امروز :پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ساعت : ۱۶:۱۴:۵۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

هوای بهاری ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد/خانه فرهنگ و هنر دیگر سوت و کور نیست

برنامه های فرهنگی و هنری که در دوره دولت نهم و دهم رونق خوبی در استان گرفته بود در دولت یازدهم و دوازدهم به بن بست رسید و در کما فرو رفت و همایش ها و جشنواره ها و برنامه های فرهنگی نیز به کل تعطیل شدند.

راه ملت به نقل از فارس حوزه فرهنگ و هنر استان کهگیلویه و بویراحمد در سال های اخیر به خصوص در دوره مدعیان حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر آسیب های جدی دید.

دستگاه‌ها اصلی و متولی فرهنگ و هنری یعنی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سالهای گذشته دچار رکود و سکون شد و تقریباً کاری در حوزه فرهنگ و هنر صورت نگرفت و اثری فاخر تولید نشد.

علاوه بر اینکه کاری در حوزه فرهنگ و هنر استان انجام نشد بلکه نوعی انشقاق و اختلاف و تفرقه میان اصحاب فرهنگ و هنر استان ایجاد گردید و البته هنرمندان نسبت به مدیریت های فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد بی اعتماد و بی اعتقاد شدند.

برنامه های فرهنگی و هنری که در دوره دولت نهم و دهم رونق خوبی در استان گرفته بود در دولت یازدهم و دوازدهم به بن بست رسید و در کما فرو رفت و همایش ها و جشنواره ها و برنامه های فرهنگی نیز به کل تعطیل شدند.

اما خوشبختانه با روی کار آمدن دولت سیزدهم و سپردن مدیریت ارشاد به جوانان اهل فن و متخصص اکنون شاهد برگشت برنامه های متعدد هنری فرهنگی در استان هستیم و هنرمندان نیز در حال آشتی کردن با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد هستند.

اداره فرهنگ و هنر که تا پیش از این به جای پرداختن به مسائل فرهنگی و هنری در دام سیاسی‌کاری و سیاسی بازی زیاده خواهان گیر کرده بود در این دوره بدون غلطیدن در دامن سیاسی کاران در حال انجام وظایف محوله و ابلاغی از سوی وزارت ارشاد است و هفته‌ای نیست که برنامه‌ای از سوی ارشاد کهگیلویه و بویراحمد در زمینه های مختلف برگزار نشود.

برگزاری کنگره فرهنگی هنری اسطوره مقاومت در رثای حاج قاسم سلیمانی یکی از آخرین اقدامات خوب ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با مدیریت جوان و پای کار بود که نوید روزهای خوب و آسمان بهاری فرهنگ و هنر استان را می‌دهد.

منتشر شده در :2023/01/06 - 10:01|شناسه خبر: 80968 199 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار
  • انتخابات 94

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه