امروز :چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ساعت : ۰۰:۲۴:۲۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

آیت الله ملک حسینی:اگر کسی بخواهد بداند مومن است یا منافق، باید ببیند میزان گرایشش به مال چقدر است

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه یک فرق اساسی بین غنا و استغنا است، گفت: غنی بودن رمز رشد انسان نیست، بلکه استغنا و بی نیازی انسان نسبت به آنچه که هست و آنچه دارد، موجب رشد انسان است.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی در همایش گلریزان خیرین ازدواج استان که روز یکشنبه دهم اسفندماه با حضور سرپرست کمیته امداد کشور، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، نمایندگان مردم شهرستان های استان در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از خیرین و نیکوکاران کهکیلویه و بویراحمدی مقیم تهران و تعدادی از هنرمندان در تهران برگزار شد، گفت: آفرین بر همه کسانی که تصمیم گرفتند تا همایش گلریزان برای جوانان در آستانه ازدواج برگزار کنند و از همه کسانی که در این تلاش تشریک مساعی کردند، سپاسگزاریم.

آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: دو کلمه انفاق و منافق در فرهنگ قرآنی وجود دارد که هر دو از ماده نفق یعنی روزنه و عبورگاه گرفته شده است، یکبار کلمه منافق اخذ شده که موجب سقوط انسان است و یک بار کلمه انفاق استخراج شده که این مایه صعود انسان است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در خصوص مال نیز همین طور است مال گاهی سبب رشد و تعالی انسان و گاهی موجب سقوط انسان است.

آیت الله ملک حسینی افزود: اگر کسی بخواهد بداند مومن است یا منافق، باید ببیند میزان گرایشش به مال چقدر است، به هر مقدار انسان مالی را برای نگه داشتن دوست بدارد ، به همان میزان نفاق در دل اوست.

وی بیان داشت : انسانهایی که دارند ولی هیچ میل و گرایشی برای اعطاء به نیازمندان در وجود آنها نیست ، این روح، روح انفاق نیست و هرجا روح انفاق نباشد روح نفاق جایگزین آن است.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه یک فرق اساسی بین غنا و استغنا است، گفت: غنی بودن رمز رشد انسان نیست،بلکه استغنا و بی نیازی انسان نسبت به آنچه که هست و آنچه دارد، موجب رشد انسان است.

وی افزود: بنابراین روح انفاق برخاسته از روح استغنای انسانی است و روح نفاق برخاسته از غنای انسان است و انسان متعالی، انسانی است که روح انفاق در او زنده باشد.

آیت الله ملک حسینی بر خیرین نیکوکاری که با مالشان خود را محک زده و روح نوعدوستی و انسان دوستی آنها را برای کمک به نیازمندان تحریک نموده، آفرین گفت و اظهار داشت: فراهم نمودن زمینه ازدواج جوانان نیازمند یکی از مهمترین کارهایی است که در پیشگاه خداوند اجر فراوان دارد.

آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی با اشاره به اینکه تلاش برای ایجاد یک خانواده یعنی تلاش برای جلوگیری از یک اتفاق شوم در جامعه، بیان داشت: در قیامت سه دسته در سایه عرش خدا هستند، کسانی که زمینه ازدواج دختر و پسر مسلمانی را فراهم آورند،به او خدمت نمایند و کتمان سر او نمایند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری از همه خیرین و نیکوکاران حاضر در این همایش که برای امر خیر ازدواج جوانان نیازمند پیش قدم شده اند تقدیر و تشکر نمود و اظهار امیدواری کرد که با همکاری و حمایت همگانی روزی دیگر فقیری نباشد که بخواهیم به او انفاق نماییم.

منتشر شده در :2015/03/03 - 01:03|شناسه خبر: 5036 636 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه