امروز :چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ساعت : ۱۶:۰۹:۲۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:مطالبات جامعه پرستاری کهگیلویه و بویراحمد پیگیری میشود

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه بحث‌های رفتاری و برخورد صحیح با کادر پرستاری باید در بیمارستان‌های ما اصلاح شود، خاطرنشان کرد: مطالبات جامعه پرستاری کهگیلویه و بویراحمد از طریق دانشگاه و در سطح وزارتخانه پیگیری می‌شود.

رضا چمن، در همایش تجلیل از پرستاران نمونه شهرستان های بویراحمد و دنا، برخی قضاوت ها و نقدهای سطحی و غیرعادلانه از اجرای این طرح عظیم ملی را قابل توجیه ندانست و گفت: دستاوردها و کارکردهای مناسب و راهگشای آن اکنون برای مردم ملموس و مشهود است.

وی با بیان اینکه برخی از انتقاد ها در زمینه اجرای این طرح آن است که نباید ابتدا از حوزه درمان آغاز می شد، افزود: این در حالی است که بیشترین چالش ها و مشکلات نظام سلامت درهمین بخش و از هر دوسوی ارایه دهندگان و گیرندگان خدمات درمانی بود.

چمن اظهار کرد: دولت با نیازسنجی درست و به موقع و در نخستین گام اقدام به بهبود وضعیت درمان، ساماندهی بیمارستان ها و واقعی کردن تعرفه ها کرد.

وی گفت: یکی از دستاوردهای این طرح کاهش پرداختی از جیب مردم به ویژه خانواده های فقیر بود که سالیان متمادی بیش از رنج بیماری دغدغه پرداخت هزینه های بیمارستانی و درمانی را داشتند.

چمن اظهار کرد: البته دولت یازدهم نیز با آگاهی از راه پیچیده و دشوار در آینده دست به اقدامی بزرگ و اجرای طرح تحول نظام سلامت زده است.

وی ابراز داشت: اجرای موفق آن بدون شک نیازمند همت جدی و همگرایی بیشتر میان همه ارکان اجرایی کشو بویزه دولت ومجلس است.

چمن با اشاره به برخی مشکلات ،کمبودها و دغدغه های جامعه پرستاری بویژه در حوزه کمبود فضاهای فیزیکی و بیمارستانی ،افزود: استان کهگیلویه وبویراحمد در این راستا و تا قبل از شروع اجرای این طرح با چالش های زیادی مواجه بود.

وی با بیان اینکه همچنان یکی از معضلات اساسی در حوزه درمان و اجرای طرح سلامت کمبود فضاهای بیمارستانی است ، اظهار کرد: بیمارستان امام سجاد (ع) با ظرفیت حدود ۶۰ تخت اکنون با ۲۰۰ تخت فعال مشغول خدمات دهی درمانی و مراقبتی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: این در حالی است که در حدود یک سال گذشته بیش از ۸۰ درصد بخش های بیمارستانی استان تعمیر، مرمت و بازسازی شده است.

چمن اظهار کرد: سرانه بهداشت روستایی تا پیش از سال ۹۳ برای هر نفر ۲۶۰ هزار ریال بود که این شاخص با اجرای طرح تحول نظام سلامت به ۸۶۰ هزار ریال افزایش یافته است.

وی افزود: دولت و وزارت بهداشت برنامه های جامعی برای افزایش میزان کارانه پرستاران و نیز ارتقا جایگاه جامعه پرستاری در قالب اجرای طرح تحول سلامت دارد.

منتشر شده در :2015/02/25 - 09:02|شناسه خبر: 4656 546 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه