امروز :پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۵:۰۸:۴۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

هر یک ساعت خواب قبل از نیمه شب معادل ۲ ساعت خواب خوب

یک کارشناس سطح عالی حوزه گفت: خوابیدن قبل از نیمه شب بسیار برای بدن مفید است چرا که هر یک ساعت خواب قبل از نیمه شب معادل ۲ ساعت خواب بعد از نیمه شب است.

خوابیدن قبل از نیمه شب بسیار برای بدن مفید است چرا که هر یک ساعت خواب قبل از نیمه شب معادل ۲ ساعت خواب بعد از نیمه شب است.

بدن از خواب قبل نیمه شب سود بیشتری می‌بیند و خستگی‌ها بیشتر از بین می‌رود. در آیات قران چندین آیه داریم که به صورت مکرر گفته شده شب را برای استراحت قرار دادیم.

“أَلَمْ یَرَوْا أَنَّا جَعَلْنَا اللَّیْلَ لِیَسْکُنُوا فِیهِ وَالنَّهَارَ مُبْصِرًا إِنَّ فِی ذَلِکَ لَآیَاتٍ لِّقَوْمٍ یُؤْمِنُونَ” “آیا کافران ندیدند که ما (به قدرت کامله خود) شب را (تاریک) برای سکون و آرامش خلق قرار دادیم و روز را روشن (برای کسب و کار)؟ همانا در این وضع شب و روز آیات و نشانه‌هایی (از قدرت الهی) برای اهل ایمان پدیدار است(” آیه ۸۶ سوره نمل ).

(هو الذی جعل لکم اللیل لتسکنوا فیه و النهار مبصرا ان فی ذلک لایات لقوم یسمعون ) ؛ (اوست آنکه شب را جهت آرامش یافتن شما قرار داد و روز راایجاد نمود تا همه چیز را آشکار کند، به درستی که در این امور نشانه‌هایی برای گروهی که بشنوند وجود دارد)، در این آیه با آوردن یک نمونه از تدبیر عام خود که مایه قوام معیشت بشر و بقای زندگی اوست، معنای ربوبیت خود را تمام کرده است، و می‌فرماید: او خدایی است که شب را جهت آرامش و عبادت و تجدید قوابرای شما آفرید و روز را قرار داد تا در آن به تحرک و کسب و کار و اصلاح شئون معیشت خویش بپردازید و اینها نشانه‌هایی است برای افرادی که بشنوند و بدانند که مالکیت و تدبیر از آن خدای متعال است”  آیه ۶۷ سوره یونس”.

سوره قصص آیه ۷۳ می‌فرماید از بخشایش و از رحمت خداست که برای شما شب و روز را قرار داد که در شب استراحت کنید و در روز به کار و فعالیت بپردازید و آیات مختلفی هم در این زمینه هست.

یوسف اصغری کارشناس عالی سطح حوزه به خبرنگار تسنیم، می‌گوید: امام رضا می‌فرمایند که هر وقت که اراده خواب کردی اول به پهلو راست دراز بکش آنگاه به طرف چپ برگرد. همچنین، هنگام برخواستن و خواستید از خواب بیدار شوید از طرف راست بلند شوید.

منتشر شده در :2015/02/14 - 12:02|شناسه خبر: 3929 631 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه