امروز :پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۳:۵۴:۴۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بدست آوردن آمار دقیق بافت تاریخی دهدشت برای اولین بار

خبرنگاران تصویرگر زمان خویش اند در ابتدای این نشست زمان خبرنگاران را وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خویش معرفی کرد که همواره در عمق جامعه زندگی میکنند. وی در این نشست خبر از دستگیری ۱۹ گروه از افراد سو جو اشیاء عتیقه، به همراه دستگاه گنج یاب ،دو قبضه اسلحه شکاری و دو دستگاه […]

DSCN0235-400x300

خبرنگاران تصویرگر زمان خویش اند

در ابتدای این نشست زمان خبرنگاران را وجدان بیدار جامعه و تصویرگر زمان خویش معرفی کرد که همواره در عمق جامعه زندگی میکنند.

وی در این نشست خبر از دستگیری ۱۹ گروه از افراد سو جو اشیاء عتیقه، به همراه دستگاه گنج یاب ،دو قبضه اسلحه شکاری و دو دستگاه موتور سیکلت را داد و از گرفتن دستورات قضایی در خصوص حمایت از پرسنل یگان حفاظت اداره خبر داد.

سیاوش زمان، برگزاری اولین و بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی که در ۳۱ غرفه و ۳ سیاه چادر در هفته گردشگری ۱۱ الی ۱۵ مهرماه برگزار شد و برگزاری شب شعر در کاروانسرای تاریخی دهدشت را از برنامه های میراث در هفته گردشگری دانست. و به برگزاری اولین جشنواره هنرهای تجسمی بلاد شاپور، رونمایی از مجسمه های حجمی هنر مند خوش ذوق آقای غلامی در کاروانسرا، درهفته گردشگری نیز اشاره کرد.

وی گفت: با توجه به متقارن بودن هفته گردشگری با هفته ازدواج، اقدام به برگزاری جشن پیوند آسمانی نمودیم. این برنامه شامل عروس برون همراه با رسم و رسومات محلی بود .

بدست آوردن آمار دقیق بافت تاریخی دهدشت برای اولین بار

رئیس میراث فرهنگی کهگیلویه، بدست آوردن آمار دقیق بافت تاریخی دهدشت، از قبیل عرصه و اعیان برای اولین بار در شهرستان از زمان تاسیس میراث فرهنگی تاکنون را از بهترین دستاوردهای این اداره عنوان کرد گفت : آثار تاریخی که در معرض خطر هستند و نیاز به مرمت اضطراری دارند را شناسایی و جهت اقدام عاجل لیست آنها را به اداره کل ارسال کردیم.

زمان به ساماندهی دفاتر خدمات مسافرتی و جمع آوری بیست وهشت تور غیر مجاز در شهرستان اشاره کرد و برگزاری شب فرهنگی کهگیلویه به نحو شایسته و در خور شان در مرکز استان و در پارک ساحلی یاسوج را از مهمترین برنامه های برون شهرستانی خود دانست.

معرفی هنرمندان صنایع دستی به بانک جهت اخذ تسهیلات

شناسایی هنرمندان صنایع دستی و معرفی آنان به  بانک جهت اخذ تسهیلات ، پاکسازی بافت تاریخی از احشام با هماهنگی و همکاری دادستان، ساماندهی و چمن کاری و برق کاری محوطه کاروانسرا و مرمت و ساماندهی امامزاده جابر ، بازسازی مسجد مورک واقع در بافت تاریخی دهدشت و اجرای همایش کوچ قوم لر با همکاری یاران مانا در محل کاروانسرا از دیگر برنامه های زمان در میراث فرهنگی کهگیلویه بود.

زمان در ادامه گفت : با پیگیری های مکرر ۴۰۰۰متر زمین اهدایی برای ساخت موزه در شهرستان کهگیلویه بدست آوردیم و جلسات متعدد ی برای آموزش دهیاران ،جهت پاسداری از میراث فرهنگی بازمانده از نیاکان داشتیم.

وی هم چنین اضافه کرد: در هقته نیروی انتظامی، برگزاری جلسات مختلف با فرماندهان نظامی شهرستان و در هفته دفاع مقدس تقدیر از همکاران ایثار گر و جانباز و خانواده معظم شهدا در اداره را در برنامه کاری خود داشتیم.

دعوت از حاملان پرچم جاده ولایت جهت بازدید بافت تاریخی شهر دهدشت و موزه آقای موسوی در شهر سوق و اهدائ هدیه و بسته فرهنگی به این عزیزان از دیگر برنامه های میراث فرهنگی کهگیلویه بود.

تقدیر و تشکر های رئیس میراث فرهنگی

رئیس میراث فرهنگی کهگیلویه، در انتها از زحمات ، تلاش ها و همکاری های فرماندار فهیم شهرستان ، دادستان شهرستان، سرهنگ دیماز؛ فرماندهی نیروی انتظامی ، فرمانده سپاه و امام جمعه شهر حاج آقا حسینی تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است در پایان این نشست از خبرنگاران فعال در اطلاع رسانی ویژه برنامه های هفته گردشگری در شهرستان کهگیلویه، تجلیل بعمل آمد.

 

منتشر شده در :2014/10/27 - 04:10|شناسه خبر: 1201 501 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه