 673 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه