امروز :دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ساعت : ۲۰:۳۴:۲۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سرپرست صمت کهگیلویه و بویراحمد: استفاده از ظرفیت برندهای استانی با استاندارد جهانی در جام جهانی قطر / ۱۹ واحد راکد در کهگیلویه و بویراحمد فعال شد

سرپرست صمت کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ۲۶ واحد راکد هدفگذاری شده استان طی سال ۱۴٠٠، ۱۹ واحد غیر فعال به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش راه ملت، کریم روزبهان در نشست با خبرنگاران، افزود: فعال سازی ۲۶ واحد، هدفگذاری بازگشت واحدهای راکد به چرخه تولید در سال ۱۴٠۱ است.

وی با بیان اینکه بحث فعال سازی واحدهای راکد از برنامه‌های دولت است، ابراز داشت: شناسایی واحدهای راکد استان انجام شده و از ظرفیت کارگروه برای فعال سازی واحدها استفاده کردیم.

روزبهان گفت: ۵۲۱ واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری در استان داریم که ۴۱۱ واحد با ظرفیت‌های مختلف در حال فعالیت است.

روزبهان خاطرنشان کرد: ۱۱٠ واحد غیر فعال در استان شناسایی شده که کمیته تعیین تکلیف واحدهای راکد به طرح مشکلات این واحدها می‌پردازد.

روزبهان با بیان اینکه در بحث خام فروشی، هیچ منطقی جز در موارد نبود فرآوری پذیرفتنی نیست، اظهار کرد: استخراج از معادن استان صورت می‌گیرد، اما غافل از فرآوری نیستیم.

وی ابراز داشت: برای حضور سرمایه گذاران، زیرساخت‌ها انجام شده و فعالیت‌های توسعه‌ای در حال انجام است.

روزبهان با اشاره به اینکه شرکت‌هایی در استان مستقر شده و اقداماتی عملیاتی شده است، گفت: برای فسفات چرام و خط دو مداره برق اعتبار بالایی نیاز داشته که توسط ایمیدرو در حال عملیاتی شدن است.

سرپرست صمت استان ابراز داشت: جانمایی خط برق معدن گچساران کلید خورده و و در بحث سلستین استان نیز در حال جذب سرمایه گذار هستیم.

روزبهان با اشاره به فعالیت کارخانجات شن و ماسه، عنوان کرد: بر اساس قیمت گذاری قانونی فعالیت این مراکز جریان دارد و عرضه و تقاضا در قیمت گذاری محصول نقش دارد.

روزبهان با بیان اینکه گرانی با گران فروشی متفاوت است، تصریح کرد: شهروندان موارد گران فروشی را از طریق سامانه اطلاع دهند و با دریافت کد رهگیری پیگیری شکایت را داریم.

وی جام جهانی قطر را ظرفیتی برای کشور و استان دانست و ابراز داشت: از ظرفیت برندهای استانی با استاندارد جهانی برای فرصت سازی معرفی و ارائه استفاده خواهیم کرد.

روزبهان با اشاره به اهمیت ظرفیت تولید و تجارت، تصریح کرد: از اول تا ده تیرماه به نام دهه تولید و تجارت نامگذاری شده که مناسبتی برای تقدیر از کارآفرینان و فعالان این حوزه است.

منتشر شده در :2022/06/28 - 08:06|شناسه خبر: 76814 33 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

سرویسخ بری

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه